Notices
 
Results 1 to 4 of 4
  1. Ce cauta angajata in baie ? 
    #1
    fondator suleiman's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Age
    45
    Posts
    2,364
    Thanked
    388
    Rep Power
    2428
    Aceasta este o poveste reala dar ciudata , si nu o crede decat cel care are o inima plina de credinta .

    O doamna din Riyadh a fost diagnosticata cu leucemie , de aceea a cautat sa angajeze o doamna care sa aiba grija de ea .

    Dupa o saptamana , menajera ajunge din Indonesia , si dupa doua saptamani de lucru a dovedit ca este o femeie de incredere si cu un nivel de credinta foarte mare . Un singur lucru a nelinistit-o pe proprietara casei , si acesta este faptul ca menagera intra des in baie si sta cam mult .

    A intrebat-o : Ai putea sa-mi spui de ce intri des la baie si de ce stai asa mult ?
    A raspuns : Eu am nascut cu 5 zile inainte sa vin in Arabia Saudita , si din cauza ca am nevoie de bani nu am refuzat cand m-a contactat agentia pentru acest post , si trebuie sa intru la baie ca sa elimini laptele pe care il am in cantitate insa mare .

    Proprietara casei a fost tare afectata si pe loc a rezervat un loc pentru menajera sa se intoarca acasa , i-a dat salariul ei pe doi ani de zile si i-a zis ca daca vrea sa mai lucreze la ea dupa ce se termina cei doi ani , atunci ea o asteapta .

    Menajera a plecat , iar la cateva zile , doamna merge la controlul medical .
    Medici s-au socat cand au vazut ca toate analizele arata ca doamna s-a vindecat de cancer , au repetat investigatile medicale de multe ori .
    Foarte mirat , doctorul o intreaba pe doamna cu ce s-a tratat , iar ea si fara sa se gandeasca mult i-a spus : M-am tratat cu Hadithul "Tratati-va bolnavii cu Dania" .

    sursa
    gesah.net


    --------
    Vreau sa subliniez faptul ca hadithul este Da'if , insa este sahih ca Dania (Sadaqa) impiedica raul .
     
     

  2. Urmatorii 12 au spus mersi lui suleiman pentru acest subiect

    aiscia (01-11-2010), Alexyna (01-10-2010), batool391 (01-13-2010), gabriela guettat (01-20-2010), Hayat (01-10-2010), maha (01-16-2010), maria13maria (02-23-2010), mariam (01-14-2010), omar (02-14-2011), sherine (02-28-2010), ummraschid (01-12-2010), UmmYaser (01-25-2010)

  3.  
    #2
    moderator gabriela guettat's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Abu Dhabi, United Arab Emirates, United Arab Emirates
    Posts
    1,807
    Thanked
    289
    Rep Power
    1887


    Ishfa, inshallah vine NUMAI de la Allah subhanahu wa ta ala,credintza,inima curata,shi intentzia toate sunt la Allah subhanahu wa ta ala.
    Alhamdulillah,Allah Kareem!
     
     

  4.  
    #3
    Deosebit abbu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    325
    Thanked
    3
    Rep Power
    354
    Da, este o poveste frumoasa si moralizatoare.
    si in crestinism si pe la swctw gasiti nenumarate " minuni"
    in unele din cazuri de gaseste ca s-au incurcat analizele,iar doamna a fost totdeauna sanatoasa ...se intampla...
     
     

  5.  
    #4
    Deosebit abbu's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    325
    Thanked
    3
    Rep Power
    354
    scuze...........graba.................:
    swstw=secte
     
     

Thread Information
Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

 
Bookmarks
Bookmarks
 
Posting Permissions
  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •