PDA

View Full Version : De unde cumparam?



Mariyah
12-31-2006, 01:09 AM
Buna seara !

Am si eu o intrebare
Unde as putea sa gasesc sa cumpar susan?
am incercat la plafar si la diferite magazine...raspunsul NU AVEM .

Saira
12-31-2006, 01:14 AM
Buna

Eu stiu ca vazusem in Craiova prin marketuri,erau niste pungulite in care era susan,deci se gaseau.
Nu stiu ce sa spun,ai fost in vreun supermarket sa te uiti?sau mai incearca la magazine cu specific arabesc,poate gasesti.

Spor la cautari...si apoi la folosit

genan
12-31-2006, 06:35 AM
gasesti sigur la supermarketuri si hipermarketuri... si la muuuulte butikuri din astea... pana si la bufetul din facult de la mine au susan de la mama lui din siria.... :smile16: :smile16:
deci gasesti....

Saira
12-31-2006, 12:06 PM
gasesti sigur la supermarketuri si hipermarketuri... si la muuuulte butikuri din astea... pana si la bufetul din facult de la mine au susan de la mama lui din siria.... :smile16: :smile16:
deci gasesti....



Cum sunt batonasele alea de susan yumiiii :36_1_21: aveti si din alea?moooaaama,ca-mi facusi pofta :scenic:

genan
12-31-2006, 09:21 PM
sunt f ieftine.... 4.000 de lei (vechi)..
dar nu sunt prupriu zis niste batoane... sunt niste dreptunghiuri foarteeeee subtiri , late de vreo 5 cm si lungi de vreo 10-12 (awellew, dar ce m-am apukat sa dau acuma si lungimi si latiimi.... :36_1_21: ) ...
si practic nu e susan gol, e susan caramelizat un pik... oricum dulceeeee..... eu mai mult de 2 din astea nu pot manca... :kuzya_01: :kuzya_01:

Mariyah
12-31-2006, 10:01 PM
Multumesc pt indrumare .Pana la urma am gasit in piata . Incercasem la un hypermarket la raionul de condimente insa saculetul era gol si in rest la orice magazin intrebam auzeam nu avem.
ma gandisem ca e ceva f rar susanul.


iar baton din ala dulce de susan gaseam la orice chiosc insa mie imi trebuia susan normal nu dulce dulce.


in urmatoarele zile trebuie sa caut frunze de anason..acum de abia incepe greul.