PDA

View Full Version : Parerea unui non muslim despre hijab



Mariyah
05-06-2007, 04:51 AM
o relatare sincera:


http://www.youtube.com/watch?v=nS0t9kz0Rho

MaLaK
05-06-2007, 02:08 PM
interesant video
ma bucur ca exista si non muslims , in special barbati, care sa fie de acord cu hijabu, mi-a placut ce a spus, in special partea cu "in biblie scrie ca femeile sa se imbrace cu modestie..."deci nu numai in sfantul qu'ran, de altfel faptul ca el a inteles corect de ce trebuie purtat hijabul, de ce femeile musulmane il poarta...
multumesc Mariyah pentru video :)

Mariyah
05-06-2007, 03:46 PM
:D pe la minutul 1 e super tare cand ironizeaza




apoi cel mai mult mi-a placut cand a spus asta: simplu dar sincer:



Do u seriously have nothing better to do with ur time than to run around been pissed off about the fact taht u see a lady walknig in a store with a headscarf on?Is that abusurd we become now ? it that how much hate we have now that we can`t tolerate a muslim lady with an headscarf on ?

si apoi cand vb despre biblie si val, e sincer si bine intentionat


dar cand bea din paharul acela oare bea apa sau vin?:D ca se alimenteaza cam des ...nu cred ca s-ar deshidrata asa usor

Latifah
05-06-2007, 03:47 PM
:salam:

Frumos din partea lui ca a spus aceste lucruri. Mai trebuiau mentionate doua: atatea femei de-a lungul istoriei au fost acoperite, nu doar muslimele si tocmai faptul ca fetele umbla imbracate 'dezbracat' a dus la preacurvie, orgii, copii nedoriti, abandonati, barbai care pleaca de acasa, nebunii noaptea prin cubluri si astea sunt doar o parte, ce mi-am adus aminte pe moment. Deci nu modestia duce de rapa o tara, o lume.

Iris00
07-16-2007, 05:58 PM
:salam:

Frumos din partea lui ca a spus aceste lucruri. Mai trebuiau mentionate doua: atatea femei de-a lungul istoriei au fost acoperite, nu doar muslimele si tocmai faptul ca fetele umbla imbracate 'dezbracat' a dus la preacurvie, orgii, copii nedoriti, abandonati, barbai care pleaca de acasa, nebunii noaptea prin cubluri si astea sunt doar o parte, ce mi-am adus aminte pe moment. Deci nu modestia duce de rapa o tara, o lume.


In Romania si acum sunt zone si religii( altele decat musulmana) unde femeile si fetele poarta batic si e ceva normal.Eu personal ,desi nu sunt musulmana port uneori jidjab( nu batic).

maryam
07-18-2007, 05:28 PM
In Romania si acum sunt zone si religii( altele decat musulmana) unde femeile si fetele poarta batic si e ceva normal.Eu personal ,desi nu sunt musulmana port uneori jidjab( nu batic).


Esti de admirat, Inshaa ALLAH sa iti dea Bunul ALLAH siratul mustakim pentru aceasta viata si cea de apoi.
Pacat insa ca nu sunt multe fete ca tine.

Iris00
07-22-2007, 07:32 PM
Esti de admirat, Inshaa ALLAH sa iti dea Bunul ALLAH siratul mustakim pentru aceasta viata si cea de apoi.
Pacat insa ca nu sunt multe fete ca tine.

.............................Multumesc pentru apreciere ..