PDA

View Full Version : Acum am citit comentariile la postarile mele

ALEX
03-31-2007, 10:49 PM
Dupa cum m-am asteptat , ce va pot spune ca nu am facut acest pas pentru ea , daca ea a fost aleasa sa-mi arate drumul spre Allah nu judecati gresit va rog , ca sa fi cu o araboaica musulmanca trebuie sa fi si arab nu numai musulman (asta in mentalitatea parintilor ),oricum acestei fete ii sunt foarte recunoscator a fost aproape de mine si m-a ajutat mult.

AM FACUT PASUL DUPA CE AM INTELES SI AM CITIT CORANUL

Mariyah
03-31-2007, 10:55 PM
serios?

nu trebuie sa te intereseze ce ar putea interpreta altii ca fiind motive , factori care te-au determinat sa te convertesti la Islam pt ca Allah vede totul si doar El stie intentiile actiunilor noastre si toate " de ce "-urile care s-au aflat in spatele alegilor noastre.
Si numai El are dreptul sa judece, nu noi.

felicitari ! se pare ca ai fost dintre cei nascuti pentru a spune shahada!

daniela_muslimah
03-31-2007, 11:27 PM
السلام عليكم و رحمة الله و بركاته

Pacea, indurarea si binecuvantarile lui Allah fie asupra ta!

Bine ai venit in marea familie a Islamului, dragul nostru frate..

fiindca de-acum ne esti frate.. :D :D

~~~

Si Allah sa-ti dea multa lumina in inima si-n minte... si sa te tina mereu pe calea cea Dreapta... si sa-ti faca sufletul Puternic

sa nu eziti niciodata sa intrebi, orice problema ai avea, de orice natura (Profetul *salat* _pacea si binecuvantarea asupra lui! a spus ca in religie nu e nici o rusine)

si sa cauti sa inveti cat mai multe...

~~

Allah Preainaltul sa te Binecuvanteze si sa-ti daruiasca tot ceea ce e mai Bun pentru tine atat in viata aceasta, cat mai ales in Viata de Apoi..

:smile06: :smile06: :smile06:

~
الحمد لله

:)

gabriela guettat
04-01-2007, 12:33 AM
MABRUK FRATE ALEX SI ALLAH SA BINECUVANTEZE ALEGEREA FACUTA!
Sa fii sigur ca ai facut cel mai MARE PAS IN VIATA ASTA ,PREGATINDU-TE PENTRU CEALALTA ETRENA INSHALLAH!:smile06: :smile06: :smile06:

goldensystar
04-01-2007, 10:01 PM
MABROOK! ALHAMDULALLAH! sunt asha happy ca imi vine sa rad, chiar daca maine am lucrare la fizika :((!! !! chiar ma bucur ca ai ales islamul pt. ca o consideri religia potrivita pentru tine, shi nu te converteshti fara sa intzelegi rel. islamica . !!! mabrook!

Anna
04-02-2007, 12:12 AM
subhanAllah
ma bucur enorm pt tine si sunt convinsa ca intentia ta este sincera
sunt fffffffffff fericita pt tine
daca ai nevoie de ceva de ajutor de orice sa ma anunti si inshallah voi face tot ce imi sta in putinta sa te ajut
Allah sa fie cu voi
si inshAllah sa auzim si de nunta:d