PDA

View Full Version : Solar-pro sau contra?



ibadat
05-10-2007, 05:50 PM
Ce ziceti fetelor? Cum este la solar? A fost cineva dintre voi? Stiam ca dauneaza, asa este?:36_1_21:

Saira
05-10-2007, 07:12 PM
Eu am fost...de vreo doua ori...cand eram intr-a 8a :D am fost copil precoce :beberon: Dar nu mi-a placut...fiindca nu se vede efectul imediat,ori eu detest sa astept dupa ceva ce imi dorec!Deci m-am lasat pagubasa...iar apoi,mult timp dupa,am citit intr-o carte ca la arabi pielea alba e simbol de frumusete heheeee si m-a bufbnit rasul! :999:

ibadat
05-10-2007, 07:21 PM
Pai..sotul meu zicea ca eu am pielea alba, cum este pieptul de pui...si lui ii placea puiul :p :D

iman99
05-10-2007, 07:39 PM
asalamu aleikom

Asa e are dreptate sora noastra efectul nu se vede imediat de ce?
Ptr ca nu e indicat sa stai prea mult...La unii efectul e imediat dar de grill..asta a fost la inceput cand fiecare statea de capu lui cat vroia,apoi s-a limitat plus ca prima shedinta e mai scurta.

Am fost de multe ori asta pana acum 2 ani cand m-am enervat bani irositi aiurea pentru cateva saptamani,pe cand bronzul de soare tine cu mult mai mult.

ibadat
05-11-2007, 09:38 AM
As salam wa alecum. Dar oare din punct de vedere islamic, solarul este interzis?

Madyna
05-11-2007, 03:58 PM
Eu sunt in totalitate PRO solar...
E una din cele mai dragi mie inventii ale modernismului...
Urasc sa am pielea palida iarna si urme de la costumul de baie vara asa ca eu fac solar tot timpul anului...
Pana acum alhamdulillah sunt sanatoasa si n-am patit nimic..
Stiu ca sunt multi care contesta solarul dar eu din proprie experienta marturisesc ca nu e chiar asa..
Nu stiu la ce fel de solare a-ti fost voi dar eu cum ma duc cum ma innegresc si de la natura am pielea alba...
Unde ma pui ca acum solarele sunt cu efect fitness sau welness..
Fitness sunt cele cu tuburile verzi care tonifica muschii si welness sunt cele care in acelasi timp iti ofera aromoterapie..
Cred ca solarul e mai sanatos ptr bronz decat soarele (soarele este insa indispensabil pentru sanatatea fizca si psihica) pentru ca solarul emite doar radiatiile uv necesare bronzului si daca mai folosesti si lotiunea speciala pentru solar nu vad ce probleme ar fi...
Cat despre solarele care papa banii dar nu bronzeaza .. eu cred ca au tuburile prea vechi.. stiu ca tuburile trebuiesc schimbate dupa nu stiu cat timp (sau utilizari).. si bineinteles ca daca asta nu se intampla el nu mai functioneaza in parametri normali...
Eu va doresc sa gasiti solare cat mai bune, cat mai noi(ca sunt mai sanatoase) si sa va innegriti cat mai tare ca va da un look de araboaica get-beget...:D

Madyna
05-11-2007, 04:01 PM
am omis sa va spun ca trebuie dezinfectat "patul" solarului cat mai bine inainte de a va aseza pentru ca riscul de a lua o micoza sau alta afectiune dermatologica e ridicat.