Notices
 

Thread: Machiaje....

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 111 to 113 of 113
  1. Machiaje.... 
    #1
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    stiu ca v-am promis de mult timp ca o sa fac upload la niste poze cu machiaje in stil oriental, unele de zi cu zi, altele mai speciale, de petrecere sa zicem.. ele par f dragute si interesante, insa am sa va rog sa nu va ganditi ca cu un astfel de machiaj este ok dpdv al islamului si al legii islamice sa stea in fata barbatilor care iti pot deveni sot....

    well, sa incepem....










     
     

  2.  
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    Quote Originally Posted by Nur_AlGhadeeri
    Ahaaa... stie careva ce culoare de farduri ar trebui sa folosesc sa imi scot ochii albastrii in evidenta??? Sau ce fel de machiaj mi-ar sta mie bine? (asta intrebare pt asta fete care stie asta fata de mine )
    Dupa mine cred ca cel mai bine ar fii un gri, dar nu foarte inchis, incearca ceva ----lizat sau mat...dar mai intai da o baza pe roziu(ceva culoarea pielii) si apoi vino de afara inauntru ploapei cu griul si urca putin sus in rotunjirea ochiului si putin langa gene(dar numai jumatate de ploapa)...si cel mai bine este sa folosesti un pamatuf subtire taiat pe diagonala sau rotunjit.

    IMANIKA saru'na de compliment :smile06:



    TIP: ca sa-ti para genele mai lungin intoarcele inainte de aplicarea rimelului si da-le cu putin fond de ten pentru ca rimelul sa fie aplicat uniform

    PS: LA TEORIE SUNT TUFA DE VENETIA, DAR LA PRACTICA SUNT AS ... SPER SA MA FAC INTELEASA
    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     
     

  3.  
    Membru de onoare imanikka's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,162
    Thanked
    141
    Rep Power
    2202
    Quote Originally Posted by NaDia
    Dupa mine cred ca cel mai bine ar fii un gri, dar nu foarte inchis, incearca ceva ----lizat sau mat...dar mai intai da o baza pe roziu(ceva culoarea pielii) si apoi vino de afara inauntru ploapei cu griul si urca putin sus in rotunjirea ochiului si putin langa gene(dar numai jumatate de ploapa)...si cel mai bine este sa folosesti un pamatuf subtire taiat pe diagonala sau rotunjit.

    IMANIKA saru'na de compliment :smile06:



    TIP: ca sa-ti para genele mai lungin intoarcele inainte de aplicarea rimelului si da-le cu putin fond de ten pentru ca rimelul sa fie aplicat uniform

    PS: LA TEORIE SUNT TUFA DE VENETIA, DAR LA PRACTICA SUNT AS ... SPER SA MA FAC INTELEASA
    Ei la mine si asa genele sunt lungi , trebuie ceva sa le mai scurtez
    Daca esti as la practica, ia cand ai timp machiaza-te si atati ochisorii , sa vedem si noi ( machiajul sa vedem nu ochii ). Glumesc...

    :smile06: :smile06: :smile06:
     
     

  4.  
    moderator Nadia's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Toronto, Ontario, Canada
    Age
    43
    Posts
    1,520
    Thanked
    107
    Rep Power
    1562
    Quote Originally Posted by iman_elsayed
    Ei la mine si asa genele sunt lungi , trebuie ceva sa le mai scurtez
    Daca esti as la practica, ia cand ai timp machiaza-te si atati ochisorii , sa vedem si noi ( machiajul sa vedem nu ochii ). Glumesc...

    :smile06: :smile06:
    من قبله من يحمل حياتي في يديه
     
     

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •