PDA

View Full Version : Creion alb, balsam



Latifah
03-01-2007, 03:07 AM
Salam Aleikum

Putem folosi creionul alb ptr manichiura frantuzeasca cu care te dai pe sub unghii...asta in loc de oja (ma reprofilez :) ). Trece apa prin el avand in vedere ca e chimic?

Balsamul acela color care rezista putin, nu ma refer la nuantator, il putem folosi? Stiu unele dintre voi au spus ca e ok sa ne vopsim permanent dar ramman la parerea ca apa nu trece prin acele particule..sau poate aveti vreo -----stratie..ar fi super ok.

ummraschid
03-01-2007, 10:58 AM
assalamu alaikum wa rahmatu-llahu ta'ala wa barakatuhu,


unghiile trebuie sa fie scurte...deci, nu vad , cum s-ar putea folosi creionul pentru manichiura frantuzeasca...

...pentru unghii colorate, se poate folosi henna...

:give_rose:

huda_alrahim
03-01-2007, 11:48 AM
Salam Aleikum

Putem folosi creionul alb ptr manichiura frantuzeasca cu care te dai pe sub unghii...asta in loc de oja (ma reprofilez :) ). Trece apa prin el avand in vedere ca e chimic?

Balsamul acela color care rezista putin, nu ma refer la nuantator, il putem folosi? Stiu unele dintre voi au spus ca e ok sa ne vopsim permanent dar ramman la parerea ca apa nu trece prin acele particule..sau poate aveti vreo -----stratie..ar fi super ok.



Assalamu aleykum!
Daca stii sigur ca trece apa prin acel creion, poti s il folosesti...dar numai in casa..
Orice infrumuseteaza femeia nu poate fi folosit afara din casa:36_1_21: si unghiile mari cu greu pot fi mentinute curate, nu-i asa? :give_rose: :give_rose:

Latifah
03-02-2007, 01:02 AM
Care este lungimea maxima admisa? eu le tin intre 1-3 mm. Ar fi de ajuns ptr creion.

Dar cu balsamul cum e?

wassalam

saneeh
03-02-2007, 11:59 AM
Creionul alb nu cred ca las folosi am unghele de la natura f albe :36_1_21: ,dar Balsamul acela color ce este?:confused:

Latifah
03-02-2007, 04:31 PM
Salam aleikum

Balsamul este un fel de nuantator care foloseste dupa spalare. La fel ca si balsamul normal. Din cate stiu trebuie sa il folosesti la fiecare spalare ca sa se mentina culoarea deci presupun ca apa trece prin el.

De exemplu colorarea cu frunze de nuci...nu stiu cat tine dar presuspun ca ar fi cam acelasi principiu. Doar ca am nevoie de o cnfirmare.

saneeh
03-02-2007, 05:12 PM
Merci mult Noor chiar nu am auzit de asa ceva pina acum :give_rose: