PDA

View Full Version : cand credeai ca nu ma uit



Anna
04-06-2006, 01:18 AM
Cand credeai ca nu ma uit
scris de un copil

1.Cand credeai ca nu ma uit,te-am vazut lipind pe frigider prima mea pictura si atunci imediat am vrut sa fac alta.
2.Cand credeai ca nu ma uit te-am vazut hranind o pisicuta ratacita si am invatat ca trebuie sa ma port frumos cu animalele
3.Cand credeai ca nu ma uit te-am vazut preparandu-mi prajitura preferata si atunci am invatat ca acele lucruri marunte pot fii lucruri speciale in viata
4.Cand credeai ca nu ma uit,te-am vazut rugandu-te si am stiut ca exista Dumnezeu cu care pot vorbi mereu si am invatat sa am incredere in Allah
5.Cand credeai ca nu ma uit te-am vazut preparand ceva de mancare pt un prieten bolnav si am invatat ca mereu sa ne ajutam unii pe altii si sa ne sustinem la greu.
6.Cand credeai ca nu uit ,te-am vazut oferind din timpul si banii tai pentru a ii ajuta pe nevoiasi si am invatat ca aceia care au ceva trebuia sa le dea celor ce nu au
7.Cand credeai ca nu ma uit,te-am simtind sarutandu-ma de noapte buna si m-am simtit iubit si protejat
8.Cand credeai ca nu ma uit,te-am vazut cum ai grija de casa noastra si de toti din casa si am invatat sa ca trebuie sa avem grija de ceea ce avem
9.Cand credeai ca nu ma uit,te-am vazut cum ai grija de responsabilitatile tale chiar si atunci cand nu te simti bine si am invatat ca trebuie sa fiu responsabil atunci cand voi creste
10.Cand credeai ca nu ma uit,te-am vazut plangand si am invatat ca unele lucruri dor si e bine uneori sa plangi
11.Cand credeai ca nu uit am vazut ca tie iti pasa si am vrut sa fiu tot ceea ce ai fi putut sa fiu
12. Cand credeai ca nu ma uit am invatat cele mai bune lectii de viata de care am nevoie pentru a fii o persoana buna si productiva atunci cand voi creste
13.Cand credeai ca nu ma uit m-am uitat la tine si am vrut sa iti spun"Multumesc pentru tot ce am invatat cand credeai ca nu ma uit"

imanikka
04-06-2006, 01:37 AM
Masha Allah Anna.Ne-ai dat 10 lectii pline de invataturi.Insha Allah fiecare sa le aiba in minte oriunde ar fi.
Allah barik fik habibty