PDA

View Full Version : El e : omul care a distrus AMERICA



Mariyah
03-17-2007, 12:54 AM
El a omorat peste 3.000 de oameni

Incepand cu 9 martie, la centrul de detentie Guantanamo din Cuba, Pentagonul ii audiaza pe 14 dintre cei banuiti a fi membrii Al-Qaida care ar fi pus la cale atentatele din 11 septembrie 2001, de la World Trade Center, in care au murit 3.000 de oameni. Ieri, oficiali americani au publicat un raport in care cel considerat a fi “creierul” atentatelor, Khaled Sheikh Mohammed, a marturisit ca a pus la cale unele din cele mai crude atentate.

Pana, la arestarea sa in Pakistan in mai 2003, Sheikh Mohammed, in varsta de 41 de ani, a fost sef militar si responsabil al “Departamentului de operatiuni externe” al organizatiei Al-Qaida, avand pe mainile sale sangele a cel putin 3.000 de victime. In cadrul audierilor care au avut loc in aceste zile, Sheikh Mohammed a recunoscut de asemenea responsabilitatea sa pentru atentatul comis in 1993 contra World Trade Center din New York si atentatul cu bomba contra unui local de noapte de la Bali, Indonezia, soldat cu moartea a cel putin 23 de persoane.

A planuit 29 de atacuri

“Eu sunt responsabil pentru operatiunea de la 11 septembrie, de la A la Z”, a declarat el fara urma de regret in cadrul audierilor. Un amanunt extrem de important si care a dat fiori reci anchetatorilor a fost dezvaluit tot de Sheikh Mohammed. Conform propriilor spuse, el ar fi responsabil pentru un total de 29 de atentate, unele din ele care nu au mai avut finalizare, din fericire. Printre tintele care au ”scapat” se numara Aeroportul Heathrow din Londra, Big Ben-ul, precum si tinte din Pakistan



http://img405.imageshack.us/img405/7085/16lumea65335gv2.jpg (http://imageshack.us)

http://img407.imageshack.us/img407/6091/r3088176916rf0.jpg (http://imageshack.us)

Mariyah
03-17-2007, 12:55 AM
In primul rand nu cred ca el este omul care a "atentat" America.

Si in al doilea rand auleo........cat am tipat cand s-a deschis pagina si i-am vazut poza, au venit si vecinii sa ma intrebe daca am patit ceva.

Saira
03-17-2007, 06:45 AM
In primul rand nu cred ca el este omul care a "atentat" America.

Si in al doilea rand auleo........cat am tipat cand s-a deschis pagina si i-am vazut poza, au venit si vecinii sa ma intrebe daca am patit ceva.



exact cam asta mi se intampla si mie vazand in ce hal arata...ma sperie numai sa-l vad :mad: mi se pare ca e precum un animal,brrr

dar de ce spui ca nu crezi ca el ar fi organizat totul?

huda_alrahim
03-17-2007, 01:38 PM
Fetelor, acum serios!!! Are asta fata de criminal in serie, capabil sa puna la cale 29 de atentate??? Sau poate asa arata dupa "interogatoriu"... deocamdata arata ca si cum nici macar nu stie in ce zi suntem!!!!
Allah stie cel mai bine, dar cu toii stim ca nu tot ce zboara se mananca...si sunt adevaruri care nu s-au descoperit nici dupa 100 de ani!!!

Mariyah
03-17-2007, 04:53 PM
pey nu e clar cat de derutat si pierdut pare omul???
cum ar putea el sa fi pus la cale un plan atat de bine organizat si de succes tocmai in America?


dar americanii astia cred ca suntem batuti in cap sa credeam asa ceva
aduc un om care sa sperie copii prin aspect si gata cred ca au rezolvat treaba

Saira
03-17-2007, 05:03 PM
pey nu e clar cat de derutat si pierdut pare omul???
cum ar putea el sa fi pus la cale un plan atat de bine organizat si de succes tocmai in America?


dar americanii astia cred ca suntem batuti in cap sa credeam asa ceva
aduc un om care sa sperie copii prin aspect si gata cred ca au rezolvat treaba



eu personal nu stiu daca o fi fost in stare sau nu,insa mis e apre fffff hidos si mi-e de ajuns ca sa ma sperii :mad:

Mariyah
03-17-2007, 05:06 PM
dak la inceput am tipat
acum cand ma uit la poze am crize de ras

Saira
03-17-2007, 05:14 PM
dak la inceput am tipat
acum cand ma uit la poze am crize de ras





:36_1_21: :36_1_21: :36_1_21:


am crezut ca ai facut si tu o hiperbola :D sau ceva,pe acolo...nu ca ai tipat la propriu :D acum te cred pe cuvant :p

hannen
03-24-2007, 11:20 AM
Total de acord cu Mariyah,ala e bau-bau din povesti nu terorist !
"Carevasazica " gata,Bin Laden nu mai e pe lista cu wanted,dead or alive???
I-au spus si omului ,nu de alta da` poate vrea sa vaza f`run show pe Broadway.Ah,iar is rea!:beberon: