PDA

View Full Version : stiti cumva?



alexa
01-25-2007, 12:13 AM
stiti cumva daca la cluj exista un loc unde se tin cursuri de limba araba?mi-ar fi de mare ajutor!shukran:give_rose:

maryam
01-30-2007, 10:05 AM
Te poti adresa la Liga Islamica ,este o filiala la Cluj.
Poate organizeaza ei ceva sau cine stie, fa o propunere.:give_rose:

suleiman
01-30-2007, 02:13 PM
Liga Islamica la Cluj nu organizeaza cursuri de araba momentan .

Este pe strada clinicilor , un centru pentru limbi straine , si au si araba printre altele .

Vezi daca mai au si acuma .

alexa
01-31-2007, 07:30 PM
o sa trec pe acolo cand imi fac putin timp,shukran:give_rose:

hajar
07-09-2007, 11:54 AM
eu sunt tot timpul pe clinicilor si nu am vazut nimic despre asta.
no offence....dar in cluj nu ai de unde,decat daca incerci sa inveti de la prieteni ,din carti-singura,sau de pe sit-uri.
crede-ma am incercat toate variantele
:D
si alexa,daca esti din cluj,pt ca si eu sunt,si ai vrea sa ne intalnim,de ce nu?
nu face rau nimanui...si daca vrei sa cunosti mai multi oameni faini,hai la moskee pe pastorului 17.si grija doar cui si cat ii spui despre tine...nu stii niciodata peste ce barfitoare mina dai.asa e peste tot...nu exista padure fara uscaturi,nu?
InchALLAH o sa fie ok
:give_rose:

Iris00
07-13-2007, 04:21 PM
Se tin cursuri la Britania pe str. Memorandului , nr, 4.( in curte)

ibadat
07-15-2007, 02:51 AM
eu sunt tot timpul pe clinicilor si nu am vazut nimic despre asta.
no offence....dar in cluj nu ai de unde,decat daca incerci sa inveti de la prieteni ,din carti-singura,sau de pe sit-uri.
crede-ma am incercat toate variantele
:D
si alexa,daca esti din cluj,pt ca si eu sunt,si ai vrea sa ne intalnim,de ce nu?
nu face rau nimanui...si daca vrei sa cunosti mai multi oameni faini,hai la moskee pe pastorului 17.si grija doar cui si cat ii spui despre tine...nu stii niciodata peste ce barfitoare mina dai.asa e peste tot...nu exista padure fara uscaturi,nu? InchALLAH o sa fie ok
:give_rose:




..scuze..dar asta era o reclama cam nepotrivita pt moscheea respectiva..???

maryam
07-15-2007, 03:50 AM
..scuze..dar asta era o reclama cam nepotrivita pt moscheea respectiva..???



Nu mi-se pare o "reclama" ptr moschee ci una ptr ACEI "musulmani"...nu e vina moscheii, nici a islamului ca musulmanii sunt in halul in care sunt, fireste ACEIA CARE SUNT INTR-UN ANUMIT HAL:36_1_21: :cow: !!!!

Apropo (off topic, ups) "HAL" din lb romana o avea originea in "HAL-uka, uki" din araba,
adica Kaifa haluki este
In ce hal esti???????:36_1_21: :36_1_21: :36_1_21: (si au adaptat-o romanii ca sa sune mai frumos cu ce faci????????)

raluca
09-22-2007, 07:49 PM
ati gasit pana la urma curs de araba la cluj? unde?

ally
09-23-2007, 02:30 AM
Hajar si eu sunt din Cluj si mi-ar placea sa ne intalnim.Imi poti trimite daca vrei pm cu adresa ta de mess

suleiman
09-23-2007, 02:34 AM
Hajar si eu sunt din Cluj si mi-ar placea sa ne intalnim.Imi poti trimite daca vrei pm cu adresa ta de mess


Nu cred ca poate ..
Ca sa trimiti pm , trebuie sa ai un numar minim de participari ...

-------
Si eu sunt din Cluj , nu vrea sa ma cunoasca nimeni :D ?

raluca
09-24-2007, 03:18 PM
Suleiman, ma bucur ca esti din cluj, tu nu stii nimic de cursuri de araba, organizate la modul serios, cu suport de curs...etc?



Imi pare bine de cunostinta, si eu sunt din cluj:D

hajar
10-11-2007, 11:08 AM
salam alecum we Ramadan Karim
ar fi minunat daca ne am putea intalni toti cei din cluj.
in bucuresti,din fericire pt musulmanii de acolo,se organizeaza mai multe intruniri cu rol didactic,dar aici ...NU :p
cum am putea face sa ne intalnim?
o idee:ce ar fi sa veniti toti la moskee pt id..dimineata?o sa fie placut,o sa fie multa lume pe acolo,dar e singurul loc unde ne putem intalni cu totii.

hajar
10-11-2007, 11:13 AM
ally,daca ai vrea sa ne intalnim,out side d masged....acum m am oprit,pt ca as vrea sa intreb ceva:am dreptul sa postez o adresa unde ma poate gasi?daca da...va rog sa mi spuneti,este pe domeniul pubic,nu la mine acasa.nu stiu daca e ok sau nu.
Allah Maak

Dina
10-13-2007, 06:21 PM
Cursuri de limba araba in Cluj : Str. Memorandumului ,Nr 4.......in curte

raluca
10-24-2007, 06:30 PM
Cursuri de limba araba in Cluj : Str. Memorandumului ,Nr 4.......in curte

poti sa ne dai mai multe detalii? cine tine cursul, cum e structurat...cat costa o sedinta...eventual un email de contact al organizatorilor...:)

multumesc mult

suleiman
10-25-2007, 01:29 AM
Anul trecut am vrut sa predau limba araba , dar mi s-a parut ca nu erau seriosi cei care au organizat acel curs .

La moschee , la un moment dat , s-a predat araba dar pentru copii .

Acum nu stiu unde se mai tin cursuri de araba .

Dar daca insistati :D , si aveti unde sa va adunati , pot sa incep cu voi un curs de araba ...

raluca
10-26-2007, 02:27 PM
Anul trecut am vrut sa predau limba araba , dar mi s-a parut ca nu erau seriosi cei care au organizat acel curs .

La moschee , la un moment dat , s-a predat araba dar pentru copii .

Acum nu stiu unde se mai tin cursuri de araba .

Dar daca insistati :D , si aveti unde sa va adunati , pot sa incep cu voi un curs de araba ...

subscriu, daca se aduna mai multa lume vin si eu...dar numai dupa-masa...o rugaminte, anuntati-ma pe email

dar cine a organizat acel curs?

ally
11-06-2007, 12:59 AM
Assalemo aleikom
Domnule Suleiman ati putea sa tineti cursurile de araba la moschee...cred ca s-ar gasi un spatiu si pentru noi surioarele.
Daca sunteti deacord :D ma inscriu si eu de pe acum...va rog sa ma anuntati.
Wa aleikom salam

Iris00
11-07-2007, 08:48 PM
poti sa ne dai mai multe detalii? cine tine cursul, cum e structurat...cat costa o sedinta...eventual un email de contact al organizatorilor...:)

multumesc mult
Cursul ( 30 ore ) costa in jur de 120 RON . NU stiu cine tine aceste cursuri ( eu am facut cursuri de spaniola acolo). Adresa :Strada Memorandumului 4, Ap.4, Cluj-Napoca, Tel.:591995,

raluca
11-08-2007, 03:24 PM
Cursul ( 30 ore ) costa in jur de 120 RON . NU stiu cine tine aceste cursuri ( eu am facut cursuri de spaniola acolo). Adresa :Strada Memorandumului 4, Ap.4, Cluj-Napoca, Tel.:591995,



multumesc mult! Firma asta, care organizeaza cursuri de limbi straine, are un nume sau o firma afara? am cautat pe net si nu au nici un fel de publicitate, e cumva pe langa mag Leonardo?

raluca
11-08-2007, 03:47 PM
multumesc mult! Firma asta, care organizeaza cursuri de limbi straine, are un nume sau o firma afara? am cautat pe net si nu au nici un fel de publicitate, e cumva pe langa mag Leonardo?

___________________________________
Am gasit pana la urma...e vorba despre Britania – Scoala de limbi straine - la adresa asta...dar organizeaza cursuri de engleza, franceza, germana, italiana, spaniola, maghiara, rusa, finlandeza, japoneza, ebraica.
______________________________________
Date de contact:
Strada Memorandumului nr. 4 ap. 4, luni-vineri 10 –16, sambata 10-13.
Telefon: 591995, 0722311460
Email: tomsvirg at hotmail com