PDA

View Full Version : ~Scrisoare catre mama~



imanikka
04-15-2007, 09:00 PM
Scumpa si iubita mea mamica

Avem o singura viata si o singura MAMA. Mama este cuvantul ce-mi mangaie sufletul ...Mama este fiinta pentru care mi-as da viata ...Mama este rasaritul vietii mele...mama esti scoala vietii mele... esti lumina ochilor mei ...

Nu este nimic mai frumos decat IUBIREA DE MAMA


As vrea sa-ti spun cat de mult te iubesc si cat de mult insemni tu pentru mine.

Tot ce sunt eu azi , iti datorez tie MAMA - ingerul meu pazitor

...Mama tu esti busola vietii ...

...Mama esti idealul femeiei...


Fericirea ta e fericirea mea

Tristetea ta este tristetea mea

Lacrima ta este lacrima mea


... Iti multumesc ca m-ai adus pe lume...

Imi aduc aminte de fiecare clipa cand ma leganai si cand ma mangaiai, cum ma alintai si cum imi luai apararea cand faceam ceva rau ...


Imi aduc amine cu drag de acele vremuri cand imi doream o bluza , un pantalon si poate nu aveai de ajuns ...sau poate tat te certa ca e prea scump ...Si..Totusi strangeai din salariu si imi cumparai ...Ce nu ar face o mama pentru copilul ei?

Mama...Mama...Mama


Un barbat a venit la Trimisul lui Allah *salat* şi l-a antrebat: „O, Trimis al lui Allah, care dintre oameni merita mai mult tovaraşia mea?” El a
zis: „Mama ta.” Omul a intrebat: „Apoi cine?” Profetul a zis: „Mama ta.” Omul a intrebat: „Apoi cine?” Profetul a zis: „Mama ta.” Omul a intrebat: „Apoi cine?” Profetul a zis: „Apoi tatăl tău.”

Indiferent de religie mama ramane mama...

Asma' bint Abu Bakr a relatat: Mama mea a venit la mine pe cand era înca politeista si eu l-am întrebat pe Trimisul lui Allah*salat* mama mea care este împotriva Islamului, a venit sa ma vada. Ea spera ca
va primi ceva de la mine. Sa-i arat afectiune? El a raspuns: Da, poarta-te cu bunavointa fata de mama ta.
(Convenit)


Oriunde m-as afla in lume , stiu ca te gandesti mereu la mine si te rogi pentru mine...


As dori sa intorc timpul inapoi
Zilele in care obisnuiam sa stau pe genunchii tai.

Ma rog in fiecare noapte ,
Pentru aceasta mama minunata

Sunt comori pe acest pamant, care fac viata sa merite a fi traita,
Dar nici una nu se compara cu zambetul tau Mama

Esti o mama minunata, draga mea mama.
Vei fi intotdeauna in inima mea,

Numai tu, minunata mea mama!"

MAMA iti multumesc ca existi

Multumeste mamei,
pentru ca te iubeste cu o dragoste ce nu poate fi masurata in cuvinte…

TE IUBESC MAMA

A TA FIICA IMAN

sara
04-15-2007, 10:10 PM
:salam:
MashaAllah Iman !F frumos si . . . adevarat !
Allah sa te rasplateasca !

imanikka
04-15-2007, 11:15 PM
:salam:
MashaAllah Iman !F frumos si . . . adevarat !
Allah sa te rasplateasca !


Sara iubito am scris doar ceea ce simteam pe moment. Pur si simplu cand mama este alaturi de tine nu-i spui cat de mult o iubesti ,dar cand e departe iti dai seama si te intrebi? Unde esti mama sa-ti spun cat de mult te iubesc!!! De aia sa nu ne fie rusine sa-i spunem cat mai des cat de mult o iubim.

nour al huda
04-15-2007, 11:46 PM
.....si mai trist si infiorator este sa stii ca nu-i mai poti vedea zambetul niciodata sau canu-i mai poti spune niciodata aceste cuvinte...............pentru ca nu mai este!!!!!!!

Din pacate sunt una din acele persoane ...si scrisoarea ta m-a impresionat enorm.....pana la lacrimi!!!

Spuneti-le mamelor voastre, vat mai sunt inca in viata , cat de mult le iubiti.....de fiecare data , s-ar putea sa fie ultima data!!!!!

imanikka
04-15-2007, 11:59 PM
.....si mai trist si infiorator este sa stii ca nu-i mai poti vedea zambetul niciodata sau canu-i mai poti spune niciodata aceste cuvinte...............pentru ca nu mai este!!!!!!!

Din pacate sunt una din acele persoane ...si scrisoarea ta m-a impresionat enorm.....pana la lacrimi!!!

Spuneti-le mamelor voastre, vat mai sunt inca in viata , cat de mult le iubiti.....de fiecare data , s-ar putea sa fie ultima data!!!!!

Nour surioara scuza-ma daca te-am intristat cu ceva ...Nu am facut nimic intentionat :smile308:

Oriunde nu sunt mamele noastre , in cer sau pe pamant una stiu : Ele sunt mereu in sufletele noastre si rugile noastre ...

Suriora imi cer scuze inca o data daca te-am intristat ...sincer...nu am vrut sa intristez pe nimeni...

sara
04-19-2007, 06:11 AM
Sara iubito am scris doar ceea ce simteam pe moment. Pur si simplu cand mama este alaturi de tine nu-i spui cat de mult o iubesti ,dar cand e departe iti dai seama si te intrebi? Unde esti mama sa-ti spun cat de mult te iubesc!!! De aia sa nu ne fie rusine sa-i spunem cat mai des cat de mult o iubim.

Din pacate cand le avem langa noi , nu stim sa le apreciem , iar cand nu le avem in preajma noastra , le cautam ptr a le multumi pt tot ce au facut pt noi .
Cel mai mult realizam ce au facut aprintii nostri pt noi , atunci cand suntem si noi la randul nostru mamici , atunci ii v-om intelege , si ne dam seama ca i-am judecat aspru uneori , ei tot timpul ne vor numai binele , dar cam tarziu noi ne dam seama de asta
Allah sa aiba grija de parintii nostri , asa cum au avut ei de noi cand am fost mici . Amin ! Amin ! Amin !

MaLaK
04-22-2007, 04:58 PM
impresionanta scrisoare Iman
acesta scrisoare este un minunat mod de ati asterne sufletul pe o "foaie"
asa e cum ati spus toate... trebuie sa ne iubim mama atat in timpul vietii cat si dupa moarte ...


Un barbat a venit la Trimisul lui Allah - Allah sa-l binecuvanteze si sa-l milueasca! - si l-a intrebat : "O, Trimis a lui Allah, care dintre oameni merita mai mult tovarasia mea?" Profetul a zis: "Mama ta". Omul a intrebat: "Apoi cine?" Profetul a zis "Mama ta". Omul a intrebat: "Apoi cine?" Profetul a zis "Mama ta". Omul a intrebat: "Apoi cine?Profetul a zis : "Apoi tatal tau".

mama este persoana cea mai importanta din viata unui om, multumim lui Allah si il rugam sa ne pazeasca si sa ne binecuvanteze mamele noastre, indiferent unde acestea se afla.AMIN

iman99
04-30-2007, 07:05 PM
asalamu aleikom wa rahmatulah

vreau sa va impartasesc o poveste care am auzit-o acum la tv .povestita de catre un sheik..el a mentionat ca nu trebuie sa fie adevarata dar morala este extraordinar de frumoasa

Povestea incepe cum un om ii spune altui om ca daca ii aduce inima mamei lui ii va da o gramada de aur.Acesta a mers acasa si si-a omorat mama i-a luat inima si a fugit pe strada catre casa acelui om,la un moment dat se impiedica si cade iar inima mamei lui se rostogoleste pe jos,in acel moment se aude o voce..esti bine fiule?:( :( :( :( :( :( baiatul cand a auzit aceste vorbe a luat acelasi cutit si a vrut sa se omoare,dar din nou vocea..O fiule nu ma omora de doua ori!!!


ohhh Allah sa ne pazeasca mamele si in sha Allah sa avem grija de ele sa le multumim alahumma amin
se mai supune ca de ce abu huraira n-a spus nimic de hajul profetului?El care intodeauna era langa profet?Cum a lipsit de la haj ?..Raspunsul:Mama lui era bolnava si a stat cu ea