PDA

View Full Version : Uitati-va la aceasta fetita



aiscia
05-08-2008, 07:10 PM
gGFjkfKoECc

Ce parere aveti?


Mashaallah...mashaallah

memouna
05-08-2008, 09:09 PM
MASHAALLAH! ce dragutza!Si cu cata naturaletze raspunde la varsta ei!Ca un om mare!! impresionant!

iman99
05-09-2008, 12:22 AM
As salamu aleikom
Surioara multumim ca ne=ai aratat si noua aceasta minune de fata..ma sha ALlah de 100 de ori

M ahsa ALlah....no comment ....daca si aia mica stie ca masbaha e Bidah....:999:

wa aleikom salam

Yumna
05-09-2008, 10:38 AM
MASHAALLA!!!

Allah sa o aiba in paza Sa si sa o rasplateasca pe ea si pe parintii ei in viata aceasta si in Ziua de Apoi!Aici este si meritul parintilor,pentru ca la aceasta varsta un copil nu poate fi asa,fara ca parintii lui sa nu-i fie "in spate".

batool391
05-09-2008, 11:00 AM
Mashallah.... fetita e mult prea mica ptr a constientiza ceea ce spune. Unele intrebari sunt mult prea dificile ptr varsta ei, pe altele sunt convinsa ca nu le intelege. Mai mult ca sigur e ca tot ceea ce a invatat a memorat mecanic. As fi apreciat mai mult videoclipul daca fetitei i se puneau intrebari adecvate varstei sale. In orice caz e o fetita tare dulce si sper ca atunci cand va fi mare sa fie o musulmana credincioasa. Eu cred ca islamul nu trebuie predat ca pe oricare alta lectie ci trebuie sa se faca apel la capacitatea de a intelege si la gandire, a invata conceptele islamice ca un papagal nu e deloc util.

maryam
05-09-2008, 06:08 PM
Mashaa ALLAH de un infinit de ori pentru fetita asta si mashaa ALLAH pentru parintii ei, ALLAH sa le dea un loc in Firdaws.
Chiar daca, da, intr-adevar asa este ca la varsta asta in afara de cei care sunt "genii" copiii asimileaza cumva mecanic informatiile, tot zic MASHAA ALLAH pentru ea si mai ales pentru parinti.
Sunt poate milioane de copii care vorbesc la 2 ani foarte bine si stiu pe ce strada stau, cati ani au, cum se numeste tot neamu` si ce adresa au, zeci de poezii (poate ca stie si din astea, ca nu e rau, ba din contra :D) cat castiga baba samd...mashaa ALLAH ca in loc sa o invete toate astea, parintii au invatat-o despre religia ei.
SUBHANNA ALLAH cum spune vorba aia ca ziua buna se cunoaste de dimineata, Inshaa ALLAH sa fie dintre cei mai buni drept-credinciosi.

ommuhee
05-11-2008, 12:02 AM
MasAllah insAllah si copii nostri sa fie asa,si noi cei mari sa luam exemplu.

gabriela guettat
05-11-2008, 07:38 AM
:salam:


Credetzi ma ca imi vine sa o manac,e ADORABILAAAAAAAAA!!!

Allah subhanahu sa fie multzumit de ea,multzumim Aiscia,pentru minunatele clipe oferite de frumosul videoclip.