PDA

View Full Version : Supravietuitorii



Latifah
04-01-2007, 07:50 PM
As-salamu aleykum wa rehmetul-allah wa berekeatuh


Pe noul post de televiziune Romantica, in fiecare zi de la 16:30 (timp de 30 minute) va avea loc emisiunea Supravieturitorii:

Operatii spectaculoase, vindecari incredibile, diagnostice misterioase rezolvate, cazuri medicale exceptionale nu se intimpla doar in America. Viitorul a sosit. Descifrarea genomului uman - harta vietii - a facut posibila rezolvarea unor cazuri care pareau incurabile. Testele genetice depisteaza cele mai misterioase boli. Reproducerea umana asistata poate face adevarate minuni. De exemplu, ne-a dus in Cartea Recordurilor pentru cea mai varstnica mama din lume. Chirurgia plastica si tratamentele corporale ne permit sa fim bunici care arata ca Tina Turner si Cher. Traim in secolul 21 si suntem oamenii secolului nostru. Lumea este plina de oameni cu abilitati extraordinare si de progrese stiintifice inimaginabile.

Realizator: Irina Reisler


M-am uitat putin mai devreme la deschiderea postului si Irina Reisler spunea asa (din cate am tinut minte): Sa nu pierdem nici o clipa de fericire. Sa nu murim fara sa fi fost fericiti.

Vor fi prezentate cazuri speciale, oameni bolnavi etc. Cred ca aceasta emisiune ne va aminti cat de importanta este clipa si fericirea, pe care odata pierdute nu le mai putem recupera.