Notices
 
Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 121 to 130 of 152
  1. Cum ne prindem hijabul 
    #1
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895






    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  2. Urmatorii 2 au spus mersi lui Anna pentru acest subiect

    batool391 (02-19-2008), sasha81 (12-03-2008)

  3. Re: Cum ne prindem hijabul 
    Deosebit Mariyah's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Age
    39
    Posts
    2,254
    Thanked
    365
    Rep Power
    2347
    ia uitati ce batic imens de lung are jade, ii aproape cat cearsaful meu de pat







     
     

  4. Re: Cum ne prindem hijabul 
    Banned huda_alrahim's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Age
    39
    Posts
    662
    Thanked
    101
    Rep Power
    0
    Quote Originally Posted by Mariyah View Post
    ia uitati ce batic imens de lung are jade, ii aproape cat cearsaful meu de pat







    Pacat ca nu o acopera!! cu un astfel de hijab esti mai mult dezbracata decat imbracata
     
     

  5. Re: Cum ne prindem hijabul 
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Quote Originally Posted by Mariyah View Post
    ia uitati ce batic imens de lung are jade, ii aproape cat cearsaful meu de pat








    am si eu unul mai lung decat canapeaua si e si laaat...daca il pun pe frunte,inainte sa-l prind...ajunge pana joooos de tot pe spate...im place de mor si cand ma gandesc ca eram in dubii daca sa-l iau sau nu,noroc ca au fost fetele cu mine si au zis ca o sa arate bine il iau si pun o parte scurta in dreapta,una luuuuunga in stanga,le prind sub barbie si apoi il dau in partea opusa peste cap si vin din nou cu el sub gat si il prind in aceeasi clamuta...si la spate vine in colt fff luuuung ca o pelerina un pic,dar e frumos,am si poncho si batic si acde peste piept,f fain...ce ma bucura si mai mult e ca l-am convins pe frate-meu sa mearga cu mine imbracata asa pe strada in locuri unde putea fi vazut cu usurinta de prietenii lui "smecheri" ...si fiindca tot l-am convins,ca-s buna la oratorie am profitat din plin si mi-am pus cel mai mare batic
     
     

  6. Re: Cum ne prindem hijabul 
    moderator daniela_muslimah's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    في راساريت ;)
    Age
    37
    Posts
    675
    Thanked
    45
    Rep Power
    715
    Quote Originally Posted by Mariyah View Post
    pai si daca e ca la tara care e problema?




    asta e extraordinar
    Pai Stai!!! ca n-am zis ca ce-ai aratat tu e ca la tara
    din contra >> ce-ai aratat tu e un exemplu diferit de cum e 'ca la tara'

    ~~~

    Saira!!! de unde gasirati voi asa esarfe luuuuuuuuungi??...

    vreau si eu

    ~~

    asa ca-mi ziceti si mie secretul ?



    ~
    P.S.: AishaA... mai bine sa prinzi cu 10 ace si sa stii ca sta, decat sa te obsedeze mereu ca poate pica..
    "Pentru aceia care raspund Domnului lor si implinesc Rugaciunea [As-Salat], iar pentru treburile lor [tin] sfat laolalta si dau Dania [Az-Zakat] din cele cu care ii inzestram." (Surat Ash-Shura_Sura "Sfatului" (42):38)
     
     

  7. Re: Cum ne prindem hijabul 
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Quote Originally Posted by daniela_muslimah View Post
    Pai Stai!!! ca n-am zis ca ce-ai aratat tu e ca la tara
    din contra >> ce-ai aratat tu e un exemplu diferit de cum e 'ca la tara'

    ~~~

    Saira!!! de unde gasirati voi asa esarfe luuuuuuuuungi??...

    vreau si eu

    ~~

    asa ca-mi ziceti si mie secretul ?



    ~
    P.S.: AishaA... mai bine sa prinzi cu 10 ace si sa stii ca sta, decat sa te obsedeze mereu ca poate pica..


    eu in general gasesc esarfe lungi aici,faza e ca uneori sunt prea colorate sau transparente...dar tot gasesti lucruri frumoase.dar ala lung luuung l-am luat dintr-un hypermarket si e dintr-un fel de material,nu stiu cum se cheama,nu e voal pur si simplu...nici fara caciulita nu-mi aluneca.aaa...si inca o chestie:am vazut acum cateva zile la meli melo caciulite imi spusese Genan mai inainte deva,dar nu stiam inca.sunt late ca cele de la amira (sau daca nu,pe aproape).

    Aisha,ai cumva si caciulitele tot dintr-un material fin,ca si hijabul? ma gandesc ca ar putea fi o cauza...sau e hijabul ff subtire si fin si desi caciulita e buna,el cauzeaza probleme?eu am unul singur care nici pe caciulita de bumbac nu vrea sa stea...vai,si cati nervi imi face!!! mai ales ca in general eu ma misc mult
     
     

  8. Re: Cum ne prindem hijabul 
    Banned huda_alrahim's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Age
    39
    Posts
    662
    Thanked
    101
    Rep Power
    0
    Bebika...unde e meli melo in Craiova??? ca eu stau si ma gandesc si tot nu imi aduc aminte sa fii vazut....poate ma lamuresti si pe mine... ca sunt intr-o criza de caciulite.... acum am hijaburi mai multe...dar nu pot sa le port
     
     

  9. Re: Cum ne prindem hijabul 
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Quote Originally Posted by huda_alrahim View Post
    Bebika...unde e meli melo in Craiova??? ca eu stau si ma gandesc si tot nu imi aduc aminte sa fii vazut....poate ma lamuresti si pe mine... ca sunt intr-o criza de caciulite.... acum am hijaburi mai multe...dar nu pot sa le port

    e in cadrul "real"..am fost eu marti parca e vreo 80-100 mii,nu stiu exact cat ca nu m-a interesat,am caciulite daca n-ati vrut sa mergeti cu mineee
     
     

  10. Re: Cum ne prindem hijabul 
    moderator daniela_muslimah's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    في راساريت ;)
    Age
    37
    Posts
    675
    Thanked
    45
    Rep Power
    715
    Quote Originally Posted by Saira View Post
    e in cadrul "real"..am fost eu marti parca e vreo 80-100 mii,nu stiu exact cat ca nu m-a interesat,am caciulite daca n-ati vrut sa mergeti cu mineee

    las' ca trebuie sa fac eu cumva sa dau o fuga pe la craiova... (uite-asa ca sa va vad )

    si-mi iau si eu un batic dintr-asta luuuuuung...

    pe mine ma iei, Saira?



    ~~~
    P.S.: iman, ce-mi place modul asta de prindere al hijabului.. cred ca numai asa o sa mi-l prind la vara ... si-lprind si mai repede, si acopera si mai mult in fata (acum, problema este cat de transparent e hijabul, ca daca se vede prin el daca e pus doar intr-un strat >>> atunci e problema ca se cam vede conturul gatului... ce "dileme"
    "Pentru aceia care raspund Domnului lor si implinesc Rugaciunea [As-Salat], iar pentru treburile lor [tin] sfat laolalta si dau Dania [Az-Zakat] din cele cu care ii inzestram." (Surat Ash-Shura_Sura "Sfatului" (42):38)
     
     

  11. Re: Cum ne prindem hijabul 
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Quote Originally Posted by daniela_muslimah View Post

    las' ca trebuie sa fac eu cumva sa dau o fuga pe la craiova... (uite-asa ca sa va vad )

    si-mi iau si eu un batic dintr-asta luuuuuung...

    pe mine ma iei, Saira?



    ~~~
    P.S.: iman, ce-mi place modul asta de prindere al hijabului.. cred ca numai asa o sa mi-l prind la vara ... si-lprind si mai repede, si acopera si mai mult in fata (acum, problema este cat de transparent e hijabul, ca daca se vede prin el daca e pus doar intr-un strat >>> atunci e problema ca se cam vede conturul gatului... ce "dileme"


    cum sa nu te iau mai? bineinteles ca te iau,iti fac si un tur prin magazine
     
     

  12. Re: Cum ne prindem hijabul 
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    aaa...Daniela...sa stii ca era vb de caciulite in mesajul de ai dat tu quote la el,hijabul l-am luat cu 160 parca era la reducere si ale fetelor aproape la fel erau 400 si
     
     

Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Hijabul
    By Anna in forum Islamul
    Replies: 9
    Last Post: 07-15-2006, 08:07 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •