PDA

View Full Version : Mesaj de la Allah



Anna
10-07-2006, 07:00 PM
Un mesaj de la Allah
Cum te-ai trezit in dimineata asta,te-am privit si am sperat ca vei vorbi cu mine la Fajr,chiar daca mi-ai fii spus cateva cuvinte,cerandu-mi parerea sau multumindu-mi pentru ceva bun ce s-a petrecut in viata ta ieri-dar am observat ca erai ocupat cautand imbracamintea potrivita pe care sa o porti la servici.Am asteptat iar.
Cand fugeai prin casa pregatindu-te am stiut ca vei gasi un minut in care sa spui al hamdu li Allah dar erai prea ocupat.
La un moment dat a trebuit sa astepti 15 minute si nu ai facut altceva decat sa stai pe scaun.Apoi te-am vazut sarind in picioare.
Am crezut ca vrei sa vorbesti cu mine dar ai fugit spre telefon si ti-ai sunat un prieten pentru a afla ultimele barfe.Te-am privit cum ai mers la servici si am asteptat cu rabdare intreaga zi.Cu toate activitatile tale cred ca esti prea ocupat sa imi spui ceva.
Am observat ca inainte de pranz te-ai uitat in jurul tau,poate te-ai simtit stanjenit sa imi vorbesti de asta nu te-ai prosternat pentru rugaciunea de dhuhr.
Ai vazut ca la 3-4 mese mai incolo erau cativa dintre prietenii tai care imi vorbeau(se rugau) dupa ce au mancat,dar tu nu ai facut-o.
Nu e nimic.mai este inca timp destul,si sper ca vei vorbi cu mine la Asr,dar cu toate astea ai mers acasa si se pare ca ai avut multe lucruri de facut.Dupa ce ai facut cateva dintre ele ai aprins televizorul.Nu prea iti place televizorul dar urmaresti cand orice care se difuzeaza si iti petreci mult timp in fiecare zi in fata lui,fara a te gandi la ceva anume.
Am asteptat cu rabdare iar cat ai privit la televizor si ai mancat dar apoi iar nu ai vrut sa vorbesti cu mine la isha.
Timpul de somn....cred ca te simti prea obosit.
Dupa ce ai spus noapte buna intregii familii te-ai urcat in pat si ai adormit imediat.
Nu este nimic pentru ca poate u nu realizezi dar eu sunt intotdeauna aici pentru tine.
Am rabdare mai mult decat crezi tu.
Chiar vreau sa te invat cum sa fii rabdator cu altii.
Te iubesc atat de mult incat astept in fiecare zi pentru o plecaciune,rugaciune,un gand sau o parte multumitoare din inima ta.Este greu sa ai parte de o conversatie singur.
Ei bine,te trezesti din nou si inca o data te voi astepta cu nimic altceva decat dragoste si sperand ca azi imi oferi putin timp.Este in interesul tau sa faci asta,altii nu au nici o putere sa iti ofere ceva,ei mereu cer pentru ei.
Exista cativa,foarte putini care atunci cand imi cer ceva cer pentru ei,pentru prietenii lor,vecini,rude,subordonati si parteneri de afaceri.
Sa ai o zi buna!Iti voi da fara sa imi ceri,caci stiu ce e in inima ta.Creatorul tau care te iubeste mai mult decat mama ta.

gabriela guettat
10-07-2006, 10:51 PM
SURIOARA ALLAHU AKBAR:give_rose: :give_rose: :give_rose:
CE FRUMOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sara
10-10-2006, 08:32 PM
:salam:
MashaAllah surioara . Allah sa te rasplateasca pentru traducerile tale . :give_rose:

Anna
10-12-2006, 08:10 PM
inshAllah pe noi toti amin...
sa ne aiba Allah in paza Lui

suleiman
10-12-2006, 09:22 PM
Cuvintele sunt frumoase , insa te-as ruga sa pui si sursa .

Mersi anticipat .