PDA

View Full Version : Quran



sekhmet
02-21-2008, 10:13 PM
as'salamu 'alaikum

prin bunavointa unui amic din egipt am intrat in posesia urmatorului link unde putem citi, asculta, citi si asculat sfantul Quran
http://www.quranexplorer.com/quran
(am incercat un mic artificu pentru a putea publica link-ul in cauza, nea avand acest drept)

ps: daca cumva fac greselile in exprimare, ori in modul de adresare, va rog sa nu va suparati si sa-mi spuneti, deaorece sunt la inceput, nu cunosc prea multe in ceea ce priveste islamul precum si modul de a ma conporta. la "origine" sunt crestin ortodoxa, si nu de foarte mult timp am decis, deaorece am simntit aceasta, sa ma aproprii de islam. orice ajutor ori sfat bine intetionat e mai mult decat bine venit, fiind un pic dezorientata si avand destul de multe intrebari, nu neaparat nelamuriri.
shukran

suleiman
02-21-2008, 10:46 PM
Multumim pentru link .

Esti bine venita oricand sa intrebi , si inchallah sa-ti putem raspunde intrebarilor tale .

Nadia
02-21-2008, 11:01 PM
As - Salaam Aleikum Sekhmet,

in primul rand,...bine ai venit in familia rasaritului.

in al doilea rand...multumim de link, si inshALLAH sa fie de folos.

Iar in ceea ce priveste exprimarea, si felul de adresare, nu cred ca trebuie sa iti faci grija de asta, nimeni nu s-a nascut invatat. Toti, ma refer la cei convertiti am trecut prin ce treci tu acuma.

Inca o data..bine ai venit.. si sa ai o sedere lunga si placuta in Rasarit.

iman99
02-22-2008, 12:49 AM
As salamu aleikom wa rahmatu llahi

Bine ai venit in familia Rasaritului ...Ins ha Allah sa te simti bine in mijlocul nostru

wa aleikom salam

sekhmet
02-22-2008, 02:46 PM
Va mulţumesc pentru cuvintele frumoase. Voi īncerca, pe cāt se poate, să vin cu informaţii noi şi cāt mai ultile tuturor, precum şi opinii pertinente bazate pe experienţă.

Cu drag a dumneavostra Sekhmet

sekhmet
02-24-2008, 11:08 PM
(pentru nadia)
pentru ca inca nu pot scrie pe pm si cum exista psiblitatea de a vorbi pe mess, pot sa te contactez acolo?

shukran

Saira
10-24-2008, 11:34 AM
:salam:


Inca un soft pentru memorat Coran ....aici (http://www.imaanstar.com/juz30.php)