PDA

View Full Version : O voi oamenii cartii !



suleiman
09-16-2006, 12:39 AM
“Cheama la calea Domnului tau cu intelepciune si buna indemnare si discuta cu ei cum e mai frumos! Domnul tau este mai bine stiutor al acelora care s-au abatut de la calea Sa si El este mai bine stiutor al acelora care sunt bine calauziti.” (Suran An-Nahl (16):125)

O voi oamenii cartii , haideti lu un cuvant comun intre noi si voi , sa nu slujim pe nimeni afara de ALLAH , si sa nu-i facem asociati .

Haideti sa lamurim ceea ce majoritatea crestinilor nu cunosc si nu stiu .

Haideti sa facem datoria fata de Dumnezeu , chemand oamenii la religia Lui , credinta Lui Avraam tatal profetilor .

Mariyah
09-16-2006, 01:16 PM
prezent........................................... .................................................. .................................

Emanuel
09-21-2006, 01:36 PM
“Cheama la calea Domnului tau cu intelepciune si buna indemnare si discuta cu ei cum e mai frumos! Domnul tau este mai bine stiutor al acelora care s-au abatut de la calea Sa si El este mai bine stiutor al acelora care sunt bine calauziti.” (Suran An-Nahl (16):125)

O voi oamenii cartii , haideti lu un cuvant comun intre noi si voi , sa nu slujim pe nimeni afara de ALLAH , si sa nu-i facem asociati .

Haideti sa lamurim ceea ce majoritatea crestinilor nu cunosc si nu stiu .

Haideti sa facem datoria fata de Dumnezeu , chemand oamenii la religia Lui , credinta Lui Avraam tatal profetilor .
Draga Suleiman ,este salutara invitatia dumneatale ,aceeasi invitatie v-o facem si noi crestinii .