PDA

View Full Version : Atentie, a aparut un nou VIRUS!



shama
09-26-2006, 10:40 AM
Nu deschideti mesajele care au in atasament fisierul Update-KBxxxx-x86.zip

Este vorba de W32/Stration.H Worm. Numele fisierului atasat contine dupa KB 4 cifre aleatoare.

------------ul mesajului va invita sa va instalati un update.

Virusul este de tip worm care nu face decit sa se replice la toate adresele de email pe care le aveti in contacte. Nu strica fisiere dar ingreuneaza semnificativ functionarea sistemului.

Va urez sa nu aveti parte de el :)!

bianka_brrr
10-05-2006, 01:38 PM
Multumim Shama :)
Nu stiam ca e un nou virus,sper sa nu-l iau si pe asta,ca celalalt l-am luat si am fost nevoita sa-mi formatez computerul:confused:

shama
11-02-2006, 08:05 PM
In urmatoarele zile trebuie sa fiti foarte atenti si sa nu deschideti nici un mesaj cu titlul "Invitatie", de la orice expeditor. Este un virus care deschide o torta olimpica si care distruge hardul calculatorului. Acest virus va poate fi trimis de catre o persoana pe care o aveti in lista de contacte (Address Book), de aceea e bine sa retransmiteti tuturor din jur acest mesaj. Este de preferat sa primiti acest mesaj de mai multe ori decat sa primiti virusul si sa il deschideti. Daca primiti un mesaj intitulat "Invitatie" nu il deschideti si inchideti imediat calculatorul! Este cel mai rau virus anuntat de CNN si clasificat de Microsoft drept virusul cel mai distrugator care a existat vreodata.
Acest virus a fost descoperit ieri de McAfee si inca nu exista o solutie pentru a il distruge.

Betti
09-18-2009, 06:45 PM
In urmatoarele zile trebuie sa fiti foarte atenti si sa nu deschideti nici un mesaj cu titlul "Invitatie", de la orice expeditor. Este un virus care deschide o torta olimpica si care distruge hardul calculatorului. Acest virus va poate fi trimis de catre o persoana pe care o aveti in lista de contacte (Address Book), de aceea e bine sa retransmiteti tuturor din jur acest mesaj. Este de preferat sa primiti acest mesaj de mai multe ori decat sa primiti virusul si sa il deschideti. Daca primiti un mesaj intitulat "Invitatie" nu il deschideti si inchideti imediat calculatorul! Este cel mai rau virus anuntat de CNN si clasificat de Microsoft drept virusul cel mai distrugator care a existat vreodata.
Acest virus a fost descoperit ieri de McAfee si inca nu exista o solutie pentru a il distruge.

Nu merge sa stergi mesajul si gata?Sigur ,fara sa il deschizi!Sper sa ne fereasca Dumnezeu de orice virus.