Notices
 
Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Results 131 to 140 of 152
  1. Cum ne prindem hijabul 
    #1
    Membru Special Anna's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova,Romania
    Age
    40
    Posts
    1,849
    Thanked
    109
    Rep Power
    1895






    In the Name of Allah, the Most Beneficent, the Most Merciful.

     
     

  2. Urmatorii 2 au spus mersi lui Anna pentru acest subiect

    batool391 (02-19-2008), sasha81 (12-03-2008)

  3. Re: Cum ne prindem hijabul 
    moderator daniela_muslimah's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    في راساريت ;)
    Age
    37
    Posts
    675
    Thanked
    45
    Rep Power
    715


    eu quote dadusem de fapt pentru partea cu: "daca n-ati vrut sa mergeti cu mineee"



    ~~~

    si lasand gluma la o parte chiar as vrea sa va vad.. >>> deci? cum facem... dau eu o fuga la craiova sau veniti voi pe-acilea, prin Bucharest..
    "Pentru aceia care raspund Domnului lor si implinesc Rugaciunea [As-Salat], iar pentru treburile lor [tin] sfat laolalta si dau Dania [Az-Zakat] din cele cu care ii inzestram." (Surat Ash-Shura_Sura "Sfatului" (42):38)
     
     

  4. Re: Cum ne prindem hijabul 
    moderator Saira's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,411
    Thanked
    156
    Rep Power
    2481
    Quote Originally Posted by daniela_muslimah View Post


    eu quote dadusem de fapt pentru partea cu: "daca n-ati vrut sa mergeti cu mineee"



    ~~~

    si lasand gluma la o parte chiar as vrea sa va vad.. >>> deci? cum facem... dau eu o fuga la craiova sau veniti voi pe-acilea, prin Bucharest..



    aaaa...bine atunci


    cum vrei tu...daca vii pe aici...ai nr. meu oricum si insha'Allah ne vedem...dar cred ca mai e putin pana venim noi acolo insha'Allah...la aniversarea "surori musulmane" si insha'Allah vii si tu...si o iei si pe Genan cu tine ca m-a tot certat ca "fusei" eu in Bucuresti si n-o anuntai


    tre' sa-mi pregatesc "rochia de seara" pentru asa fetite cu funtite
     
     

  5. No comment...aproape 
    membru de onoare maryam's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Inshaa ALLAH la Firdaws al `ala
    Posts
    3,170
    Thanked
    1169
    Rep Power
    3261
    ce pacat ca ei nu inteleg ceea ce noi alhamdulillah deja purtam

    Cititi comentariile va rog...


    Acelasi lucru vazut din ochi atat de diferiti.



    http://www.stiletto.ro/fashion-zone/...-stilului.html
    LA ILAHA ILA ALLAH MUHAMMAD RASUL ALLAH INNA LILLAHI WA INNA ILAIHI RAJIAUN
     
     

  6.  
    Banned huda_alrahim's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Age
    39
    Posts
    662
    Thanked
    101
    Rep Power
    0
    Assalamu alaikum!!
    Pentru cele acre inteleg limba engleza... in mare a fost tradus deja pe site, se numeste Acesta nu este Hijab!!!!!! Este amuzant in felul in care xpunde, dar mesajul este f frumos!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=F4jQi...eature=related
     
     

  7.  
    Deosebit
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    502
    Thanked
    60
    Rep Power
    538
    asta e tot ce am gasit despre posibilitati de a pune hijabul....ultima este pt mirese...

    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale
     
     

  8.  
    Deosebit
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    502
    Thanked
    60
    Rep Power
    538
    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale


    Aceasta imagine a fost micsorata, apasa ma ca s-o vezi in dimensiunile reale
     
     

  9.  
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    Frumoase imagini.......Dar...hijabul islamic este cu totul si cu totul altceva decat aceste ilustratii...


    "Si spune dreptcredincioaselor sa-si plece privirile lor si sa -si pazeasca rusinea lor, sanu -si arate gatelile lor, afara de ceea ce este pe dinafara,si ssa-si coboare valurile peste piepturile lor! Si sa nu -si arate frumusetea lor decat inaintea sotilor, sau a parintilor lor, sau a parintilor sotilor lor, sau a fiicelor lor, sau a fiilor sotilor lor, sau a fratilor lor,sau a fiilor fratilor lor, sau a fiilor surorilor lor, sau a muierilor lor, sau acelora pe care le stapanesc mainile lor drepte, sau a slujitorilor dintre barbati, care nu mai au dorinta, sau a copiilor mici care nu stiu ce este goliciunea femeilor.Si sa nu loveasca cu picioarele lor astfel incat sa se afle ce podoabe ascund ele! Si caiti-va ci totii, o, voi dreptcredinciosilor, fata de Allah, pentru ca voi sa izbanditi!" (24:31)

    Deci, deducem din acest verset, ca femeia musulmana, trebuie sa isi controleze privirea, trebuie sa isi acopere tot corpul, in afara de fata si palme, pentru a evita tentatia. Ea trebuie sa isi acopere gatul si pieptul.Nu ii este ingaduit sa isi descopere nimic din corpul ei decat in fata sotului ei si in fata celor mentionati in sura de mai sus.
    Femeia musulmana trebuie sa aiba un comportament pios, sa fie modesta si sa nu caute sa atraga atentia asupra ei....
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  10.  
    Deosebit
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    502
    Thanked
    60
    Rep Power
    538
    Quote Originally Posted by aiscia View Post
    Frumoase imagini.......Dar...hijabul islamic este cu totul si cu totul altceva decat aceste ilustratii...


    "Si spune dreptcredincioaselor sa-si plece privirile lor si sa -si pazeasca rusinea lor, sanu -si arate gatelile lor, afara de ceea ce este pe dinafara,si ssa-si coboare valurile peste piepturile lor! Si sa nu -si arate frumusetea lor decat inaintea sotilor, sau a parintilor lor, sau a parintilor sotilor lor, sau a fiicelor lor, sau a fiilor sotilor lor, sau a fratilor lor,sau a fiilor fratilor lor, sau a fiilor surorilor lor, sau a muierilor lor, sau acelora pe care le stapanesc mainile lor drepte, sau a slujitorilor dintre barbati, care nu mai au dorinta, sau a copiilor mici care nu stiu ce este goliciunea femeilor.Si sa nu loveasca cu picioarele lor astfel incat sa se afle ce podoabe ascund ele! Si caiti-va ci totii, o, voi dreptcredinciosilor, fata de Allah, pentru ca voi sa izbanditi!" (24:31)

    Deci, deducem din acest verset, ca femeia musulmana, trebuie sa isi controleze privirea, trebuie sa isi acopere tot corpul, in afara de fata si palme, pentru a evita tentatia. Ea trebuie sa isi acopere gatul si pieptul.Nu ii este ingaduit sa isi descopere nimic din corpul ei decat in fata sotului ei si in fata celor mentionati in sura de mai sus.
    Femeia musulmana trebuie sa aiba un comportament pios, sa fie modesta si sa nu caute sa atraga atentia asupra ei....
    pentru ocazii speciale cu femei sunt folositoare si ne fac imaginea deosebita...
     
     

  11.  
    moderator aiscia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Italia
    Posts
    770
    Thanked
    263
    Rep Power
    825
    ... Vroiam doar sa adaug ca hijabul este comoara sufletelelor noastre...
    Doar Allah ma poate judeca!

    << ''Muhammad este Trimisul lui Allah. Iar aceia care stau alaturi de el sunt aspri fata de necredinciosi si sunt induratori intre ei....''>> (48:29)

    << Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.>> (3:85)

     
     

  12.  
    Deosebit sara's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    770
    Thanked
    45
    Rep Power
    809
    Hayat frumoase pozele cu " hijaburile " , dar nu specifica cate ore iti trebuie ca sa-l aranjezi { si cate minute sta " linistit la locul lui " } . Eu cum sunt mai tot timpul grabita , prefer varianta " clasica " , care si asta imi ia cateodata timp , ca nu-mi pun bandana bine , sau alte chestii .
    Si oricum pe strada nu cred ca as putea sa merg asa impopotanata , parca nu-i hijab asta , poate asa , acasa , la o intalneala cu felete , care are hijabul mai colorat
    Only ALLAH can judge me !
     
     

Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 

Similar Threads

  1. Hijabul
    By Anna in forum Islamul
    Replies: 9
    Last Post: 07-15-2006, 08:07 PM
 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •