PDA

View Full Version : noua membra



ayah
03-19-2008, 08:03 PM
salamaleikum ,
sunt o noua membra si este si prima oara cand ma inscriu pe un forum .
vreau sa va salut pe toti membrii acestui forum si sper ca daca am vreo intrebare referitoare la cum sa folosesc acest forum ..o sa am si raspuns...
va multumesc si..ma salame..

suleiman
03-19-2008, 08:19 PM
wa'laikom assalam Ayah , bine ai venit printre noi .

Inchallah sa ne fii de folos si sa-ti fim de folos in tot ce priveste viata unui musulman .

Intra pe acest link : apasa aici (http://www.rasarit.com/vb/faq.php)

Si daca ai intrebari poti sa le pui oricand aici : apasa aici (http://www.rasarit.com/vb/forumdisplay.php?f=10)

gabriela guettat
03-20-2008, 09:41 AM
:salam:

Fii binevenita draga noastra Ayah:smile06::smile06::smile06:,Allah subhanahu sa te binecuvanteze.Daca eshti interesata sa vorbeshti cu mai multe surori in islam te ashteptam pe yahoo mess.


Pana atunci itzi uram navigare placuta pe acest frumos forum care acum shi tu eshti membra lui:give_rose::give_rose::give_rose:

daniela_muslimah
03-20-2008, 10:51 AM
Wa Alaykum Assalam wa Rahmatullah!

Bine ai venit printre noi, Ayah...

Insha'a Allah sa invatam cat mai mult unii de la ceilalti..

:smile06::smile06:

sara h
03-22-2008, 03:49 PM
:salam:
Bine ai venit Ayah !http://dl7.glitter-graphics.net/pub/581/581147tbb7h39ff3.gif (http://www.glitter-graphics.com)

maria07012007
06-13-2008, 01:02 PM
As salam aliekom
Nu sunt musulmanca , dar mi-am permis sa va salut asa deoarece foarte curand o sa ma convertesc Inshaallah ,chiar imi doresc asta foarte mult si de aceea o sa o fac foarte curand.
Am vrut sa fac acest "post" deoarece sunt membra acestui forum de ceva vreme si inca nu am postat nimic , dar mi-a ajutat foarte mult sa aflu mult lucruri interesante si raspuns la mult din intrebarile ce le aveam .
Vreau sa va multumesc tuturor pentru ceea ce faceti aici si sa va felicit , e chiar un lucru minunat tot ce se intampla aici si sper in curand sa pot si eu sa postez un anunt spunand ca ,in sfarsit, m-am convertit el hamd llah.
Felicitari inca o data si sa continuati tot asa pentru cat mai mult timp ISA

aiscia
06-13-2008, 03:23 PM
As salam aliekom
Nu sunt musulmanca , dar mi-am permis sa va salut asa deoarece foarte curand o sa ma convertesc Inshaallah ,chiar imi doresc asta foarte mult si de aceea o sa o fac foarte curand.
Am vrut sa fac acest "post" deoarece sunt membra acestui forum de ceva vreme si inca nu am postat nimic , dar mi-a ajutat foarte mult sa aflu mult lucruri interesante si raspuns la mult din intrebarile ce le aveam .
Vreau sa va multumesc tuturor pentru ceea ce faceti aici si sa va felicit , e chiar un lucru minunat tot ce se intampla aici si sper in curand sa pot si eu sa postez un anunt spunand ca ,in sfarsit, m-am convertit el hamd llah.
Felicitari inca o data si sa continuati tot asa pentru cat mai mult timp ISA



Ce frumos, mashaallah...Stii draga mea care este satisfactia cea mai mare???
Faptul ca persoane ca si tine intra din curiozitate pe acest forum si citind ceea ce scriu surioarele aici,devin interesate si incep sa indrageasca islamul...si...alhamdulillah...alhamdulillah... se conving ca islamul este calea care duce la Paradis si se convertesc...
Abia astept sa ne scrii ca te-ai convertit, cand inima ta va fi convinsa si cand Allah isi va revarsa Harul Lui asupra ta...
Si sa nu uitam ca Allah este Cel cu Har nemarginit si Cel vrednic de Lauda...

maryam
06-13-2008, 10:00 PM
As salam aliekom
Nu sunt musulmanca , dar mi-am permis sa va salut asa deoarece foarte curand o sa ma convertesc Inshaallah ,chiar imi doresc asta foarte mult si de aceea o sa o fac foarte curand.
Am vrut sa fac acest "post" deoarece sunt membra acestui forum de ceva vreme si inca nu am postat nimic , dar mi-a ajutat foarte mult sa aflu mult lucruri interesante si raspuns la mult din intrebarile ce le aveam .
Vreau sa va multumesc tuturor pentru ceea ce faceti aici si sa va felicit , e chiar un lucru minunat tot ce se intampla aici si sper in curand sa pot si eu sa postez un anunt spunand ca ,in sfarsit, m-am convertit el hamd llah.
Felicitari inca o data si sa continuati tot asa pentru cat mai mult timp ISA

Binecuvantat fie ALLAH, Stapanul nostru care face ca oamenii sa se intoarca la islam!
Inshaa ALLAH iti doresc sa te intorci la islam cat mai curand si orice ai avea nevoie, sper si ma rog sa iti pot fi de folos, te rog chiar sa ne spui cum putem sa te ajutam, fiecare dintre noi am trecut prin momentele "de inceput"...desi eu as spune ca inca nici nu le-am depasit.:D

maria1tamer
06-15-2008, 09:44 PM
Wa ' laikom assalam draga AYAH. bun venit in acest forum. ai nimerit exact unde trebuia. ai sa vezi ca aici vei gasi foarte multe subiecte interesante si mai mult de atat vei gasi dragostea si caldura de care intr-un anumit moment al vietii fiecare dintre noi poate a avut nevoie. asta ti-o spun cu mana pe inima pt ca si eu la randul meu sunt intr-o situatie foarte delicata. si ce este cel mai frumos: acesta nu este un forum exclusiv pt musulmane ci pt toti aceia care doresc sa afle calea spre adevar, pt toti aceia care au chemarea islamului in suflet iar venind aici descopera toate frumusetile acestuia incetul cu incetul. IN SHA ALLAH

Nadia
06-16-2008, 03:48 PM
as-salaam aleikum

draga sora Ayah,

bine ai venit in acest forum

Allah Subhanahu wa Ta'ala sa te binecuvanteze si sa te rasplateasca.


:smile06:

maria07012007
09-11-2008, 01:04 AM
As Salam Aleikom
Spuneam ,nu demult , ca mi-am permis sa va salut asa chiar daca nu sunt inca musulmanca......
Uite ca acum spun acest salut cu mai multa mandrie ,deoarece de cateva saptamani m-am convertit ,el hamd LLAH am "renascut", asa cum mi-a spus si Grand Imam Sheikul-Azhar "am inceput sa traiesc cu adevarat " .
RAMADAN KAREEM tuturor

ummraschid
09-11-2008, 10:55 AM
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

primeste acest salut de pace musulman, inshaAllah, draga surioara!...si noi suntem la fel de mandri si de fericiti pentru tine, fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa-ti netezeasca calea, sa-ti sporeasca stiinta si sa-ti intareasca credinta, daruindu-ti tot ce este mai bun pentru tine in aceasta lume si in cea vesnica, Amin!

Ramadhan Mubarak! ...Allah Azza Wa Jall sa-ti usureze si sa-ti primeasca primul post, sa-ti asculte rugile si sa fii dintre cei iertati, inshaAllah!...


http://i19.photobucket.com/albums/b193/ummraschid/card006_843401.jpg

gabriela guettat
09-11-2008, 03:54 PM
:salam:

Allah subhanahu sa te binecuvanteze Maria:give_rose::give_rose::give_rose:!

RAMADAN MUBARK draga noastra!

Gabriela Gharabli
09-11-2008, 09:16 PM
:salam:
Alhamdulallah ca esti printre noi surioara Maria.:smile06:
Ramadan Karim!

memouna
09-12-2008, 12:05 AM
Salam aleykum!Felicitari Maria bunul Allah sa fie cu tine pe drumul nou ce ti l ai ales,si sa te tina pe calea cea dreapta.:smile06: Ramadan fericit.

umalkasem
09-12-2008, 07:25 PM
Wa aleicum salam.
Mashaallah Maria :999: .Allah sa te tina pe acest drum si sa-ti lumineze calea.
Allah sa fie multumit de tine si sa te faca dintre rindurile celor cu credinta puternica atit in aceasta viata ,cit si in Viata de Apoi.
Allah sa-ti usureze postul,mashaallah.

diana mihaela38
09-13-2008, 04:27 AM
ALLAH sa fie multumit de tine...si de noi toti ,sa ramai toata viata fericita asa cum ai fost in ziua cand ai primit islamul...Ramadan karim