PDA

View Full Version : salata favorita?!?!



Nadia
02-20-2008, 09:42 PM
As - Salaam Aleikum

care este salata voastra favorita?

:rolleyes:

Hayat
02-20-2008, 10:07 PM
As - Salaam Aleikum

care este salata voastra favorita?

:rolleyes:

hmmm...un mix de 6: rosii, castraveti, morcovi, varza, conopida si ardei..cu sare, ulei si lamaie...yummy:999:mor de pofta...

amal
02-20-2008, 11:40 PM
a mea e cea de ardei copti.
imi place si salata cu legume, branza si masline.

nu-mi place cu pui.

de obicei cand imi fac salata imi place sa adaug dressing de avocado.

genan
02-20-2008, 11:44 PM
a mea, de departe este fatoosh-ul... :D:D
iar pe partea de dulce, imi place f mult salata de fructe cu de toate.... :D:D

batool391
02-21-2008, 05:27 AM
Imi plac salatele combinate de exemplu rosii, castraveti, ceapa rosie, ardei iute, praf de usturoi, morcov ras, ardei, salata verde sau varza.Adaug ton in suc propiu sau cateva cuburi de branza. Dresingul meu preferat 1 lingura ulei de masline, suc de la o jumatate de lamai . Uneori mai adaug in dresing putin mustar sau sos de soia. Salatele imi plac foarte mult. Amal cum faci dresingul de avocado?
Avocado e unul dintre felurile mele preferate de mancare. Il mixez cu suc da lamaie si ulei de masline si iese yummm:p

amal
02-21-2008, 02:41 PM
Amal cum faci dresingul de avocado?

depinde de salata.
pun in blender avocado, ulei de masline, lamaie si adaug putin iaurt. de multe ori pun si usturoi si adaug busuioc/patrunjel apoi condimentez cu putin piper.

mi se pare ca inlocuieste foarte bine maioneza. nici nu ma dau in vant dupa maioneza; oricum e mult mai sanatos si nici nu ingrasa;)

am adaugat de cateva ori si fasii de raci (din aceia congelati la pachet, cu 40mii lei, din supermarketuri) si mi s-a parut ca pasta seamana la gust cu falafelul:D asa mananc impreuna cu rosii.