PDA

View Full Version : Sunt diferita.Pentru ca sunt musulmanca



Anna
01-16-2007, 01:36 AM
Merg printre tot felul de oameni.Vieti diferite,religii si credinte.Toti probabil sunt diferiti dar eu sunt cea care iese in evidenta.Pentru ca sunt musulmanca.

O adepta a islamului.O musulmanca pe pamant a non musulmanilor. Nu fac parte dintre acesti oameni.Vedem lucrurile in mod diferit.Ei sunt orbi si urmeaza un drum gresit.Eu,cu calauzirea lui Allah merg pe calea cea dreapta si vad.Vad ceea ce este bine si ceea ce este gresit.

Cu toate ca uneori ii invidiez pentru cat sunt de liberi.Mereu sunt retinuta.Nu,sunt musulmanca.Cred in Allah,Atotputernic .Allah!Creatorul acestui pamant,acestor oameni si al meu.Cu siguranta nu pot fuste scurte sau bluze decoltate dar observi ca ma pastrez pentru mine.

Sunt musulmanca.Urmez calea lui Allah.Raiul este scopul meu maret.Ma rog si ii multumesc lui Allah pentru ceea ce am si pentru ca stiu ceea ce multi inca nu stiu,lumina pe care multi nu o vad si unii dintre ei niciodata nu o vor vedea.Intotdeauna ei vor fii orbiti de intuneric.De tot ceea ce este gresit.De tot ceea ce este rau.Oh,Allah te rog ai grija de mine si de familia mea.Tine-ma departe de tot ce nu este sfant.Ajuta-ma sa fiu puternic si sa depasesc toate obstacolele care ma impiedica sa cred in tine.Oh,Allah ai grija de mine si de familia mea.

nour al huda
01-16-2007, 01:31 PM
MashAllah, MashAllah.....numai tu puteai sa scrii asa ceva...........:give_rose: :give_rose: :give_rose: .foaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarte frumos!!!!!!!!

gabriela guettat
01-16-2007, 02:23 PM
ESTI:give_rose: SI SUNTETI :give_rose: CELE MAI IUBITE SI CELE MAI DEOSEBITE,SUNT MANDRA DE VOI SI VA IUBESC IN NUMELE CELUI CARE NE A CREAT SI NE A ARATAT ADEVARATA RELIGIE!!!!!

SUNT MANDRA DE VOI SURIOARE SI FRATI CARE SUNTETI IN TARI NEMUSULMANE,IAR PENTRU FAPTUL CA VA PURTATI RELIGIA IN TOATE ACESTE CONDITII FITI SIGURE CA ALLAH subhanahu wa ta'ala,VA VA RASPLATII!!!

Foarte frumos Ana surioara,Ana habibty,ALLAH subhanahu wa ta'ala sa te rasplateasca pentru sinceritatea si simplicitatea vorbelor tale!
Iti multumesc surioara draga!!!

165

hannen
01-18-2007, 07:09 AM
Foarte frumos Anna!
Doar ce am citit articolul din adevarul ,cel despre hijab ,si m-am cutremurat!Cita rautate,cita ura,cite prejudecati ,cit intuneric!!
MashaAllah pt. voi cele care va loviti zi de zi de "romania"(cu tot ce are ea).Nici eu nu traiesc intr-o tara islamica ,dar Alhamdullilah este de mii de ori mai bine decit in ro.(deocamdata)
Am vrut sa scriu acolo,nu reusesc sa inteleg unde si cum pot posta un raspuns.Mai bine renunt,n-as vrea sa ruinez munca surorii noastre care a raspuns atacurilor si mizeriilor care i-au fost aruncate ,cu atita demnitate si calm.
Allah sa o rasplateasca .Si pe tine,pe voi toate !
Si da,SUNT MUSULMANCA,SUNT DIFERITA pt. ca cred in ALLAH si pt. ca o arat ,nu pt. ca sunt snoaba.Pt. mine toti oamenii sunt la fel,dar eu/noi pt. ei nu.
Sunt mindra ,pt. ca Allah m-a iubit atit de mult incit mi-a daruit islamul.
Si sunt trista ca milioane de oameni inca nu vad,nu inteleg si nu(ne)accepta.
Dar mai presus de orice este multumirea lui Allah!
Sa-i lasam sa vorbeasca,sa-i lasam sa rida!Sa-i lasam sa ne considere cum vor,tirfe,inculte,sclave,imputzite.Sa-i lasam sa ne blesteme copiii si sa le doreasca moartea!Sa-i lasam si sa avem rabdare!
ALLAHU AKBAR!

P.S. draga sora,iarta-ma daca am scris prostii dar sunt cu lacrimi in ochi,ma doare sufletul dupa ce am citit acolo.

Anna
01-18-2007, 01:55 PM
Foarte frumos Anna!
Doar ce am citit articolul din adevarul ,cel despre hijab ,si m-am cutremurat!Cita rautate,cita ura,cite prejudecati ,cit intuneric!!
MashaAllah pt. voi cele care va loviti zi de zi de "romania"(cu tot ce are ea).Nici eu nu traiesc intr-o tara islamica ,dar Alhamdullilah este de mii de ori mai bine decit in ro.(deocamdata)
Am vrut sa scriu acolo,nu reusesc sa inteleg unde si cum pot posta un raspuns.Mai bine renunt,n-as vrea sa ruinez munca surorii noastre care a raspuns atacurilor si mizeriilor care i-au fost aruncate ,cu atita demnitate si calm.
Allah sa o rasplateasca .Si pe tine,pe voi toate !
Si da,SUNT MUSULMANCA,SUNT DIFERITA pt. ca cred in ALLAH si pt. ca o arat ,nu pt. ca sunt snoaba.Pt. mine toti oamenii sunt la fel,dar eu/noi pt. ei nu.
Sunt mindra ,pt. ca Allah m-a iubit atit de mult incit mi-a daruit islamul.
Si sunt trista ca milioane de oameni inca nu vad,nu inteleg si nu(ne)accepta.
Dar mai presus de orice este multumirea lui Allah!
Sa-i lasam sa vorbeasca,sa-i lasam sa rida!Sa-i lasam sa ne considere cum vor,tirfe,inculte,sclave,imputzite.Sa-i lasam sa ne blesteme copiii si sa le doreasca moartea!Sa-i lasam si sa avem rabdare!
ALLAHU AKBAR!

P.S. draga sora,iarta-ma daca am scris prostii dar sunt cu lacrimi in ochi,ma doare sufletul dupa ce am citit acolo.

draga mea hannen eu am fost de-a dreptul ingrozita de ceea ce am putut citi
cata ura!!! si mai ales cata ura nejustificata....cate acuzatii pe nedrept si tocmai ei dau sfaturi de decenta si de toleranta....
chiar crede-ma nu am cuvinte sa pot comenta ce am citit
Allah sa o rasplateasca pe sora noastra pentru rabdarea ei si pentru munca ei