PDA

View Full Version : Legalizare diplome...ma puteti ajuta?



Faizah
11-29-2007, 03:39 PM
Salam alekom dragi surori

Am si eu o rugaminte la cei/cele care au plecat din tara si si-au legalizat/echivalat diplomele de studi. Trebuie sa merg la Bucuresti sa-mi legalizez diplomele pt a putea lucra in strainatate; stie cineva de pe forum unde exact trebuie sa ma duc si pasii care sunt de urmat in vederea obtinerii stampilelor respective? specific ca nu cunosc Bucurestiul si am nevoie de detalii clare, ce mijloace de transport sa iau, pana unde, la care ministere, cat dureaza eliberarea actelor si eventual taxele percepute.

Multumesc din suflet celor care ma vor ajuta cu un raspuns, vreau sa merg saptamana viitoare deci daca cineva imi poate raspunde zilele astea ar fi perfect

Va las in grija lui Allah si multumesc

Rafa'
11-29-2007, 05:25 PM
Salam alekom dragi surori

Am si eu o rugaminte la cei/cele care au plecat din tara si si-au legalizat/echivalat diplomele de studi. Trebuie sa merg la Bucuresti sa-mi legalizez diplomele pt a putea lucra in strainatate; stie cineva de pe forum unde exact trebuie sa ma duc si pasii care sunt de urmat in vederea obtinerii stampilelor respective? specific ca nu cunosc Bucurestiul si am nevoie de detalii clare, ce mijloace de transport sa iau, pana unde, la care ministere, cat dureaza eliberarea actelor si eventual taxele percepute.

Multumesc din suflet celor care ma vor ajuta cu un raspuns, vreau sa merg saptamana viitoare deci daca cineva imi poate raspunde zilele astea ar fi perfect

Va las in grija lui Allah si multumesc

Assalamu aleykum

Daca intri pe site-ul eurolexic punct ro cred ca te lamuresti. Oricum depinde si de tara in care vrei sa te duci.

Faizah
11-30-2007, 02:09 PM
Salam alekom

Multumesc surioara pt link, am sunat direct si m-au programat saptamana viitoare inchallah


O zi de vineri binecuvantata tuturor

Mariyah
12-05-2007, 04:14 PM
Salam


Si eu vreau sa mi legalizez diploma, m-am interesat si aceasta se realizeaza la ministerul justitiei.
E nevoie de o groaza de acte, poti arunca o privire aici.

www.just.ro