PDA

View Full Version : vreau sa ma casatoresc



danio
05-19-2008, 09:58 PM
vreau sa ma casatoresc cu femeie musulmana.care sunt conditiile?cum as putea gasi o sotie musulmana?

ommuhee
05-20-2008, 12:18 AM
assalam aleicum,depinde ce conditii ai tu insasi ca sa ti se raspunda la asa o intrebare trebuie sa fii mai clar...
In primul rind trebuie sa te gindesti daca esti pregatit sa o faci caci a te casatori este un pas foarte important ,dupa ce ai analizat tot bine faci acest pas pentru Allah si cred ca atunci cind un lucru facut pentru Allah este facut cinstit si cu inima curata ti se va rasplati.
Allah sa te ajute sa-ti gasesti perechea potrivita,cred mai bine sa merge la Imam si sa-ti propuna pe cineva.Allah cu tine

batool391
05-20-2008, 10:39 AM
Esti musulman? In primul rand trebuie sa fii musulman ca sa te poti casatori cu o femeie musulmana. Cred ca ar trebui sa dai mai multe detalii despre tine si sa trasezi un pic profilul viitoarei sotii. Nu stiu daca un forum islamic e locul unde iti poti gasi sotia , exista site specializate pe anunturi matrimoniale. Dar daca iti este scris sa o intalnesti aici acest lucru se va intampla. Poti apela la reteaua ta de prieteni sau la un imam. poate ei vor gasi pe cineva potrivit ptr tine. In orice caz iti urez o casatorie fericita si sa iti gasesti jumatatea potrivita cat mai repede.

Mariyah
05-20-2008, 10:54 AM
eu zic sa luati in seama acest anunt matrimonial pana vine Suleiman, ca stiti ce parere are el si ce exigente. :D:D

gabriela guettat
05-20-2008, 12:36 PM
:salam:


La cunshtintzele care la am eu SHTIU CA Suleiman nu permite sa se scrie astfel de ANUNTZURI pana acum pe FORUMUL LUI.


Nu vreau sa ma intzelege tzi GRESHIT dar sunt nevoita sa il inchid,daca el va permite REDESCHDEREA LUI o vom face.


Allah subhnanhu sa ne binecuvanteze pe totzi shi sa ushureze tuturor ceea ce e mai bun pentru ei.


Wa alecom salem