PDA

View Full Version : invatare rapida a unor sure din Coran !



Hayat
05-19-2007, 09:05 PM
http://www.mounthira.com/index.php

fetelor..si nu numai..am intrat pe site-ul asta si am gasit sure transliterate si cu pronuntie audio..mi-a placut f mult ca e citit fiecare verset apoi 2 apoi 3 si la sfarsit toata sura..poti sa dai bis cat vrei..mi s-a parut usor sa le memorez asa..sper sa va fie de folos..:D

huda_alrahim
05-21-2007, 08:07 PM
http://www.mounthira.com/index.php

fetelor..si nu numai..am intrat pe site-ul asta si am gasit sure transliterate si cu pronuntie audio..mi-a placut f mult ca e citit fiecare verset apoi 2 apoi 3 si la sfarsit toata sura..poti sa dai bis cat vrei..mi s-a parut usor sa le memorez asa..sper sa va fie de folos..:D

Masha Allah ce frumos este!! Allah sa te rasplateasca si sa fie multumit de tine!!!!!!!!!

Hayat
05-22-2007, 01:12 PM
Masha Allah ce frumos este!! Allah sa te rasplateasca si sa fie multumit de tine!!!!!!!!!

ameen.ma bucur ca iti plac;) .................................................. .

Hayat
06-21-2009, 03:37 AM
:999: * bumpy bump * :999:

este un site foarte bun hamdulillah w shukran,
profitati de el!

gabriela guettat
06-22-2009, 12:14 AM
:salam:

Mashallah foarte bun,Allah subhanahu sa te rasplateasca.

Alina1968
06-28-2009, 07:22 PM
Asalamu aleicom.Cu parere de rau eu nu am putut sa ma bucur de acest site,nu se deschide de cit la ultima rubrica si anume la ,,Learn 99 Names of Allah.cred ca am sa apas pe punct ca sa se intregeasca nr.de 50 de caractere ca sa pot reusi sa trimit mesajul nemai aviind alte completari.

Hayat
06-28-2009, 08:42 PM
Asalamu aleicom.Cu parere de rau eu nu am putut sa ma bucur de acest site,nu se deschide de cit la ultima rubrica si anume la ,,Learn 99 Names of Allah.cred ca am sa apas pe punct ca sa se intregeasca nr.de 50 de caractere ca sa pot reusi sa trimit mesajul nemai aviind alte completari.
w aleykum salaam,
eu am verificat acum si merge tot...nu stiu la tine de ce nu merge :(

Betti
09-01-2009, 02:51 PM
O idee buna!Am incercat si am pronuntat o data cu cel care pronunta, citeva din cele 99 de nume ale lui Dumnezeu,si am reusit pe citeva sa le pronunt bine ,si tot cuvintul!Multumesc.

Eman
09-05-2009, 03:59 PM
:salam: ramadan karim tuturor va doresc tuturor sa va bucurati de acest ramadan sa va aduca pace si liniste in casele voastre.


as avea o rugaminte . incerc sa invat rugaciunile . nu le pot retine si mi se par dificile . FAJR ,DHUHR,ASR, MAGHRIB, SI ISHA
varog stie cineva unde pot sa ascult versiunea audio ? daca le ascult mai des poate asa le inteleg mai bine si le pot retine.

multumesc tuturor pt intelegere. Allah sa va protejeze.:give_rose: ve iubesc pe toti.

Hayat
09-05-2009, 04:15 PM
:salam: ramadan karim tuturor va doresc tuturor sa va bucurati de acest ramadan sa va aduca pace si liniste in casele voastre.


as avea o rugaminte . incerc sa invat rugaciunile . nu le pot retine si mi se par dificile . FAJR ,DHUHR,ASR, MAGHRIB, SI ISHA
varog stie cineva unde pot sa ascult versiunea audio ? daca le ascult mai des poate asa le inteleg mai bine si le pot retine.

multumesc tuturor pt intelegere. Allah sa va protejeze.:give_rose: ve iubesc pe toti.

W Aleykum Salaam,

Ramadan Kareem!

habibti rugaciunile nu sunt diferite ca si continut numai ca se repeta mai multe parti, de exemplu la fajr sunt 2 parti, la dhuhr sunt 4 parti etc...

tu trebuie sa inveti cum se face o parte de rugaciune apoi inshallah iti va fi usor. pentru inceput invata sura al-fatiha, iar apoi invata o sura scurta (de 1-2 randuri...nu este atat de greu...).

Aici ai Rugaciunea scrisa cu imagini si recitare hamdulillah, inshallah sa inveti repede!

http://www.islamcluj.ro/flash/adoratie/20.swf

Allah sa ii rasplateasca pe cei care au realizat flashul respectiv inshallah w ameen!!

Ma As Salaam.

Eman
09-05-2009, 04:56 PM
multumesc sora din tot sufletul. Allah sa te rasplateasca si pe cei care au realizat pagina asta. site-ul asta e super deosebit ma va ajuta mult inshallah o sa invat mai usor rugaciunile.

Gazakum Allah kairan

Betti
09-10-2009, 12:40 PM
E o idee buna!Nu am reusit sa repet tot,dar am reusit sa repet unele rugi.Multumesc.