PDA

View Full Version : o lacrima pt fratii nostri!



erica_bahdu
01-14-2008, 04:42 PM
Salam alekom wa rahmatullahi wa barakatu! Am deschis acest subiect in numele celor ce si-au pierd tot ce au mai scump pe acest pamant,in numele copiilor ce nu mai au mame,mamelor ce nu mai au copii,celor a caror viata este in pericol zi si noapte! Sa nu ii uitam pe fratii nostri care nu se bucura de tot ce avem noi,ce nu mai au libertate,nu mai au liniste...Sa nu uitam sa ii multumim lui Allah sabhanu wa ta'ala pt tot ce ne-a dat,pentru lumina din vietile noastre!Cum ar fi daca intr-o zi nu am mai avea nimic?daca toata linistea noastra s-ar transforma in haos si nedreptate?Si totusi fratii nostri traiesc asta zilnic!Nu sunt fratii nostri de sange dar ne leaga ceva mai presus decat orice: DRAGOSTEA PENTRU ALLAH SABHANU WA TA'ALA!Sa nu uitam sa ne rugam pentru ei,sa facem duwa pentru fratii nostri din palestina,din iraq si de pe tot globul,pentru cei ce nu mai au acele lucruri de care noi ne bucuram - linistea si siguranta! Am postat acest mesaj pentru a ne aminti cu totii de fratii nostri,sa facem duwa,sa ii multumim lui Allah pentru tot ce avem si sa ii cerem sa ne apere si sa curme suferinta celor ce in aceste momente nu mai au lacrimi sa planga!Nimic nu este imposibil pentru Allah sabhanu wa ta'ala,El spune "Fii!" si atunci el este!Sa nu uitam deci sa facem duwa pentru pacea fratilor nostri! inshallah Allah sa ma ierte daca am gresit!

suleiman
01-14-2008, 05:50 PM
Amin , Âãíä

ALLAH sa ne scaota din ceata in care traim si sa ne uneasca pe Cartea lui si pe Sunnah .

ALLAH yejziki al-khair .

gabriela guettat
01-16-2008, 10:31 AM
Jazakallah al khair habibty!
Cuvintele tale atat de simple shi in acelashi timp atat de profunde,mishca inshallah toate inimile tuturor care citesc.

geflomedia
01-23-2008, 12:54 AM
felicitari maria, esti o deosebita
sa ai grija de tine

batool391
01-23-2008, 04:14 PM
Al hamdullilah, ptr ca mai exista inimi care se induioseaza la suferinta celorlalti, al hamdullilah ptr ca mai exista suflete care empatizeaza cu sufletele celor tristi, raniti si nedreptatiti.