PDA

View Full Version : Anunt matrimonial pt surori



Faizah
04-27-2008, 02:55 PM
Salam alekom tuturor,

Allah sa va aiba in paza si sa ne indrume pe toti pe calea cea mai buna.

Imi permit sa postez acest anunt din dorinta de a ajuta un frate din Egypt care doreste sa se casatoreasca cu o fata de la noi( aici romancele casatorite au reputatie f buna, toata lumea vorbeste frumos desp[re ele, cel putin asa am auzit eu personal).

Deci, fratele nostru este din Egypt, locuieste si lucreaza in Cairo, are 44 ani, este divortat si are 2 copii care locuiesc cu mama; el petrece week-end cu ei.. Situatia lui este stabila si ar dori sa gaseasca o dna/dra musulmana cu care sa-si intemeieze o familie fericita.

Cerintele lui sunt simple: varsta ei sa fie intre 27-35 ani, never married/divortata/vaduva( accepta si o dna cu copil), sa fie prezentabila, studii-nu sunt cerinte speciale dar se doreste o femeie inteligenta care stie sa aplice islamul in educarea copiilor si in viata de zi cu zi. Cea mai importanta cerinta este sa poate vorbi engleza la un nivel bun. Nefumatoare.

Despre inaltime nu mi s-a spus nimic dar specific ca fratele nostru e inalt (peste 180 cm)si are o constitutie atletica.

Se prefera o sora cu hijab sau dispusa sa poarte hijab intr-o tara islamica si....dispusa sa locuiasca in Cairo.

Daca este cineva interesat poate sa-mi raspunda aici sau cu PM, specific pt persoanele care vor sa-mi scrie in privat ca s-ar putea sa nu am acces pt a raspunde, deci....o adresa de email ar fi de ajutor.

In speranta ca se va gasi cineva sa raspunda acestui frate, va multumesc si mai multe detalii vor veni pe parcurs.

O zi buna tuturor

danio
05-17-2008, 10:21 PM
si eu sun tinteresat sa cunosc si sa ma casatoresc cu o femeie musulmana.sunt mult mai feminine si sunt mai frumoase .chiar si din alta tzara

Faizah
05-20-2008, 12:35 AM
Salam alekom,

Chiar nu este nici o sora interesata? Dl.vrea sa se casatoreasca pana la Ramadan inchallah si inca spera sa raspunda cineva. Voi posta mai tarziu mesajul sau in original(engleza), la cererea lui, cica poate e mai convingator decat mine. Eu sper sa fie totusi cu noroc pt el. Este un barbat prezentabil si cumsecade.

Danio, sper sa-ti gasesti si tu perechea.

Faizah
05-20-2008, 01:09 AM
Salam alekom, am revenit cu mesajul original asa cum am promis.

'' 1-age between 27&34
2-Slim
3-Prefere to be moslem&mohajba or ready for hejab later on.
4-Dont smoke or drink.
5Tthe most important things that i am looking in a woman is
care,love&tenderness&i will give the same.
6-Prefer a single girl or divorced with no kids or widow.
7-If she have kids her kids are most welcome to spend vacations with
us wenever she wants.
8-Speaks english good.

About my self
1=i am 45 yrs old,
2-Tall 185cm.,wt.96K.G.
3-I am a managment consultant.
4-I have my own appartment&car.
5-I am divorced with 2 children lives with their mother&spends
weekends with me.
6-I got a BA in business administration& 4 diploma from the American
university in Cairo in salesmanship&marketing,H.R.managment,Training&development managment and business administraition.
7-I like playing sports.''

Asta e mesajul lui original si spera sa-si gaseasca perechea cat mai curand.

Daca trebuie traducere pe textul lui o sa o fac dar ma gandesc ca oricum cine e interesat trebuie sa inteleaga engleza. Oricum, just in case, daca trebuie traduc, nu vreau sa fiu impotriva regulamentului.

Multumesc

I

gabriela guettat
05-20-2008, 12:39 PM
:salam:

La cunshtintzele care la am eu SHTIU CA Suleiman nu permite sa se scrie astfel de ANUNTZURI pana acum pe FORUMUL LUI.


Nu vreau sa ma intzelege tzi GRESHIT dar sunt nevoita sa il inchid,daca el va permite REDESCHDEREA LUI o vom face.


Allah subhnanhu sa ne binecuvanteze pe totzi shi sa ushureze tuturor ceea ce e mai bun pentru ei.


Wa alecom salem