PDA

View Full Version : Oare sa sinucis ?



sara
05-30-2007, 07:30 PM
:salam:
A vazut cineva la stiri povestea baiatului de 19 ani care sa sinucis ?
Traia de 11 luni cu profesoara de romana, Corina Vasile , care-l medita , insa nu-i era lui profesoara . Ea era casatorita , si cica sotul ei stia de relatia extraconjugala .
O vecina de a ei , care isi protejeaza identitatea , a declarat echepei " Povestiri Adevarate " ca la auzit inainte sa " sara ' de la balcon ca tipa:
- Ajutor , nu ma aruncati ! si in spatele lui era un barbat scund cu chelie si o femeie blond { sotul ei si ea } .
Ea { profesoara , iubita} nu vrea sa dea niic o declaratie , nu vrea sa spuna nimic . A zis decat ca : - Este treaba lui ca ma iubit !
Pe mobilul baiatului , cat si pe caietele lui sunt numeroase declaratii de dragoste de la ea catre el .
Voi ce parere aveti despre acest caz ?
El sa sinucis { cum sa crezut initial } sau este vorba de o crima ?

Ya Rabb !

Rafa'
05-31-2007, 10:39 AM
Assalamu aleykum

Sotul "doamnei" profesoare nu este chel...nici macar inceput de calvitie nu am vazut la el atunci cand l-am vazut la televizor. Din contra, avea un par chiar usor ondulat si gelat.
In alta ordine de idei...daca intr-adevar vecina a auzit acest lucru trebuia sa il declare politiei la ancheta desfasurata si nu la televizor..."sub acoperirea anonimatului". Apoi nu vad motivul unei astfel de crime...nu gasesc nici un mobil plauzibil.

val
05-31-2007, 04:07 PM
Mie mi se pare ca idiotenia de emisiune a DD-ului face din tantar armasar si din rahat bici!Este o intamplare tragica,din care se incearca sa se faca mai mult decat este!
De unde stiu vecinele ca erau amanati???I-au prins ele asupra faptului??
Cum ramane aia cu viata privata,cu intimitatea,acum ne luam dupa vecine??
Eu una nu cred o iota din toate aberatiile astea!Inca un subiect pentru DD ,asa sa aiba vre-o luna,pana mai moare cineva,pana se mai intampla ceva iesit din comun!:mad:

sara
05-31-2007, 11:41 PM
Sunt poze si mesaje pe mobilul lui care arata ca ei au fost amanti . Parintii lui au confirmat asta , si bunicii lui la care se duceau in weekend si stateau 2 zile . Ea a recunoscut pana la urma ca au fost amanti .

huda_alrahim
06-01-2007, 12:02 AM
Mie mi se pare ca idiotenia de emisiune a DD-ului face din tantar armasar si din rahat bici!Este o intamplare tragica,din care se incearca sa se faca mai mult decat este!
De unde stiu vecinele ca erau amanati???I-au prins ele asupra faptului??
Cum ramane aia cu viata privata,cu intimitatea,acum ne luam dupa vecine??
Eu una nu cred o iota din toate aberatiile astea!Inca un subiect pentru DD ,asa sa aiba vre-o luna,pana mai moare cineva,pana se mai intampla ceva iesit din comun!:mad:

Assalamu alaikum!
De acord cu faza ca se face din tantar armasar, si chiar si vecinii de bloc ai parintilor sotului sunt probe importante...
Dar trebuie sa recunoastem ca au si descoperit lucruri uimitoare... care altfel ar fi ramas ascunse... mesaje, poze...
Sunt lucruri dubioase in acest caz... imaginati-va un lucru... ea a povestit ca el a sarit pur si simplu pe geam... ea sta la etajul 9, in exterior aparatul de aer conditionat... baiatul, fara a se urca pe balustrada, a sarit cu un asemenea elan incat nu a atins partea exterioara a aparatului de aer si a aterizat la o distanta de 6 m de bloc... fata implicata in cazul tranca la numai 2 m de bloc, si in general toti cei care patesc asemenea "accidente"... nu ajung la 6 m de bloc...
Dar, pe cealalta parte... nu vi se pare o incalcare a intimitatii... sa ajunga pe toate posturile si in toate ziarele mesajele tale, pozele tale???
sa nu poti iesi din casa, desi oficial nu sunt formulate acuzatii la adresa ei... familiile lor sunt hartuite mereu de ziaristi... oare e corect?
doar oficialitatile ar trebui sa aiba acces la acest fel de informatii, in masura in care acestea ajuta la ancheta... e un cerc vicios...

Anna
06-01-2007, 03:14 PM
al salam aleykum wa rahmatu Allah wa barakatuh
cand stai la bloc intimitatea devine un privilegiu. Exista cineva care stie la ce ora ai venit cu cine ai plecat si asa mai departe. Romanii sunt curiosi si trebuie sa stie ce se intampla in casa altuia. din pacate...
Cazul acesta e plin de indoiala si plin de lucruri necunoscute iar declaratia Corinei se schimba in functie de ce mai descopera ori politistii ori cei de la otv care au rastalmacit cazul in asa fel incat sa poata fi dus la bun sfarsit inshAllah.
Allah stie cel mai bine ce s-a intamplat in garsoniera aia in acea zi daca a fost sinucidere sau crima. Normal ca ea acum nu are intimitate deorece nu declara nimic. De ce se ascunde atat? Nu spune clar ce s-a intamplat iar ziaristii dornici de un articol sau interviu o urmaresc. Daca ea ar iesi si ar face o declaratie publica i-ar fi mai usor mult mai usor mai ales ca nici nu pare atat de afectata. Ma gandeam la faptul ca daca o persoana se sinucide din dragoste fata de alta persoana persoana care ramane in viata ramane socata chiar daca nu i-a raspuns la sentimente,dar ideea ca un om a murit din cauza ei eu consider ca e socant.....Asa cum am mai spus Allah stie cel mai bine si El o sa lase sa se afla adevarul...
Voua vi s-a parut un baiat cu tendinte sinucigase?

raluca
06-02-2007, 01:24 AM
profesoara aia n-a avut minte....sa innebuneasca un copil, imi pare f. rau ca baiatul a recurs la asemenea gest....

Mariyah
06-02-2007, 03:22 AM
Cu siguranţă baiatul nu s-a aruncat. Ar trebui profesoara sa spuna tot ce s-a intamplat acolo. Oricum nu e stabila psihic si e foarte falsa.
Am avut si eu colege in liceu care au facut pasiuni pt proprii profesori dar profesorii nu le+au dat apa la moara, au pastrat distanta.
Plin clasa 9 a si mie imi placea, sincer ma credeam indragostita de profesorul de religie care era preot in acelasi timp, logic casatorit. Insa n+am facut nimic, cum e si firesc, cu totii mai am avut un dascal care ni se parea un ideal , respectiv barbatul<femeia vietii mele dar pana la a intra intr'o astfel de poveste...cale lunga , de ambele parti.
Bogdan era totusi un copil , nu trebuia sa il corupa atat de mult. Sper ca dl Lazaros si OTV+ul sa descopere inaintea justitiei adevarului si sa treaca frumos Corina dupa gratii, acolo unde ii este locul.
Cu siguranta este vinovata. O femeie intreaga la minte si nevinovata nu fura jurnalul fostului iubit si il arde, nu ii sterge arhiva de la messenger ca sa nu mai ramana nimic pt Politie, nu se comporta la o inmormantare ca o straina....ce.......pana si noi telespectatorii care nu il cunosteam pe Bogdan am plans vazand inmormantarea.....dar ea care i+a fost iubita si nu a varsat o lacrima??????????????????????????????