Notices
 

Thread: Syria

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 51 to 60 of 64
  1.  
    #1
    membru de onoare genan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,640
    Thanked
    29
    Rep Power
    1683
    feteleeeeeeeeeeeeeee, haideti sa lasam cearta la oparte.... si sa ne intoarcem la subiectul principal, siria....
    si zicet si voi ce mai e pe acolo.....
    si ca sa va readuc cheful de a vb despre tara asta, uite va pun eu niste poze cu niste orase de pe acolo...

    PALMYRA - oras pre roman , abandonat..




    teatru din palmyra...




    haleb


    bazar in haleb



    marea moschee din damasc






     
     

  2.  
    #51
    Harnic
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    226
    Thanked
    0
    Rep Power
    263
    salam aleikom!

    - va mai amintiti de mine?
    - de cand nu am intrat pe aici....multa vreme a trecut si ...multe s-au mai intamplat
    - in primul rand...nu am mai plecat in frumoasa syrie dar cum ...tot raul e inspre bine....lucrurile au luat o intorsatura neasteptat de buna...alhamdulillah!
    - inca ma gandesc la syria,vreau sa ajung cat mai curand acolo...inshaallah la anul.
    -vreau sa fac cat mai multe poze,sa filmez peisajul....
    -tot am auzit ca au aparut fel si fel de locuri noi...
    -ce mai?neaparat trebuie sa ajung acolo

    -am si eu o rugaminte....cine are poze mai recente...este rugat sa ni le arate si noua

    -allah maakon!
     
     

  3.  
    #52
    Harnic Iman3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    233
    Thanked
    2
    Rep Power
    270
    Salamu alaikum! Noi de plecat definitiv inca nu am plecat. Eu insa sunt acum in Aleppo cu fetele. Mergem la scoala...in fine...nu intru acum in amanunte...e frumos dar desi suntem in vizita prelungita, tot vizita e. Sotul e in Romania cu spitalul...munca ...nah!
    Eu am intrat sa intreb care cine? cum? si de ce se opreste curentul???? Stie cineva ceva???? Sunt nistepene de curent pe caldurile astea de sunt zile cand nu mai stiu pe unde sa scot camasa - vorba romanului.
    Ishtar, draga mea...caut prin toate arhivelel si nu gasesc nr tau de tel. Ti-am lasat un mesaj dar se pare canu l-ai primit....
     
     

  4.  
    #53
    Harnic UMM TAREK's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    134
    Thanked
    0
    Rep Power
    170
    Iman vacantza placuta si de penele de curent ce sa zic ...e ceva la ordinea zilei in syria...ca si pe la noi in vremea comunista...cam asa
     
     

  5.  
    #54
    Deosebit QURRAT-UL-AIN's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    intre LONDRA si CLUJ
    Posts
    284
    Thanked
    4
    Rep Power
    321
    Quote Originally Posted by Iman3 View Post
    Salamu alaikum! Noi de plecat definitiv inca nu am plecat. Eu insa sunt acum in Aleppo cu fetele. Mergem la scoala...in fine...nu intru acum in amanunte...e frumos dar desi suntem in vizita prelungita, tot vizita e. Sotul e in Romania cu spitalul...munca ...nah!
    Eu am intrat sa intreb care cine? cum? si de ce se opreste curentul???? Stie cineva ceva???? Sunt nistepene de curent pe caldurile astea de sunt zile cand nu mai stiu pe unde sa scot camasa - vorba romanului.
    Ishtar, draga mea...caut prin toate arhivelel si nu gasesc nr tau de tel. Ti-am lasat un mesaj dar se pare canu l-ai primit....
    Este evident in cazul consumului mare de energie in cazul tarilor cu putine resurse energetice , energia se "pastreaza" , cu luuuuungi intreruperi,astfel evitand neplacuta confruntare cu situatia de a se afla in criza...exista solutia generatoarelor pe baza de petrol...multa rabdare
    "ALATURI DE GREU, VINE SI USORUL!IAR ATUNCI CAND VEI TERMINA,TRUDESTE,DORINDU-L PE DOMNUL TAU!"(SURA "DESCHIDERII")
     
     

  6.  
    #55
    membru de onoare iman99's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iordania
    Posts
    1,017
    Thanked
    552
    Rep Power
    1090
    Asalamu aleikom

    Imanule ma sha Allah ai ajuns la sirya Alah sa-ti faca shederea placuta tie si copiilor.Sa sti ca si la Iordania se mai intrerupe curentul....dar mi-am luat neon dinala de-l pui in curent si cand ai pana ....il aprinzi si lumineaza f bine alhamdulilah.
    Sa-mi scri pe mesenger cum te-ai acomodat in sha Allah!!!
    Cel mai bun Cuvant este Cuvantul Lui Allah(Quranul) si cea mai buna calauzire este cea a profetului Muhammad ,si cele mai rele chestiuni sunt inovatile,si fiecare inovatie este Bidah si fiecare Bidah este ratacire si fiecare ratacire duce in Focul Iadului(Muslim)


    www.assimalhakeem.com
     
     

  7.  
    #56
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    uite ca si eu sint deacu 3 luni in aleppo,dar multe ce nu ma incinta deloc,sint si parti bune dar ma simt foarte singura foarte foarte!
    acuma in fiecare zi mii gindul la casa.
    da si vroiam sa intreb fetele cine sta in aleppo poate imi scrieti un numar dew tyelefon si va sun sa ved si eu ce si cum daca voi stiti mai multe .in fine astept un raspuns
     
     

  8.  
    #57
    Deosebit
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    373
    Thanked
    1
    Rep Power
    410
    Quote Originally Posted by ommuhee View Post
    uite ca si eu sint deacu 3 luni in aleppo,dar multe ce nu ma incinta deloc,sint si parti bune dar ma simt foarte singura foarte foarte!
    acuma in fiecare zi mii gindul la casa.
    da si vroiam sa intreb fetele cine sta in aleppo poate imi scrieti un numar dew tyelefon si va sun sa ved si eu ce si cum daca voi stiti mai multe .in fine astept un raspuns
    eu o sa vin la mijlocul lui ramadan inshALLAH. tu cat mai stai acolo?imi poti trimite mesaj pe privat daca te intereseaza ceva anume, ca eu merg des in Alepo.
     
     

  9.  
    #58
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    fiindca vine vara si acum inca doua zile si plec in siria chiar va rog sa0mi spune cine mai traeste acolo,mai exact in aleppo ca eu cind stau acolo imi pare ca sint unica straina,si ma simt foarte singuratica.Am vazut ca multe fete scriu ca sint deacolo dar cum va gasesc asta e,daca aveti placerea sa veniti in ospetie la mine va astept Ahlen.
     
     

  10.  
    #59
    Deosebit
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    373
    Thanked
    1
    Rep Power
    410
    salam alaykum. eu sunt acum in Aleppo, dar nu stiu sa-ti zic ce numar de telefon am. inshaAllah poate intru maine si ti-l scriu sau eventual lasa-mi-l pe al tau pe privat.
     
     

  11.  
    #60
    Harnic
    Join Date
    May 2006
    Location
    Seattle WA
    Posts
    158
    Thanked
    14
    Rep Power
    197
    waleicum assalam am trimis pe privat insAllah sa trimis bine ca nustiu facea calculatorul fite,dar daca nui secret esi in oras la net sau ati conectat acasa?ca eu tot timpul tre sa merg in oras
     
     

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. liban si siria
    By ab0_yazen in forum Stiri
    Replies: 51
    Last Post: 07-20-2006, 11:19 PM
  2. plecarea din romania in syria...
    By oardy in forum Viata de cuplu
    Replies: 179
    Last Post: 06-30-2006, 01:22 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •