PDA

View Full Version : un crestin s-a convertit la Islam din cauza caricaturilor



suleiman
03-02-2008, 09:13 PM
In numele Lui ALLAH Cel Milostiv Indurator

Un crestin din Filipine , trece in Islam imediat dupa ce a vazut reactile musulmanilor impotriva caricaturilor .

Dupa ziarul Al-Watan (A.S.) , (fostul) crestin a inceput sa se intrebe "de ce sa faca crestinii astfel de lucruri in timp ce musulmanii niciodata nu l-au atacat pe Isus ?!" . Asta era intrebarea lui catre un musulman traducator (Khalid Al-Halawani) .
Domnul Khalid i-a explicat ca musulmanii il iubesc pe Isus si cred in el la fel cum iubesc toti profetii .
Acest crestin , nu a stat sa se gandeasca , imediat a anuntat ca este musulman prin a marturisi As-Sha'hadatain . Si si-a schimbat numele in Abu-Bakr .




Sursa : nosra.islammemo.cc

sara
03-02-2008, 11:44 PM
:salam:

SubhanAllah , Allah Akbar .
InshaAllah , Allah sa le deschida pieptul catre islam la cati mai multi oameni .

iman99
03-03-2008, 09:55 AM
As salamu aleikom wa rahmatu llahi wa barakatuhu

Subhana-llah,Allahu akbar

Ma sha Allah

gabriela guettat
03-03-2008, 08:31 PM
Salemu alecom,Alhamdulillah!!!

ALLAHU AKBAR!

Mashallah,Leileha Il Allah Muhammed Rasul ALLAH!!!

Mariyah
03-07-2008, 01:24 AM
Foarte frumos.
Alhamdulilah.


Si dupa 11 septembrie in America numarul convertitilor la islam a crescut vertiginos. Dupa articolul "O lume fara Islam" am pus si eu hijab.
E bine ca aceste incercari ne face sa meditam mai mult la religia noastra.

maryam
03-07-2008, 07:37 AM
Subhanna ALLAH, Istagfiru ALLAH!!!

Inshaa ALLAH sa le deschida Bunul ALLAH mintile oamenilor si sa ne calauzeasca pe drumul cel drept.

Saira
03-07-2008, 02:49 PM
SubhanALLAH wa alhamduliLLAH wa la ilaha illa ALLAH wa ALLAHu akbaru!


Intr-adevar,ALLAH arata calea cea dreapta cui vrea El si prin mijloace atat de diferite,subhanALLAH!


Imi aduc aminte ca eram in liceu cand a fost primul scandal al caricaturilor si un prof de istorie comenta la ora daca asa ar fi reactionat crestinii daca s-ar fi facut o caricatura cu Isus,alayhi salam.L-am lasat sa se agite si apoi i-am spus ca un musulman nu ar fi facut asta pentru ca un musulman crede si il cinsteste pe Isus,alayi salam.Dupa ce i-am explicat m-am bucurat sa vad ca si-a mai domolit avantul de a-i acuza pe musulmani ca sunt violenti,ba chiar a inteles mesajul :D.