PDA

View Full Version : Shock



Mariyah
05-21-2007, 01:42 AM
Check this video

http://youtube.com/watch?v=K44_GTueMm4&mode=related&search=


femeie musulmana e conducatoare de rugaciune atat pt femei cat si pt barbati

ummraschid
05-21-2007, 12:25 PM
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu

...daca o femeie trece prin fata imamului, care conduce un grup in rugaciune sau a unei persoane care se roaga singura, - invalideaza rugaciunea acestora....atunci cum s-ar putea ca o femeie sa poata conduce o rugaciune in grup, barbati si femei ????...ca imam?!...

...cand o femeie care recita adhan si iqama pentru femei, ( si cu voce inceata) ,este acceptat, desi nu este obligatoriu...insa pentru barbati...astaghfirAllah!....

...atunci cand o femeie conduce un grup de femei in rugaciune, ea sta in mijlocul primului rand, si nu in fata acestora!!!....


(al-Shaafa’i spunea in al-Umm (1/191): "......... Daca o femeie conduce barbati, femei si baieti in rugaciune, atunci rugaciunea femeilor este valabila iar rugaciunea barbatilor si a baietilor nu este valabila......"
vezi
http://islamqa.com/index.php?ref=39188&ln=eng&txt=woman%20leading%20prayer)




:002:

maryam
05-21-2007, 07:54 PM
Asta este consecinta faptului ca oamenii au luat-o razna, da rauuuuuuuuuuuu, rauuuuuuuuuuuu de tot, desi fata mea e mica, are dreptate, cum mami se poate asa ceva, sa i se vada fundu` si sa stea cu barbatii in salat?:D
Pentru ca oamenii au inceput sa fabrice fiecare ce islam ii convine si pentru ca ne jenam sa spunem lucrurile in mod fatis, doar pentru ca da mai bine...ne temem de oameni si facem compromisuri, desi stim ca acela care o face, ALLAH il va lasa in grija lor, in loc sa studiem si sa aplicam ceea ce invatam in vietile noastre...probabil ca sunt vremurile "de apoi" cu adevarat, de vreme ce, ceea e haram a devenit halal si invers si DOAR ALLAH stie !!!
Istagfiru ALLAH Al-Aziim!!!

daniela_muslimah
05-22-2007, 06:57 AM
da.. probabil ca o fi din "progressive muslims"... :mad:

au si site.. ceva cu muslimwakeup.com

si celebra "rugaciune istorica" tinuta de Amina Wadud intr-o biserica...
(in martie 2005)

si multe Prostii...

nu mai comentez..

ideea e ca muuuuuuulteeeeeeee sunt pe lumea asta....

simplu: celor care s-au rugat asa nu li se accepta rugaciunea...

Allah sa ne tina pe drumul drept!!!

Mariyah
06-06-2007, 05:53 PM
http://www.youtube.com/watch?v=VLJOd3tIkQM&mode=related&search=


pe astea le-ati vazut pana acum?

sara
06-07-2007, 03:25 AM
http://www.youtube.com/watch?v=VLJOd3tIkQM&mode=related&search=


pe astea le-ati vazut pana acum?

Eu am vazut asta mai demult :D
Nu stiu cat este de adevarat , mai ales ca nu vb araba .
Allah sa ne calauzeasca pe calea cea dreapta !

Rafa'
06-07-2007, 02:33 PM
Assalamu aleykum

Vazusem si eu filmuletul. Un proverb ne zice ca: "padure fara uscaturi nu exista"...asa ca nu m-ar mira foarte tare sa fie real.

anapirvu
08-18-2007, 07:30 PM
Salam alekum surioarelor
Inshaallah sa aiba Allah grija de noi si sa ne tina pe calea cea dreapta. AstaghfirAllah m-a socat ce am vazut. Ce se intampla cu lumea asta si unde sunt invataturile islamice , ca alhamdulilla avem destule. Ar fi de ajuns chiar si numai Hadith-urile Profetului ,salla Allahu aleihi wa selem.
Si acolo chiar nu mai exista imami? Nici nu am cum sa mai comentez, chiar ca m-a uimit ce am vazut. Iar barbatilor care au participat la tot show-ul li s-a spalat creierul? Nu pot sa cred ce vad. Rabi aghfirli, Astaghfir Allah. Sa nu fim dintre ei, Ya Rab.

anapirvu
08-18-2007, 07:37 PM
Cat despre fufele alea care spun ca ar fi din Arabia Saudita, sa le fie rusine si sa le fereasca Allah de focul iadului ca acolo vor ajunge cu siguranta. Pacat ca traiesc intr-o tara sfanta. Nici macar nu apreciaza faptul ca le-a fost daruit asa un cadou scump cum este islamul. Cu cat inaintez in varsta imi dau seama ca islamul nu are nici o legatura cu faptul ca unii s-au nascut musulmani si tot mai mult am convingerea ca cei care ne-am convertit(desi e un cuvant gresit) la islam cunoastem si practicam religia mult mai bine decat multi care provin din familii musulmane. Inshaallah sa fim dintre cei buni, sa ne fereasca Allah de focul si chinurile iadului si sa ne dea lumina raiului. Amin.

Latifah
08-18-2007, 08:43 PM
Vizionasem mai demult cam primele 30 de secunde si am crezut ca sunt nemusulmance care rad de araboaice, iar tipa din dreapta rujata ampresupus ca e un el de fapt. Se pare ca m-am inselat.

Allah apare-ne de cel rau.