PDA

View Full Version : !!!!.... Limba engleza ....!!!!



suleiman
08-03-2007, 11:33 PM
بسم الله الرحمن الرحيم


Am observat ca unii nu s-au multumit de faptul ca am inchis sectiunea engleza .
Am citit asa rapid si as vrea sa luati in considerare urmatoarele lucruri .

- Cand am deschis acest forum "rasarit" , scopul meu a fost sa chem cei care nu stiu , stiu dar nu mult , stiu dar vor sa stie mai mult , sunt interesati , vor sa puna intrebari .......... In legatura cu religia islamica .
- Intentia mea a fost sa fie pentru romani ... Am incercat si in araba dar nu a mers , pentru ca arabii prefera sa fiu un forum pur arabi , si mie personal imi convine sa fie forumul meu in limba araba ca am mai multa posibilitate sa chem la islam ... Dar , si exista un dar : Am preferat sa fiu alaturi de musulmani care nu sunt arabi , sa ne ajutam reciproc sa fim cum ne cere islamul .
- Sectiunea engleza nu a fost nici o data pentru romani , a fost pentru arabii care nu stiu romana si vor sa se apropie de fratii lor romani musulmani si nu au o limba comuna decat engleza .. Si pentru ne-musulmani care nu stiu decat engleza .
- Am avut incredere in musulmani din forum ca o sa aiba grija de sectiunea respectiva , pentru ca eu sunt nul in engleza .
- Sectiunea in limba engleza , a fost ca sa se puna intrebari nu si ca sa publicati in ea articole luate din alte forumuri .. Ca pentru asta aveti o sectiune unde sa puneti linkuri de articole , video , ....

Acuma :
- Sectiunea in limba engleza o sa ramana inchisa .
- Vreau sa organizez o echipa de traducatori ai forumului , sa se ocupe de articole in limba engleza si sa le traduca in romana .
- Deci , sectiunea in limba engleza , nu o sa mai fie pentru articole , ci pentru cereri de traducere .

--------------------
Cei care se simt capabili/e sa se ocupe de asa ceva , sa scrie aici si inchallah , cand o sa ma intorc din concediu , o sa stam mult de vorba .
Recunosc ca am lipsit mult , si poate as merita o nota 4 in forum , dar am avut motivele mele .

Ne vedem cu bine ..

suleiman
08-04-2007, 12:21 AM
http://www.rasarit.com/vb/forumdisplay.php?f=57

poftim , poti sa iei de acolo ce iti trebuie .

maryam
08-04-2007, 06:34 AM
:D :D :D adica ce luatul e preferential?:D :999:
Da` cate caractere tre sa aiba domle mesajul ca ma zapaceste ca e prea scurt...:mad:

Saira
08-04-2007, 09:04 PM
http://www.rasarit.com/vb/forumdisplay.php?f=57

poftim , poti sa iei de acolo ce iti trebuie .



De curiozitate doar,eu de ce n-am acces aici? :D


.................................................. .............................

maryam
08-04-2007, 10:02 PM
De curiozitate doar,eu de ce n-am acces aici? :D


.................................................. .............................



:p stii care e bucuria piticului cand vede unu` mai mic ca el?
Ei glumesc desigur da` nici io n-am voie acolo, poate ca nu avem cheia potrivita:D :999:

suleiman
08-13-2007, 07:12 PM
ati spus ca vreti sa vedeti subiectele voastre , asa ca cel care nu a postat acolo un subiect nu are ce sa vada .

sara
08-13-2007, 07:21 PM
ati spus ca vreti sa vedeti subiectele voastre , asa ca cel care nu a postat acolo un subiect nu are ce sa vada .

Ce masuri drastice ai luat :scenic:

Hayat
08-13-2007, 11:30 PM
ati spus ca vreti sa vedeti subiectele voastre , asa ca cel care nu a postat acolo un subiect nu are ce sa vada .

au spus ca vor sa vada postarile noi pe care nu au apucat sa le vada nu ce am postat fiecare...cei care au postat deja stiu subiectele..cei care vor sa citeasca 'munca' nostra umila trebuie lasati sa aiba acces...nu stiu care pe care nu intelege!!!

maryam
08-14-2007, 11:22 AM
ati spus ca vreti sa vedeti subiectele voastre , asa ca cel care nu a postat acolo un subiect nu are ce sa vada .



Io n-am postat da` acum as vrea sa imi iau de acolo niste chestii pe care nu am apucat sa le citesc...dc se poate fireste ca nu vrem sa te enervam si sa-ti stricam intoarcerea din vacanta :D :D :D :D

sekhmet
02-24-2008, 11:46 PM
as'salamu 'alaikum

din cate am inteles eu aveti nevoie de traducator de limba engleza, si asta de prin 2007. sa inteleg ca nu a existat nici un voluntar? pai in cazul acesta aveti unul :)
va stau la dispozitie pentru traduceri, si cine stie poate incercam si un mi curs de limba enbleza.

cu drag a dumneavoastra

Sekhmet

ps: nu sunt profesor de limba engleza, dar datorita serviciul sunt in contact zilnic cu aceasta limba.