PDA

View Full Version : Asociatia surori musulmane filiala Craiova



Anna
12-14-2006, 02:52 PM
S-a infiintat Asociatia surori musulmane filiala Craiova.
Pentru cele dornice sa se inscrie sau sa colaboreze cu asociatia poate suna la numarul:
0726926149
sau sa scrie un email la jozimic@yahoo.com
Va multumesc anticipat.

Rafa'
12-14-2006, 04:17 PM
Assalamu aleykum

"filiala Craiova"...inseamna ca exista si in Bucuresti o asemenea organizatie? Ce activitati isi propun aceste asociatii sa desfasoare?

Salam

Saira
12-14-2006, 07:04 PM
Assalamou alaykoum wa rahmatullahi wa barakatouhu


Asociatia Surori Musulmane

Are ca obiectiv prioritar integrarea femeilor musulmane in societatea romaneasca si totodata informarea celor interesati despre pozitia ei in societatea islamica.

Mai are ca obiective:

-ajutorarea persoanelor care se afla in categorii sociale defavorizate (batrani,someri,handicapati,bolnavi,femei vaduve,persoane cu venituri modeste),propunandu-si sa creeze acestora un trai mai bun,decent si civilizat

-organizarea de tabere,excursii,conferinte pe diverse teme de interes general

-publicarea de reviste,brosuri si carti de interes general

-organizarea unor activitati cu specific cultural,pe teme precum:cultura,traditia,obiceiurile,istoria,religi a precum si alte domenii de interes actual sau viitor pentru comunitatea musulmana si nemusulmana din Romania.

Sediul central al Asociatiei Surori Musulmane este in Bucuresti si,alaturi de nou infiintata filiala din Craiova,mai exista o filiala si in Constanta.

ASIA
01-10-2007, 10:47 PM
Salam Aleikum din Gaza!
Draga sora
Iti scriu in numele unor romance din Gaza- Palestina insetate de dor pentru tara natala, Romania si limba materna. In ciuda incercarilor sociale,economice si de securitate la care am fost toate supuse pe Pamintul Sfint-Al Ribat,am reushit sa ne adunam intr-o asociatie a strainelor (rusoaice,ucranience,moldovence,romance,tailandeze ,spaniole,mexicane,croate,germane)care au incercat de-a lungul anilor sa se integreze in societatea Palestiniana .
Tinind cont de indenticitatea obictivelor intre asociatatiile noastre precum si nevoia de cooperare si dezvoltare a societatii islamice romanesti va propunem sa va ginditi la o metoda de colaborare, schimb de experienta si comunicare intre membrii celor doua asociatii.
multumiri anticipate si Allah m3akum!

Anna
01-11-2007, 06:16 PM
Salam Aleikum din Gaza!
Draga sora
Iti scriu in numele unor romance din Gaza- Palestina insetate de dor pentru tara natala, Romania si limba materna. In ciuda incercarilor sociale,economice si de securitate la care am fost toate supuse pe Pamintul Sfint-Al Ribat,am reushit sa ne adunam intr-o asociatie a strainelor (rusoaice,ucranience,moldovence,romance,tailandeze ,spaniole,mexicane,croate,germane)care au incercat de-a lungul anilor sa se integreze in societatea Palestiniana .
Tinind cont de indenticitatea obictivelor intre asociatatiile noastre precum si nevoia de cooperare si dezvoltare a societatii islamice romanesti va propunem sa va ginditi la o metoda de colaborare, schimb de experienta si comunicare intre membrii celor doua asociatii.
multumiri anticipate si Allah m3akum!

al salam aleykum
imi pare foarte bine ca mi-ai scris si ti-am lasat un mesaj privat sa tinem legatura inshAllah
Allah sa fie cu voi
salam aleykum