PDA

View Full Version : Curs de limba araba online



imanikka
04-02-2007, 07:41 PM
Am observat ca linkul nu mai e bun . Sora care a scris subiectul nu a mai intrat . Inchallah daca gasesc un site care ofera acest lucru , il public .


CURS DE LIMBA ARABA (http://www.le-carrefour-de-lislam.net/coursarabe/cours2.html)

SPER SA VA AJUTE CATUSI DE PUTIN

NB. Sa instalati Active X sau ( adobe flash) daca va cere.E foarte interesant situl

Anna
04-06-2007, 04:54 PM
al salam aleykum
e frumos ,interesant dar ca sa pot intelege trebuie intai sa invat franceza:)
in engleza nu stii?:D

imanikka
04-09-2007, 07:50 PM
al salam aleykum
e frumos ,interesant dar ca sa pot intelege trebuie intai sa invat franceza:)
in engleza nu stii?:D


Anna pai...mmmmm..uitate la desene :D , ceea ce nu intelegi scrie cuv in fr pe forum si noi insha Allah le traducem:o

Saira
04-09-2007, 09:00 PM
Assalamou alaykoum


Imanikka,mersi :give_rose: e fain site-ul.


Anna :D cum a zis si Iman,cu ocazia asta inveti si franceza si araba in acelasi timp insha'Allah ;)

emilia
05-01-2007, 12:38 AM
salam aleikum vreau sa invat alfabetul arab am gasit un site online www.shariahprogram.ca dar imi este cam greu si cam lenesa putin ;) ce sfaturi imi da-ti ?vorbesc limba dar nu scris s-au citit si vreau pt mine,si m-ai important pt fetita mea

Saira
05-06-2007, 04:29 PM
:salam:



Am regasit azi un site pe care il stiam mai demult,dar il pierdusem :( .Sper sa va fie de folos.



Aici (http://leprofesseurdarabe.blogspot.com/) ;)

Saira
06-01-2007, 10:21 PM
Incercati si aici (http://www.les-ziboux.rasama.org/)



Sper sa va fie de folos :D

bekolina
07-20-2007, 01:38 PM
Cine ma poate invata sa atasez un curs de pe un link,fara a scrie linkul?
Multumesc frumos

Tariq al Jabar
08-30-2008, 11:10 AM
As Salaam Aleykum! Am intrat pe acest forum dorind sa invat limba araba si despre cultura araba. Am citit ca exista araba clasica dar si mai multe dialecte. Nivelul meu de araba se limiteaza la cateva cuvinte, salut multumesc etc deci pot spune ca nu stiu nimic. Cand incep sa invat o limba straina incep intotdeauna sa o invat cu ...ureachea, adica fonetic fiindca Allah mi'a dat acest dar sa reproduc usor si sa pot invata si folosi usor dialectele. Asa stand lucrurile, mi'e'mi pare ca mai 'frumos' suna araba vorbita in Palestina, Iordania si Arabia Saudita fata de cea vorbita in Maroc si Mauritania sa zicem , insa dupa cum spuneam aprecierea mea e ff subiectiva. Deci va rog sa'mi spuneti cu ce ar trebui sa incep cu araba clasica sau cu un dialect araba mai larg raspandit. Apoi daca'mi poate da cineva un link cu lectii de araba care sa aiba si pronuntii si eventual cuvintele arabe sa fie scrise cu caractere latine iar linkul sa fie in limba engleza, deoarece intentionez sa invat caligrafia cu cineva calificat cand o sa' am ocazia sau cu unul din prietenii arabi cand(?) o sa am timp si cand(????) o se ne intalnim. Shukran!
PS Apropo cum se spune Multumesc anticipat?

lina_leona
08-30-2008, 01:30 PM
daca te ajuta cu ceva da un search pe google urmatoarele cuvinte fsi-language si vei gasi un site unde poti invata pe langa limba araba si alte limbi straine.

memouna
08-30-2008, 11:35 PM
tariq ,uite un site util http://www.madinaharabic.com, sper sa ti fie de folos.

telmiza
08-31-2008, 10:53 AM
arabicpod punct net :D
mie imi place cel mai mult,sunt f multe lectii audio

Tariq al Jabar
08-31-2008, 01:55 PM
Shoukran telmiza si memouna, I'll check both of them!

emma.flora67
08-15-2009, 11:10 AM
Buna!
am incercat link-ul propus...cel putin la mine nu merge...si am si Active X , am si Adobe Flash....:give_rose

Betti
09-26-2009, 04:10 PM
Buna!
am incercat link-ul propus...cel putin la mine nu merge...si am si Active X , am si Adobe Flash....:give_rose

La mine imi merg si linkul si lectiile! Mai incearca,poate data viitoare o sa iti mearga.Numai bine.

iman99
09-29-2009, 02:24 PM
As'salamu aaleikom
In fiecare Luni si Vineri de la ora 9 (Egipt time) se fac lectii de limba araba in camera Turntoislam

Inshaa'ALlah sunt invitate surorile care vor sa particip
ptr mai multe informatii--CONTACT ME

Wa aaleikom salam