Notices
 
Results 1 to 5 of 5
  1. Humus,Thina,Falafel 
    #1
    Deosebit abbu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    325
    Thanked
    3
    Rep Power
    354
    Am o rugaminte.
    Daca se poate sa postati o reteta de Humus cu Naut boabe si ingredientele din Romania.
    De asemeni daca se gaseste pe undeva praf la cutie sau borcan pentru facut falafel.
    Sau daca se poate face in casa.
     
     

  2.  
    #2
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    330
    La Dura se gasesc o gramada de asltfel de produse . Iar pentru ceea ce doriti dumneavoastra gasiti produse sau anumite lucruri in Carrfour si Cora la sectiunea international . Eu deacolo mai imi iau una alta
     
     

  3.  
    #3
    Deosebit abbu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    325
    Thanked
    3
    Rep Power
    354
    Multumesc,pana acum am cautat aproape de servici,pe Calea Mosilor unde este un magazin arabesc.
    acum am primit alte doua adrese unul la Piata Crangasi unde se spune ca sunt vanzatori arabi si alta in Militari.
    eu nu vreau produse finite,vreau sa le prepar acasa.
    daca imi iese ceva,maine seara vreau sa incerc am sa va spun.
     
     

  4.  
    #4
    Deosebit
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    36
    Posts
    295
    Thanked
    17
    Rep Power
    330
    Tahina eu gasisem ceva la un magazin turcesc si nu produsul finit . Era intr-un ambalaj galben daca imi aduc bine aminte . Oricum eu la Cora si la Careffur gasisem produse specificice arabesti pe langa altele internationale . Daca sunteti interesata si de diferite mancaruri arabe eu mi-am cumparat si cartea " Bucate Arabe " a lui George Grigore care se gaseste si pe internet la vreo 10 lei si cartea " Rete din Bucataria araba " de Rain Delaney si Hannah Green care nu stiu dac se gasete pe net . Si aceasta a fost tot 10 lei cand am achizitionat-o. Am gasit in ce-a de a doua carte o reteta de hummus dar cu tahina daca va intereseaza
     
     

  5.  
    #5
    Deosebit abbu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    325
    Thanked
    3
    Rep Power
    354
    Apropo de carti....singura mea carte in casa care arata jalnic si mereu ii lipesc foile este Sanda Marin...in rest daca vreau cate ceva instantaneu iau de pe net si gata.
    As mai fi vrut "Bucataria lui Radu" pe care il regret enorm ca nu mai este printre noi
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •