PDA

View Full Version : Lectii Ptr Femei



maryam
01-29-2008, 01:13 PM
Desi nu este o noutate, am scris de mai multe ori ca la sediul Ligii din Bucuresti se fac (cum a spus si Suleiman la un alt subiect) lectii de religie pentru femei, lunea de la ora 16.30-19.00, Inshaa ALLAH incepand de saptamana viitoare se va incepe o sectiune speciala intitulata :

"Comportamentul femeii musulmane":
-fata de Stapanaul sau, ALLAH Subhanna Hua wa Ta`ala
-fata de profet *salat*
-fata de sotul si familia ei....

Inshaa ALLAH, chiar daca ati lipsit pana acum sunt sigura ca veti fi uimite si incantate sa participati la aceste lectii tinute de Sekh Said.

Saira
01-29-2008, 02:01 PM
Wa alaykum salam wa rahmatullahi wa brakatuhu


Maryam,sectiunea asta suna atat de bine si sunt convinsa ca se vor afla multe lucruri fff utile in cadrul acetor lectii.Dar uite ca nu toate suntem in Bucuresti si e un regret ca nu avem parte de asa ceva.Stiu ca tu ai mai luat notite si la alte lectii si apoi le-ai prezentat aici pe forum,ai putea face acest lucru si de aceasta data? :p

maryam
01-29-2008, 02:07 PM
Wa alaykum salam wa rahmatullahi wa brakatuhu


Maryam,sectiunea asta suna atat de bine si sunt convinsa ca se vor afla multe lucruri fff utile in cadrul acetor lectii.Dar uite ca nu toate suntem in Bucuresti si e un regret ca nu avem parte de asa ceva.Stiu ca tu ai mai luat notite si la alte lectii si apoi le-ai prezentat aici pe forum,ai putea face acest lucru si de aceasta data? :p




Inshaa ALLAH am sa le postez s pe astea si pe cele din trecut...din pacate insa am cateva caiete pe care am tot zis ca imi fac timp sa le corectez, sa le pun in pc samd...cred ca am sa fac o notificare in testament ca sa aiba la ce lucra nepotii mei:D:D.
Lasand gluma la o parte, Inshaa ALLAH am sa le pun!!!
Ma gandesc insa de mult timp sa le inregistrez, cred ca asa ar fi si mai bine...
Inshaa ALLAH sa ne ajute ALLAH pentru ceea ce El, Marire Lui, iubeste.

gabriela guettat
01-29-2008, 04:58 PM
Mashallah,draga Maryam,Allah subhanahu sa fie multzumit de tine!

Ashteptam draga mea in functzie de cum ai timp sa invatzam shi noi din postarile tale,inshallah!

maryam
01-29-2008, 05:52 PM
De noi toti Inshaa ALLAH...stii acum cand citeam raspunsurile voastre ALLAH mi-a dat un gand,:p alhamdulillah...Inshaa ALLAH poate ca miercurea, mai pe seara asa, dupa ce terminati voi lectiile am sa fac un rezumat al lectiei de luni si am sa-l prezint.
ALLAH Kariim.

gabriela guettat
01-29-2008, 08:06 PM
Mashallah,este o idee f buna ,te ashteptam cu drag inshallah!

suleiman
01-30-2008, 12:15 AM
Daca vrei sa le publici sub forma de articole , poti sa mi-le trimiti si le pun eu ca si articole (fara sa fie comentate) ca sa ramana ca si sursa de unde se poate invata .

maryam
01-30-2008, 03:15 AM
Daca vrei sa le publici sub forma de articole , poti sa mi-le trimiti si le pun eu ca si articole (fara sa fie comentate) ca sa ramana ca si sursa de unde se poate invata .


Cum crezi, am sa pun in aceasta seara cate ceva (din cele incepute deja anul acesta) si decizi tu cum e mai bine.
Le-am fragmentat, insa, pe categorii de subiecte...