PDA

View Full Version : Lucrurile sfinte pot lua foc?



Mariyah
10-31-2006, 03:26 PM
ma intreaba cineva obsesiv de vreo 3 zile doar asa sa ma sacaie ca nu inteleg unde vede el pregatire teologica la mine, de ce Coranul daca ii dai foc arde tinand cont ca ar trebui sa fie sfant continutul?

experimentul asta cine a fost facut

gabriela guettat
10-31-2006, 04:16 PM
Spunei "acelei persoane"sa te lase ca tu esti o fata buna,si mai spunei ca au mai incercat si altii si a fost vai de viata lor atat timp cat au mai trait .Traind ca mortii-vii!

Ca pe lumea cealalta nu au nici o viatza de APOI!

hannen
11-25-2006, 08:56 AM
Eu n-am incercat si nici nu am de gind sa incerc asa ceva numai ca am auzit de la un prieten al sotului meu ,bun musulman (pakistanez ,a carui sotie japoneza este MashaAllah ,o buna musulmana) ca lui ia ars in totalitate biroul .Pe televizor avea Qur`anul .Televizorul a ars complet/topit,insa Qur`anul era intact.
SubhanaAllah!Allah stie mai bine.Mentionez iar ca aceasta nu este experienta mea.

daniela_muslimah
11-25-2006, 11:18 AM
Assalamu Alaykum wa Rahmatullahi wa Barakatuhu!..

Pe vremea profetului Muhammad (salla Allahu alayhi wa salam!_pacea si binecuvantarea asupra lui!) a avut loc un boicot impotriva musulmanilor... nimeni nu le putea vinde nimic... s.a.

acesta este unul dintre miracolele ce au avut loc.. D o c u m e n t ul fusese pus in Ka'aba (pentru a-l face obligatoriu tuturor).. si, dupa cum prezisese profetul Muhammad (salla Allahu alayhi wa salam!) a fost distrus in totalitate de termite cu exceptia urmatoarelor cuvinte:

"Bismik Allahumma" (i.e. "In numele Tau, o, Allah")

(si asa a fost incheiat boicotul _ asta foarte, foarte pe scurt spus...)

~~~

eu ma intreb acum... cine se gandeste la asemenea lucruri? adica altceva mai bun nu se gaseste.. decat sa incerci sa d e m o n strezi ca islamul e fals prin astfel de intrebari?... "Ia qur'an-ul foc?", "ce e cu moastele?" _ "voi (i.e. musulmanii) aveti astfel de miracole?"

?!

:confused: