PDA

View Full Version : Destinatia:Romania



manuela
06-14-2007, 02:09 PM
Salamalekum wa rahmitilah wa barakatum!
Am o rugaminte:este cineva care cunoaste un traseu din Iran spre Romania care sa includa trenul si autocarul?Vreau sa vin acasa,am cautat pe net informatii dar gasesc doar curse aeriene.Este o perioada dificila si din punct de vedere medical si financiar ca din Iraq sa merg cu avionul,ceea ce ar insemna in jur de 1300$ sau chiar mai mult de persoana,fiind 2 persoane,dus- intors ar insemna 5200 cu indulgenta.
Din Iraq nu se poate iesi altfel(doar cu avionul,cel mai ieftin bilet fiind 600$,Siria sau Iordania) decit spre Iran,unde drumul este sigur cu masina,pretul variind intre 10 si 20$.Apoi din Iran daca stie cineva exista varianta de a calatori cu trenul pina in Turcia?Din Turcia stiam ca pot veni cu autocarul(sau poate exista tot tren).Daca poate cineva sa raspunda multumesc frumos,sper sa intelegeti de ce pun aceste intrebari,mi se pare ca arunc cu banii,ca imi scapa printre degete,as putea face multe alte lucruri cu ei.Ma salaqme si sukran!

emilia
06-14-2007, 05:12 PM
salam aleikum exista tren din teheran care merge in istanbul ,m-ai multe informatii le gasesti pe siteul www.msedv.at/rai/

manuela
06-15-2007, 04:34 PM
Salamalekum draga sora,multumesc frumos,informatia ta mi-a fost de un real ajutor.Multumesc,sa auzim numai de bine,insha Allah!