PDA

View Full Version : am nevoie de ajutor



meebed
12-17-2006, 05:02 PM
salamu aleikum.in urma unei decizii gresite trebuie sa ma intorc in romania din egypt de unde sunt acum.am biletele pe 24 decembrie si nu mai am mult timp la dispozitie,va rog daca ma poate ajuta cineva cu servici si casa pt mine si fiica mea care este cu mine si are 16 ani.inainte de a pleca am stat in bucuresti si am lucrat ca vanzatoare dar pot sa lucrez orice.va rog sa ma ajutati si pe mine si sa intelegeti situatia critica in care ma aflu.rabia,sotia lui seh bakr stie mai multe despre situatia mea,va rog daca ma poate ajuta cineva so o contacteze pe ea sau lasati-mi mesaj aici.multumesc.salamu aleikum

suleiman
12-17-2006, 10:47 PM
Sper sa te ajute cei din Bucuresti .
Daca ai vreun numar de telefon si vrei sa sun la cineva o fac cu placere .

Sa te intorci cu bine , si puteai sa ai rabdare pana la inceputul anului si mergi atunci in Europa poate acolo te descurci mai bine . (doar o idee)

meebed
12-19-2006, 01:53 AM
multumesc dl suleiman,cred ca nimeni nu ma poate ajuta,nu stiu ce o sa fac.situatia mea este destul de critica,am cerut ajutor peste tot dar nimeni nu mi-a raspuns,chiar nu stiu ce sa fac,toata lumea m-a compatimit pt situatia in care sunt dar cred ca nimeni nu ma poate ajuta,ma incred in Allah sa ma ajute si tot ce pot sa spun alhamdulillah pt ca el stie de ce ma incearca asa.salamu aleikum

imanikka
12-19-2006, 01:23 PM
Meebed imi pare rau. Ma gandeam ca o sa reusesti ceea ce ti-ai propus si sper sa fi doar din cauza autoritatilor si nu o problema personala ptr care e intoci inapoi in Romania. Iti doresc tot binele din lume , sper ca surorile care sunt din Rom sa va ajute.
Viata merge inaine .Nu dispera...
Allah sa va pazeasca

sara
12-24-2006, 02:21 AM
:salam:
Al hamdulillah sora noastra Alia nu se mai intoarce in Romania , si o sa ramana in Egypt:smile16: , al hamdulillah .
Multumim pe aceasta calea tuturor care au vrut sa o ajute .
Allah sa va rasplateasca .:give_rose:

meebed
12-24-2006, 02:47 AM
sara mea draga multumesc lui Allah pt aceasta decizie care am luat-o si tu stii foarte bine ca tu si buna ta matusa m-ati ajutat sa iau aceasta decizie.EL stie cel mai bine care va fii calea mea de acum incolo.ALLAH sa te aibe in paza lui pe tine si toti cei care au incercat sa ma ajute intr-un fel sau altul si sa o binecuvanteze pe matusa si familia ei si la randul meu voi incuraja pe toti cei care trec prin momente nu prea usoare ca totul face parte din destinul nostru pregatit dinainte de Allah.In mana lui se afla totul si cu incredere si rabdare orice piedica ramane in urma.Allah sa binecuvanteze toti fratii si surorile de pe acest forum si de oriunde s-ar afla.:give_rose:

daniela_muslimah
12-24-2006, 02:54 AM
Alhamdulillah! surioara...

Insha'a Allah sa iasa totul asa cum este mai bine..

Sa va binecuvanteze Allah Preainaltul pe tine si pe fata ta.. cu tot ceea ce este mai bine pentru viata aceasta si mai ales pentru ceea ce va urma...

Insha'a Allah!

~~~

:)

imanikka
01-12-2007, 10:30 PM
sara mea draga multumesc lui Allah pt aceasta decizie care am luat-o si tu stii foarte bine ca tu si buna ta matusa m-ati ajutat sa iau aceasta decizie.EL stie cel mai bine care va fii calea mea de acum incolo.ALLAH sa te aibe in paza lui pe tine si toti cei care au incercat sa ma ajute intr-un fel sau altul si sa o binecuvanteze pe matusa si familia ei si la randul meu voi incuraja pe toti cei care trec prin momente nu prea usoare ca totul face parte din destinul nostru pregatit dinainte de Allah.In mana lui se afla totul si cu incredere si rabdare orice piedica ramane in urma.Allah sa binecuvanteze toti fratii si surorile de pe acest forum si de oriunde s-ar afla.:give_rose:


Draga Meebed oricare ar fi deciziile pe care le luam sa ne gandim ca sunt cele corecte si sa nu regretam. O admir pe Sara si pe matusa ei ( salutari :give_rose: ) si stiu ca intr-adevar sunt niste persoane minunate , fie ca Allah sa le rasplateasca pe ele si pe familiile lor.
Iti doresc multa bafta si incredere in Allah Subhanahu w Ta'ala

sara
01-14-2007, 10:45 PM
Draga Meebed oricare ar fi deciziile pe care le luam sa ne gandim ca sunt cele corecte si sa nu regretam. O admir pe Sara si pe matusa ei ( salutari :give_rose: ) si stiu ca intr-adevar sunt niste persoane minunate , fie ca Allah sa le rasplateasca pe ele si pe familiile lor.
Iti doresc multa bafta si incredere in Allah Subhanahu w Ta'ala


:salam:

Asta a fost ghinionul tau { sau norocul , Allah wa A'lam } ca nu ne-am intalnit , ca altfel nu mai plecai . Pe Alia cum am vazut-o am si convins-o sa ramana . Asta este , Egypt imi place mie , il am la inima . Fie ca Allah sa ne aiba pe totii musulmanii in grija Sa .