PDA

View Full Version : Anunt curs de limba araba

Mariyah
01-20-2007, 05:33 PM
Liga Islamica si Culturala din Romania va anunta inceperea cursului de limba araba - nivel incepatori.
Deschiderea va avea loc sambata 20.01.2007, ora 17.00, la sediul nostru din str. Fabrica de Gheata, nr. 14, BUCURESTI - sector 2, Colentina
Relatii la telefon: 021-2411578
mobil: 0723.918.131

gabriela guettat
01-20-2007, 07:04 PM
INSHALLAH!!!:give_rose:

ALHAMDULILLAH ca aveti posibilitatea de a invata limba araba!:give_rose:
Este foarte important ca sa puteti sa invatati sa cititi NOBILUL CORAN!!!

Inshallah ALLAH subhanahu wa ta'ala sa fie multumit de cei care isi consacra din timpul lor pentru a face aceste cursuri.
Si inshallah ALLAH subhanahu wa ta'ala sa fie mutumit de cine va invata!:give_rose:

daniela_muslimah
01-20-2007, 07:12 PM
pai 20 a fost astazi..

cine a fost _ poate sa dea mai multe detalii?

(cand se tine?.. etc)

multumesc

:give_rose:

Mariyah
01-22-2007, 12:17 PM
asa e 20 a fost
am vrut sa sun eu sa intreb insa nu stiu ce rost ar avea ca sunt in sesiune si abia reusesc sa ma descurc
iar sectorul 2 e destul de departe de mine
mi-ar manca mult timp din ziua insa probabil ca asa va fi mereu : alte scuze

Anna
01-23-2007, 02:41 PM
al salam aleykum wa rahmatuh Allah wa barakatuh
lectii de araba se mai tin si la Fundatia Taiba Bucuresti pe str.Colentina nr 373 nu stiu exact cand o sa inceapa
iar in Craiova in fiecare duminica pe str.Paltinis la masjid

Sarah_Nour
01-23-2007, 09:48 PM
Assalamu aleykum , pot sa va spun, la sediul Ligii Islamice si Culturale - str. Fabricii de Gheata nr. 14 - bucuresti - sector 2, au inceput cursurile de Luni , 22.01.2007 , programul este in fiecare saptamana : Luni, Miercuri si Vineri - 17-19.30, perioada cursurilor 3 luni , inshaAllah sa reusim cu totii sa fim dintre cei buni si rabdatori, sa cunoastem limba sfantului Quran cat mai bine, Allah swt sa fie multumit de tot cei care sustin si se implica in astfel de proiecte.

goldensystar
03-06-2007, 08:50 PM
stie cineva daca se tin cursuri de lb. araba shi in iasi? :)

HAYAH
03-09-2007, 02:30 PM
Assalamu aleykum , pot sa va spun, la sediul Ligii Islamice si Culturale - str. Fabricii de Gheata nr. 14 - bucuresti - sector 2, au inceput cursurile de Luni , 22.01.2007 , programul este in fiecare saptamana : Luni, Miercuri si Vineri - 17-19.30, perioada cursurilor 3 luni , inshaAllah sa reusim cu totii sa fim dintre cei buni si rabdatori, sa cunoastem limba sfantului Quran cat mai bine, Allah swt sa fie multumit de tot cei care sustin si se implica in astfel de proiecte.

uite, numai programul asta e stabilit in fiecare an la LICR.. eu de 3 ani incerc sa particip, dar mi-e imposibil din cauza programului asta... femeile care lucreaza , si mai sunt si departe de liga, ca mine, nu pot participa... de ce nu fac si ei cursurile in weekend??? am participat la deschidere de fiecare data si am incercat sa propun asta, dar mi-au sarit toti in cap ca ei i weekend sunt ocupati cu familiile... parca nu puteau sa rupa 2-3 ore si pt. cursuri??

gulshan
03-17-2007, 04:30 AM
salamaleikum,
goldensystar ai mai aflat ceva despre organizarea cursurilor si la iasi?m-ar interesa si pe mine..
mersi.

DENISA_DIAB
02-16-2008, 09:51 PM
as fii foarte interesata ..astept un raspuns .. multumesc frumos si va doresc o seara minunata

huda_alrahim
02-17-2008, 01:18 AM
as fii foarte interesata ..astept un raspuns .. multumesc frumos si va doresc o seara minunata

Assalamu alaikum!
Daca am inteles bine din titlul intrebarii, cauti in Bucuresti...
De saptamana trecuta au inceput cursurile la Fundatia Taiba, martea si joia de la 16 la 18. InshaAllah o sa inceapa si la Liga Islamica, dar inca nu stiu cand... Daca vrei mai multe date, trimite-mi un mesaj pe privat...

Mariyah
02-17-2008, 03:44 PM
La liga incep din martie. Mai multe detalii pe www.islamul.ro

huda_alrahim
02-17-2008, 04:04 PM
La liga incep din martie. Mai multe detalii pe www.islamul.ro

Site-ul postat de tine este site-ul de fatwa si tine de Taiba, nu de Liga.... cred ca vroiai sa il dai pe acesta
www.islam.ro

sekhmet
02-17-2008, 08:41 PM
cursurile de limba araba au fost reluate sapamana aceasta tot in cadrul ligii, mai precis marti. programul ar fi marti si joi 17:30- 19:30. cost: 100 RON/3 luni. totul e perfect, mai ales pentru cei ce doresc din tot sufletul sa invete, insa asa cum am citit si in alte anunti, "avem o mica problema", repectiv momemntul ales pentru predarea acestor cursuri. ideea propusa de altcineva (scuze nu imi aduc aminte cine) ca aceste cursuri sa fie tinute la sfarsit de saptamana pentru mine suna m-ai mult decat minunat. poate ca daca suntem mai multe persoane care fac cunoscut acest aspect sa "obtinem" o derogare? se alatura cineva?

DENISA_DIAB
02-17-2008, 11:52 PM
skuze nu pot trimite pm k inca n-am 5 zile de cand m-am inregistrat ...

bekolina
02-24-2008, 05:45 PM
Si eu mi-as dori foarte mult sa se tina in week-end sau daca s-ar putea inregistra aceste cursuri si vinde pe cd tot ar fi de un real folos.

Hayat
02-24-2008, 09:30 PM
cursurile de limba araba au fost reluate sapamana aceasta tot in cadrul ligii, mai precis marti. programul ar fi marti si joi 17:30- 19:30. cost: 100 RON/3 luni. totul e perfect, mai ales pentru cei ce doresc din tot sufletul sa invete, insa asa cum am citit si in alte anunti, "avem o mica problema", repectiv momemntul ales pentru predarea acestor cursuri. ideea propusa de altcineva (scuze nu imi aduc aminte cine) ca aceste cursuri sa fie tinute la sfarsit de saptamana pentru mine suna m-ai mult decat minunat. poate ca daca suntem mai multe persoane care fac cunoscut acest aspect sa "obtinem" o derogare? se alatura cineva?

ar fi grozav in weekend...nici eu nu pot participa pe saptamana pt ca am cursuri la facultate...:999:

sekhmet
02-24-2008, 09:39 PM
as'salamu 'alaikum

pai cred ca ar fi cazul sa facem cunoscut acest lucru si organizatorilor si daca numarul solicitarilor este suficient de mare presupun ca se va ajunge la un consens. voi ce spuneti? :)

cu drag a dumneavoastra

Sehkmet

ankella
05-30-2008, 03:27 PM
Buna ziua, sunt noua pe aici dar ma intereseaza atat de mult limba araba incat sper sa ma acceptati repede in familia voastra. Din pacate am ratat cursurile de anul acesta de la Liga. Se mai tin in alta parte asemenea cursuri?

Va multumesc

maryam
05-31-2008, 12:14 AM
Buna ziua, sunt noua pe aici dar ma intereseaza atat de mult limba araba incat sper sa ma acceptati repede in familia voastra. Din pacate am ratat cursurile de anul acesta de la Liga. Se mai tin in alta parte asemenea cursuri?

Va multumesc

Poti incerca la Taiba, cred ca Huda batool :give_rose: iti poate da mai multe detalii.