PDA

View Full Version : psihologie....



genan
04-07-2006, 10:59 PM
nu stiu daca acesta este cel mai potrivit loc pt acest subiect, dar as vrea sa intreb daca cineva de pe acest forum are pregatire in dpmeniul psihologiei.
multumesc.

suleiman
04-07-2006, 11:03 PM
Salam Genan

Eu sunt psihiatru de copii , daca te pot ajuta cu ceva !
Cu mare placere.

genan
04-07-2006, 11:26 PM
Salam Genan

Eu sunt psihiatru de copii , daca te pot ajuta cu ceva !
Cu mare placere.



salam admin
m-ar interesa mai mult partea psihologica decat cea psihiatrica.... si aplicabila pt o persoana trecuta de adolesscenta,

maryam
04-08-2006, 01:31 AM
Te intereseaza pentru o discutie pe acest forum sau in particular?

suleiman
04-08-2006, 01:43 AM
Sa stii ca te pot ajuta ..
Asta doar daca vrei.

Si chiar , pe forum ?

genan
04-08-2006, 02:19 AM
Sa stii ca te pot ajuta ..
Asta doar daca vrei.

Si chiar , pe forum ?



e ok.. am rezolvat..
oricum multumesc....

batool391
04-08-2006, 12:04 PM
Genan, eu sunt absolventa a facultatii de stiintele educatiei si psihologie(Universitatea Alex. I. Cuza) sectia de psihopedagogie speciala. Iti raspund cu placere la ce te intereseaza.

latifa
04-08-2006, 04:23 PM
Si eu sunt speriata ca saptamana viitoare incep sa predau la gimnaziu si la liceu si copii pot sa-ti faca munca mai grea decat iti imaginezi,mai ales acum cand a ajuns degradarea pana si in scoli la ingerasii de de cls 5-8.DEsi am studiat si psihlogia si pedagogia si didactica tot sunt de parere ca deja imaginatia lor depaseste teoria.Sper totusi sa fie bine.Si in loc sa ma pun pe treaba si sa-mi fac planurile de lectie(pt ca un profesor are mai multe teme ca un elev),eu stau la barfa cu voi si nu ma pot dezlipi de calculator.Va pup:smile01:

gabriela guettat
04-09-2006, 10:16 PM
Of surioara" DEPENDENTA "asta....oricum bafta avem incredere in tine si aratati capacitatile iubita...
Sa ne ti la curent,nu de alta da rbarem sa iti facem GALERIE;

Raisa
04-09-2006, 10:27 PM
Si eu sunt speriata ca saptamana viitoare incep sa predau la gimnaziu si la liceu si copii pot sa-ti faca munca mai grea decat iti imaginezi,mai ales acum cand a ajuns degradarea pana si in scoli la ingerasii de de cls 5-8.DEsi am studiat si psihlogia si pedagogia si didactica tot sunt de parere ca deja imaginatia lor depaseste teoria.Sper totusi sa fie bine.Si in loc sa ma pun pe treaba si sa-mi fac planurile de lectie(pt ca un profesor are mai multe teme ca un elev),eu stau la barfa cu voi si nu ma pot dezlipi de calculator.Va pup:smile01:

Draga Latifa, mult succes. Nu-ti face griji, vei invata sa-i stapanesti in timp. Invata-i sa te respecte si sa te iubeasca, frica nu mai este o metoda care sa dea rezultate in ziua de azi. Sunt sigura ca vei reusi. Fa-ne mandri de tine iubita

latifa
04-09-2006, 10:38 PM
Va multumesc din suflet:smile06: Si aveti dreptate,inceputul este mai greu,dar si cel mai important.Va pup:smile26:

maryam
04-10-2006, 12:07 AM
Si eu sunt speriata ca saptamana viitoare incep sa predau la gimnaziu si la liceu si copii pot sa-ti faca munca mai grea decat iti imaginezi,mai ales acum cand a ajuns degradarea pana si in scoli la ingerasii de de cls 5-8.DEsi am studiat si psihlogia si pedagogia si didactica tot sunt de parere ca deja imaginatia lor depaseste teoria.Sper totusi sa fie bine.Si in loc sa ma pun pe treaba si sa-mi fac planurile de lectie(pt ca un profesor are mai multe teme ca un elev),eu stau la barfa cu voi si nu ma pot dezlipi de calculator.Va pup:smile01:


Inshaa ALLAH o sa fie bine,"Leaga-ti camila si increde-te in ALLAH swt"(Hadis).
Ce o sa predai draga mea ?

latifa
04-10-2006, 12:19 AM
Semestrul acesta predau limba si literatura romana si semestrul viitor voi preda engleza.Sunt la facultatea de litere si asta estec de fapt practica(sa fiu cu adevarat profesor pt 2 luni).Si daca imi place,toata viata,de ce nu?:confused:

Ishtar
04-10-2006, 09:27 PM
Ce obiecte frumoase predai,draga mea!!!
Ai dreptate,sa fii profesor,...profesor adevarat nu-i treaba usoara!
Mai ales in conditiile oferite in Romania,la ora actuala!!!

Dar,stii,uneori satisfactiile sunt chiar pe masura pasiunii si implicarii tale!

Insha Allah,primii tai pasi in cariera sa fie de bun augur:)

latifa
04-10-2006, 11:11 PM
Multumesc pt incurajari.Abia acum mi-am terminat 'TEMELE' si abia am asteptat sa vin sa vad ce ati mai facut:smile01: O seara placuta tuturor!:p

maryam
04-11-2006, 02:17 AM
Multumesc pt incurajari.Abia acum mi-am terminat 'TEMELE' si abia am asteptat sa vin sa vad ce ati mai facut:smile01: O seara placuta tuturor!:p


Masha ALLAH,Inshaa ALLAH swt sa te ajute.

latifa
04-13-2006, 11:43 PM
Fetelor,astazi am predat si a fost nemaipomenit de bine.Copii au fost extrem de cuminti(mai cuminti ca la profesoara lor):p si au raspuns,au fost activi si interesati de ce le vorbesc.A fostv o compatibilitate la care nu ma asteptam:smile16:
Si nu numai copii au fost multumiti de mine,ci si profesoara care mi-a dat 10:smile26:
Va multumesc inca o data pt suport si pt incurajarile voastre:smile06:

imanikka
04-13-2006, 11:51 PM
Masha Allah surioara .:smile06: Si tu iti faceai griji?
Allah barik fik habibty.

Ishtar
04-14-2006, 01:13 AM
Draga mea,ma bucur pentru tine.Felicitari !!!:smile310:

maryam
04-14-2006, 11:42 AM
Fetelor,astazi am predat si a fost nemaipomenit de bine.Copii au fost extrem de cuminti(mai cuminti ca la profesoara lor):p si au raspuns,au fost activi si interesati de ce le vorbesc.A fost o compatibilitate la care nu ma asteptam:smile16:
Si nu numai copii au fost multumiti de mine,ci si profesoara care mi-a dat 10 :smile26:
Va multumesc inca o data pt suport si pt incurajarile voastre:smile06:


Si de la noi tot 10(Cu felicitari si flori)

gabriela guettat
04-14-2006, 09:26 PM
Mashallah!
Felicitari!
Esti O" Mualma" De Nota Zece Si La Fel Sa Mergi In Continuare.
Allah Berakfik

latifa
04-15-2006, 01:58 PM
Shukran,fetelor.Mi-ati inseninat weekend-ul:smile16: Va pup:smile06: