PDA

View Full Version : O Musulmana Minunata



gabriela guettat
04-27-2008, 02:13 AM
:salam:

Sunt cu gandul shi cu inima la sora noastra Roxana-Fatima-Zahra,Allah subhanahu sa o aiba in grija sa; vreau ca toate sa ne gandim la suferintele mari prin care trece.
Ash vrea a fiu acolo langa ea, sa o mangai shi sa ii spun vorbele cele mai frumoase,sa ii ofer un mare buchet de flori,NU AM CUNOSCUT-O NICIODATA PERSONAL insa, dragele mele regret foarte mult ca nu am avut aceasta ONOARE!
Am sa va fac cunoshtintza cu surioara voastra Fatima-Zahra din Iasi, dr.stomatolog in varsta de 37 de ani mama a 4 copilashi,cu domiciul in Gaza-Bet lahia.
O mama devotata,o buna sotzie,o femeie musulmana care a muncit foarte mult pentru familia ei,iar gandurile ei erau la surorile din comunitatea din care face parte.
Initziatoarea REVISTEI``PILULA``,care a scos 5 numere unde au scris surorile noastre din Gaza.
O surioara pe care ar trebui ca toate sa o urmam,a facut tot ce putut pentru a aduce la cunostinta"ISLAMUL" fetelor din mica comunitate de romance.
Sa facem duwa pentru sora noastra,care are acum multa nevoie de atentzia noastra!
Allah subhanahu sa o aiba in paza Sa,shi sa-i usureze chinurile prin care trece si sa-i dea tot ceea ce este mai bine pentru ea!




Ameen!!!

Multzumesc din suflet surioarei noastre Simona-Marcela care mi a furnizt datele necesare.

iman99
04-27-2008, 07:19 AM
As salamu aleikom wa rahmatu llahi wa barakatuhu

Fie ca Allah sa-i ofere ceea ce e mai bun ptr ea.Amen

Nici nu mai stim,in aceasta lume plina de..stim cu toti ce, daca e bine sa ne rugam ca cineva sa se insnatoaseasca.....cum a scris si surioara noastra...Mai bine Allah sa-i dea ceea ce e mai bine ptr ea.Nu trebuie sa disparam...e adevarat ,dar pentru un musulman mumin ,sau mai mult muhsin, deja se simte jarul care arde in mainile lui.....

Allah sa fie cu cei Care Il Iubesc
Multumim surioara Gabriela.Allah sa fie multumi de tine

wa aleikom salam

Saira
04-27-2008, 10:20 AM
Assalamau alaykum wa rahmatullah wa barakatuhu


Allah sa ii usureze acestei surori,inshaAllah,si sa ii dea ce este cel mai bun pentru ea.Cu adevarat,Allah nu impovareaza niciun suflet cu mai mult decat poate duce,iar rasplata pentru fiecare incercare este la Allah inzecita,inshaAllah.


Allah maaki,surioara draga.


Multumim,mamika,pentru ca ne-ai dat de stire,Allah sa te rasplateasca numai cu bine.

Mariyah
04-27-2008, 11:24 AM
Fie ca Allah sa fie alaturi de ea si in aceste momente dificile.

Sper sa auzim in curand vesti bune.

Faizah
04-27-2008, 02:07 PM
Salam alekom

Surioara Gabriela, f trista vestea asta, inchallah sa auzim numai de bine de la cea aflata in suferinta. Noi putem doar sa facem dua pt ca Allah sa o aiba in paza si sa-i dea ce e mai bun. Numai la EL se afla toate raspunsurile.

Multumim ca ne-ai anuntat

um-rahmun
04-27-2008, 03:02 PM
AL SALAMU ALEIKUM!

ALLAH SA O AIBE IN PAZA SA SI SA-I USUREZE SUFERINTA!

Sper sa auzim in curand de bine.

UMM TAREK
04-27-2008, 07:03 PM
Fie ca Allah sa-i faca cat mai usoara aceasta suferinta si Fatimei si familiei ei,inshallah sa auzim ca v-a fi bine,multumim Gabitzule mama.

maryam
04-27-2008, 07:16 PM
ALLAH sa-i usureze Inshaa ALLAH si sa te rasplateasca nu mai cu bine, ce s-a intamplat de fapt cu ea?
O putem ajuta cumva, de aici?
Te rog Gabi, cand ai timp, da-ne un semn sa stim si noi ce se intampla...

Alina1968
04-27-2008, 10:42 PM
ASALAMALECOM WA RAHMATULILAHI WA BARAKATUHU.VA MULTUMESC DIN PARTEA SURORI NOASTRE ROXANA PT.URARILE SI GINDURILE VOASTRE.ALLAH SA FIE MULTUMIT DE VOI..EU FIIND PRIETENA SI VECINA CU EA (NE DESPART 500m.) DE APROAPE 17 ANI..POT SA VA TIN LA CURENT .IN MOMENTUL DE FATA SE SIMTE BINE ALHAMDULILLAH.A TRECUT CU BINE PERIOADA DE DUPA CHIMIOTERAPIE.SI PSIHIC ESTE MULT MAI BINE.MOMENTAN SE AFLA LA REANIMARE IN LOCALITATEA BEIT-LAHIA,CONSTIENTA DAR SLABITA.INSHA ALLAH REZULTATELE ANALIZELOR SA FIE BUNE SI SE VA INTOARCE ACASA IN CURIND.ALLAH S-O AJUTE .ORICUM ESTE O LUPTATOARE SI O ADEVARATA MUSULMANA.ARE O CREDINTA DE FIER,MASHA ALLAH.ALLAH SA-I DE-A PUTERE SA FIE ALATURI DE COPII EI CIT MAI MULTA VREME.INCA O DATA VA MULTUMESC CA VA GINDITI LA EA.AM SA VA TIN LA CURENT.

UMM TAREK
04-28-2008, 12:18 AM
Al-hamdulillah,,,inshallah sa fie bine,multumiri Alina.

Mariyah
05-04-2008, 01:27 AM
alhamdulilah

sa ne tii la curent cu noutati Alina, daca se poate bineinteles.

umalkasem
05-14-2008, 08:06 PM
“Omul este supus incercarii dupa forta religiei sale.Daca are credinta puternica in religia sa,atunci incercarea va fi si mai mare.”

gabriela guettat
07-26-2008, 09:38 PM
:salam:

As fii vrut sa gasesc acest articol scris de una dintre voi,SINCER, MA DOARE sa vad ca din cate suntem una nu a fost capablia sa scrie doua cuvinte de sora noastra.
MA DOARE ca NU VA DOARE,ma doare foarte tare.
Totzi ``vom pleca`` shi sunt convinsa ca totzi dorim ca atunci cand nu vom mai fii, cei care mai sunt inca sa ishi aduca minte de noi shi sa spuna in sufletul lor ``iarhama`` sau ``iarhamu``.

Imi pare foarte rau ca nu am cunoscut o pe ROXANICA dar sper INSHALLAH numai cu voia lui Allah subhanahu sa o cunosc in viatza eterna shi sa ii spun cat de mult am vrut sa cunosc o asha BRAVA FEMEIE!

IARHAMA IA RABY SHI INSHALLAH SA AIBA LOCUL CEL MAI FRUMOS SHI BUN DIN PARADIS.
AMEEN!!!

`INNA LILEHI WA INNA ILEIHI RAJIUN``