PDA

View Full Version : Am mare nevoie de ajutor...



bekolina
04-05-2008, 11:52 PM
Intr-o saptamana ma voi muta din Romania in Cairo -Egypt dar din pacate de aproximativ 2 luni sotul meu impreuna cu parintii lui cauta un apartament unde sa locuim si nu gasesc.Tot ce au gasit pana acum au fost numai tepe si numai oameni rai fara scrupule.
Va rog sa ma ajutati care dintre voi cunoaste pe cineva care are un apartament de inchiriat sau care s-a confruntat cu aceeasi problema sa ma ajute sa imi gasesc o casuta.Nu stiu ce sa mai fac ....apelez si la voi poate se gaseste cineva sa ne ajute macar pentru cateva luni.Nu il vrem mobilat doar sa fie cat de cat curat sa putem locui in el si restul ne descurcam singuri Inshallah.Putem plati pe luna intre 500-1000 pounds in functie de apartament.

Shokran

meebed
04-06-2008, 06:39 AM
Eu locuiesc in Cairo,nu am apartament si noi locuim cu chirie,dar la noi in oras gasesti destule apartamente de inchiriat cu aceasta suma .Dar eu nu stiu cam in ce zona ti-ai dori sa locuiesti pentru ca sotul tau sa fie aproape de servici,eu locuiesc in AL TAGAMWA AL AWL,poate ca sotul tau cunoaste,la 5 minute de REHAB CITY si la 20 minute de NASR CITY.pot sa ma interesez pentru tine daca vrei caci chiar am un birou de inchirieri la mine in scara iar cei care lucreaza acolo sunt oameni foarte corecti.Noi platim chirie 350 pound.Daca te pot ajuta scrie-mi

bekolina
04-06-2008, 09:20 PM
:give_rose:
Eu locuiesc in Cairo,nu am apartament si noi locuim cu chirie,dar la noi in oras gasesti destule apartamente de inchiriat cu aceasta suma .Dar eu nu stiu cam in ce zona ti-ai dori sa locuiesti pentru ca sotul tau sa fie aproape de servici,eu locuiesc in AL TAGAMWA AL AWL,poate ca sotul tau cunoaste,la 5 minute de REHAB CITY si la 20 minute de NASR CITY.pot sa ma interesez pentru tine daca vrei caci chiar am un birou de inchirieri la mine in scara iar cei care lucreaza acolo sunt oameni foarte corecti.Noi platim chirie 350 pound.Daca te pot ajuta scrie-mi

Salam aleicum,
Ce mult ma bucur ca mi-ai raspuns,te rog din tot sufletul sa imi dai un numar de telefon daca poti de la acest birou de inchirieri,ne doream foarte mult in NASR CITY sau in Sheraton dar orice zona nu foarte aglomerata este ok numai sa fie apartamentul curat pentru ca avem foarte putin timp sa il aranjam.
Iti raman profund indatorata cu orice ajutor pentru ca am mai putin de o saptamna pana ajung iar sotul meu este foarte aglomerat si timpul a ramas mult prea scurt ,soacra mea este o femeie deosebita dar din cauza unor probleme de sanatate nu a putut sa caute din timp.Inshallah sa reusim sa inchiriem intr-o saptamana pentru ca vin cu mama mea si nu vreau sa o port pe drumuri.
Allah ye7fazek

meebed
04-07-2008, 01:06 AM
wa aleikum al salam ma bucur daca ti-am putut fi de ajutor,inshallah sa rezolvi problema,vreau sa-ti spun ca de aici din oras si pana in Nasr city dupa cum ti-am spus nu este departe ,ai foarte mare posibilitatea sa ajungi usor in Nasr city sunt o gramada de maxi-taxi si bus,pt inceput daca nu ai timp poti sa vii aici si dupa aia poti sa cauti si in alta parte.Orasul este curat ,este un oras nou de guvern dar este curat in mare parte se construieste inca iar apartamentele sunt destul de mari si dupa cum ti-am zis cu preturi accesibile.Nr de tel de la oficiu de inchirieri este 0129401484,asta daca suna din egypt deci fara codul de tara,iar dl.care este acolo se numeste SALAH,mai este unul,Farid,dar nu l-am gasit sa iau nr,dar vei rezolva cu asta inshallah.Ti-am spus ei au apartamente pe o arie mai extinsa dar in Tagamwa al awl sunt mai accesibile la pret.Mult succes si daca mai ai nevoie si de alte informatii,inshallah cu placere.

bekolina
04-07-2008, 05:14 PM
Allah sa te raspalteasca pentru ajutorul dat.Este exact ce avem nevoie un aparatment la preturi nu foarte piperate pana reusim sa ne punem pe picioare.Inshallah sa gasim la agentia data de tine am notat numarul si sotul meu va suna diseara sa vada daca au ceva disponibil si pentru noi.
Mi-am permis sa te adaug in lista mea de messenger ,daca iti apare un ''pufica'' da-mi ad te rog ca sa putem sta de vorba mai pe larg.
Iti raman indatorata si inca o data multumesc din tot sufletul!:give_rose::give_rose::give_rose: