PDA

View Full Version : Reguli la iesirea din tara



bekolina
03-02-2008, 02:46 PM
Assalam alaikom!
Am si eu nevoie de o informatie in legatura cu viza pentru Egypt si iesirea din tara..Am calatorit mereu cu bilet dus-intors de avion iar acum vreau sa imi cumpar doar dus catre Egypt Cairo.Sunt anumite reguli la iesirea din tara doar cu bilet dus?As ptea avea probleme la luarea vizei de pe aeroport in Egypt? Trebuie sa achit bletul in scurt timp va rog sa ma ajutati daca aveti cunostinte despre acest lucru sau ati auzit de cazuri similare.
Shokran.:give_rose:

batool391
03-02-2008, 08:03 PM
Nu cred ca vei avea probleme. sa ai certificatul de casatorie cu tine , daca esti casatorita in Egipt. Viza se ia direct din aeroport.

bekolina
03-02-2008, 08:50 PM
Nu sunt casatorita .In acest caz ma poate intreba careva de ce am bilet doar dus?Ma intereseaza mai mult la iesirea din Romania ca in Egypt stiu ca nu am probleme cu viza.
Sara stiu ca tu esti in Egypt,ajuta-ma te rog daca vezi thred-ul.Cand te-ai stabilit in Egypt ai avut invitatie ceva?

bekolina
03-03-2008, 03:31 PM
Assalam alaicom Sara
Am incercat sa iti trimit un PM dar din pacate nu am inca 50 de mesaje trimise ,sa-mi fie rusine ca particip asa de putin in acest site desi am apoape un an de cand ma sfatuiesc cu voi,
Am apelat la tine pentru ca mereu mi-ai raspuns la postari cu foarte multa bunavointa.Iti multumesc inca o data pentru ajutor si pentru sfaturi,esti intra-devar o persoana mai mult decat deosebita si te apreciez foarte mult .

nour
03-03-2008, 09:26 PM
assalamu alaikum

la intrare in egipt nu cred sa fie probleme insa intereseaza te la cineva de la o agentie de turism daca nu sunt probleme numai cu bilet dus la iesirea din romania. stiu ca mie anul trecut mi a fost imposibil sa mi iau numai bilet dus desi asa mi as fi dorit insa nu mai retin care au fost motivele.
cineva de la o agentie din romania te poate sfatui cel mai bine, ei stiu legile acum.

genan
03-04-2008, 01:55 PM
asslamu 3laikom1
s=ar putea sa depinda d etara und emergi si mia ales daca esti cetatean al acelei tari.
pot s aiti spun insa ca eu f des imi iau bilet numai dus catre israel si nu am pbl, insa nici nu ma intreaba nimeni de viza sau invitatie, etc etc.
intereseaza-te la ambasada , cred ei sunt cei in masura sa-ti spuna exact

bekolina
03-04-2008, 08:32 PM
Multumesc Nour ,multumesc Genan,
M-am hotarat sa imi iau dus-intors ca sa nu am probleme mai ales ca diferenta de pret este mica .
Cred ca aveti dreptate depinde de tara in care mergi si din cate am inteles de la Nour in egypt nu se poate.Agentia de turism mi-a facut rezervare pentru bilet doar dus dar nu cred ca isi asuma responsabilitatea pentru visa sau alte astfel de probleme.

maryam
03-06-2008, 02:35 AM
Ptr ca tocmai m-am intors si din egypt;), pot sa-ti spun ca viza intr-adevar o iei de pe aeroport si nu cred ca-ti cere nimeni biletele la control.
Eu veneam din syria cu pasaport romanesc si n-am avut nicio problema.

:D:D dar sa-ti iei haine de vara ca deja acolo e cald de-a binelea ziua, doar noptile sunt ceva mai racoroase, in rest...africa, deh.

bekolina
03-08-2008, 11:05 PM
Ptr ca tocmai m-am intors si din egypt;), pot sa-ti spun ca viza intr-adevar o iei de pe aeroport si nu cred ca-ti cere nimeni biletele la control.
Eu veneam din syria cu pasaport romanesc si n-am avut nicio problema.

:D:D dar sa-ti iei haine de vara ca deja acolo e cald de-a binelea ziua, doar noptile sunt ceva mai racoroase, in rest...africa, deh.

Multumesc de sfat!,Bine te-ai reintors!:999:
Ma bucur ca e deja cald mi-e foarte dor de vara iar anul trecut mi s-a parut mai cald in romania decat in egipt.