PDA

View Full Version : Fratii din Calarasi



shama
10-24-2007, 01:13 PM
Assalaamu alaikum wa rahmatullahi wa barakatuhu

Imi poate spune cineva mai pe larg ce se intampla cu fratii din Calarasi si ce se intelege prin aceea ca "au fost uitati de toata lumea"? De ce au nevoie, mai exact? Chiar n-am idee ce se intampla in Calarasi.

Mariyah
10-24-2007, 01:45 PM
Din cate stiu comunitatea musulmana de acolo este f saraca iar prin faza"au fost uitati de toata lumea" se face o aluzie la faptul ca , caravana nu a ajuns in Ramadan si pe strada lor.

Exista acum o companie de ajutorare initiata de Fundatia Taiba.


Cred ca se poate dona orice.

Nu stiu....acum nu sunt in Bucuresti....insa si cand sunt nu ajung niciodata in Colentina la Taiba....e f departe de unde stau.Nu am ajuns sa duc nici baticurile.
Sper ca de data asta sa se poata dona la orice moschee. Am sa postez asta pe forumul islamulazi.

shama
10-24-2007, 03:32 PM
Din cate stiu comunitatea musulmana de acolo este f saraca iar prin faza"au fost uitati de toata lumea" se face o aluzie la faptul ca , caravana nu a ajuns in Ramadan si pe strada lor.

Exista acum o companie de ajutorare initiata de Fundatia Taiba.


Cred ca se poate dona orice.

Nu stiu....acum nu sunt in Bucuresti....insa si cand sunt nu ajung niciodata in Colentina la Taiba....e f departe de unde stau.Nu am ajuns sa duc nici baticurile.
Sper ca de data asta sa se poata dona la orice moschee. Am sa postez asta pe forumul islamulazi.

Multumesc pentru raspuns, Mariyah.
Allah subhanahu wa ta'ala sa le usureze fitnah si peste catva timp poate ca aceasta comunitate din Calarasi va fi chiar ea in masura sa-si ajute fratii mai napastuiti din alte regiuni, inshaa'Allah.