PDA

View Full Version : masina de spalat,,,,~



Hayat
03-16-2008, 06:36 PM
vreau sa cumpar o masina de spalat si am nevoie de parerea dvs~

ce masina de spalat aveti/
ce masina de spalat o considerati buna...???

shama
03-17-2008, 12:36 AM
vreau sa cumpar o masina de spalat si am nevoie de parerea dvs~

ce masina de spalat aveti/
ce masina de spalat o considerati buna...???

Eu am Candy. A-mplinit 5 anishori si pana acum nu mi-a facut probleme. Sper sa atinga si varsta adolescentzei in aceleasi conditii ;).
Succes in alegerea masinii de spalat, draga Hayat. In societatea asta de consum furibund, alegereile cele mai simple devin complicate.

Hayat
03-17-2008, 11:39 AM
Eu am Candy. A-mplinit 5 anishori si pana acum nu mi-a facut probleme. Sper sa atinga si varsta adolescentzei in aceleasi conditii ;).
Succes in alegerea masinii de spalat, draga Hayat. In societatea asta de consum furibund, alegereile cele mai simple devin complicate.

ai dreptate surioara,,,,nu ma hotarasc ce masina de spalat sa cumpar si nici nu prea ma pricep ca na,,,,nu am atata experienta cu electrocasnice~shukran pt postare:D

Rafa'
03-17-2008, 01:37 PM
Assalamu aleykum

La mama acasa am luat o masina de spalat Ariston...acum 7 ani si este in perfecta stare de functionare, este fiabila. Acasa la mine am o masina Bosh de care sunt la fel de multumita. Oricare din cele doua marci le recomand cu ca foarte bune:)

Loona
03-17-2008, 03:59 PM
Salam ou aleikum!
Nu demult am avut si eu aceeasi 'dilema' :) Mai intai am stabilit cam cat sunt dispusa sa cheltuiesc pt masina de spalat rufe, apoi am 'cercetat' piata (in cateva ore am fost prin selgros, metro, carrefour etc etc + magazinele specializate pe electronice si electrocasnice-trebuie sa spun ca acestea din urma mi s-au parut mai scumpe) Am notat masinile care se incadrau in buget si caracteristicile tehnice...si estetice, recunosc. La vremea respectiva cred ca am luat o decizie buna : masina de spalat rufe Samsung, 1200rpm, 6kg capacitate - max 900 ron!
Succes! Sa nu uiti sa ne spui ce masina de spalat ai ales :)
Sper ca ti-au fost de folos sfaturile noastre :)

Hayat
03-17-2008, 08:24 PM
Assalamu aleykum

La mama acasa am luat o masina de spalat Ariston...acum 7 ani si este in perfecta stare de functionare, este fiabila. Acasa la mine am o masina Bosh de care sunt la fel de multumita. Oricare din cele doua marci le recomand cu ca foarte bune:)

shukran sis,,,,:D m-am uitat azi la una boch,,,mai am pana vineri timp de gandire :(

Hayat
03-17-2008, 08:28 PM
Salam ou aleikum!
Nu demult am avut si eu aceeasi 'dilema' :) Mai intai am stabilit cam cat sunt dispusa sa cheltuiesc pt masina de spalat rufe, apoi am 'cercetat' piata (in cateva ore am fost prin selgros, metro, carrefour etc etc + magazinele specializate pe electronice si electrocasnice-trebuie sa spun ca acestea din urma mi s-au parut mai scumpe) Am notat masinile care se incadrau in buget si caracteristicile tehnice...si estetice, recunosc. La vremea respectiva cred ca am luat o decizie buna : masina de spalat rufe Samsung, 1200rpm, 6kg capacitate - max 900 ron!
Succes! Sa nu uiti sa ne spui ce masina de spalat ai ales :)
Sper ca ti-au fost de folos sfaturile noastre :)

sigur habibti ca o sa va spun ce am ales si va multumesc pt sfaturi,,,e mai greu sa ma hotarasc pt ca nu am o limita de buget si m-am uitat prin flanco,domo,altex,mediagalaxy,cora,carrefour dar am vazut multe cu caracteristici tehnice bune si nu stiu ce sa iau,,,sunt in pom,,,vreau ceva simplu de utilizat, care sa le si stoarca si sa aiba program sport si cuva sa suporte apa fierbinte,,,ca am inteles ca cele din polipropilena se strica dc e apa mai fierbine...

huda_alrahim
03-17-2008, 09:49 PM
Assalamu alaikum!
Eu pana acum am fost foarte multumita de masinile de spalat Indesit... Tin la "efort" timp indelungat... Daca bugetul nu este neparat strans, cauta firmele consacrate, cu consum de enrgie A+. Intr-adevar cauta unele care sa poata spala la temperaturi foarte mari, caci de curand am aflat ca se poate strica masina daca mai spal la temperatura foarte mare. :(

Hayat
03-17-2008, 11:56 PM
Assalamu alaikum!
Eu pana acum am fost foarte multumita de masinile de spalat Indesit... Tin la "efort" timp indelungat... Daca bugetul nu este neparat strans, cauta firmele consacrate, cu consum de enrgie A+. Intr-adevar cauta unele care sa poata spala la temperaturi foarte mari, caci de curand am aflat ca se poate strica masina daca mai spal la temperatura foarte mare. :(

shukran pt sfaturi habibti........................................... .............:999:

val
03-18-2008, 11:51 PM
Eu am whirpool de fro'7 ani,spala de-i vine rau,nu s-a stricat niciodata!Sper sa nu se intample curand ca nu's ce fac!mama are tot marca asta de 11 ani,o singura data s-a stricat,nu se mai inchidea hubloul bine,au schimbat cauciucul ala si gata,spala la greu!La tara avem una Ardo,de vreo 5 ani,aia saraca nu mai zic cat spala,la fel,n'are nimic!
Eu in general sunt incantata de marca asta,whirpool!

Hayat
03-22-2008, 08:08 PM
am fost prin magazine si m-am hotarat...imi voi lua o masina de spalat LG pt ca este o firma buna,masina pare buna,draguta dar o cumpar pt ca mi s-a parut cel mai simplu de utilizat, are programe clare si nu trebuie sa setezi prea mult la ea,,,in schimb am gasit la un pret super, initial la 10 mil jumate in media galaxy iar azi am gasit in domo cu 9 mil!!!eu nu am buget limitat dar cred ca e f avantajoasa ca majoritatea sunt de la 10-11 mil in sus,,,