PDA

View Full Version : Moise era drogat cand a primit poruncile?????



Mariyah
03-07-2008, 01:17 AM
Un savant sustine ca Moise era drogat cand a auzit cele 10 porunci



Teorie socanta lansata de un cercetator israelian: Moise era drogat cand a auzit cele 10 porunci pe Muntele Sinai. Ipoteza savantului a fost publicata saptamana aceasta intr-o revista de stiinta.
Profesorul de psihologie de la o Universitate din Ierusalim a descoperit ca doua plante, folosite de israeliti in ritualurile religioase in timpurile biblice, contin substante halucinogene foarte puternice.

Potrivit omului de stiinta, este posibil ca tunetele, fulgerele si sunetele pe care le-au auzit israelitii de pe munte sa fi fost simple iluzii, provocate de respectivele plante. Savantul a marturisit ca nu a rezistat tentatiei de a incerca si el fiertura cu efect halucinogen si a recunoscut ca substantele cu pricina i-au provocat viziuni cu conotatii religioase.

andrees
03-14-2008, 11:07 PM
Drogat era savantul cand a sustinut aceste aberatii. Multi nebuni pe lumea asta, din pacate.:(

suleiman
03-14-2008, 11:22 PM
Ne credinta ii fac pe oamenii sa zica numai tampenii .
Nu as zice ca savantul era drogat , dar as zice ca acest prost este si necredincios .

Multumesc Lui ALLAH care ne-a facut pe musulmanii martori asupra restul omenirii ...

Cand o sa zica Moise ca a indeplinit ceea ce ALLAH i-a cerut , o sa zica da , atunci ALLAH o sa-l intrebe dara are martori , iar Moise o sa zica : Da ALLAH , martorii mei sunt musulmanii (Ummat Muhammad) صلى الله عليه و سلم

maryam
03-15-2008, 12:05 AM
Sa fie si asta un semn al sfarsitului pe care il asteptam si de care ne temem, oare...?

Eu cred ca evreii (fara sa tin mortis sa am ceva contra lor!) sunt un popor cu gene drogate iremediabil.
Sau poate e dura replica asta, nu toti, or mai fi si exceptii...
Altfel cum s-ar explica faptul ca sunt capul atator rautati si atrocitati care nu se mai termina?

Imbucurator macar ca in tampenia lui a recunoscut omu`.



Subhanna ALLAH!!!!
Cum cauzeaza ALLAH lucrurile, ca cei care-L iubesc sa iubeasca ce iubeste si sa urasca ceea El, Marire Lui, uraste.

val
03-18-2008, 11:44 PM
Am citit si eu!
Nea caisa ala evident ca este o persoana necredincioasa,nici macar religia lui nu-i spune nimic!Si dupa el,noi astia de credem,crestini,musulmani suntem niste nebuni!La judecata de apoi,om vedea care,cum,ce si cine!