PDA

View Full Version : Din nou din Gaza



Gabriela Gharabli
05-27-2008, 07:57 PM
:salam:
Vreau sa-mi cer scuze ca nu particip la lectiile foarte utile de pe yahoo, dar in ultimul timp s-a rupt si ultima legatura cu familiile noastre din Romania cat si cu aceasta a rasaritului . Nu mai intra messengerul , sau intra numai dimineata cateva minute si aici de zile ma chinui sa intru pe site. Da ni s-a confirmat ca si internetul are probleme in Fasia Gaza. Pana acum internetul era un refugiu pantru noi ca sa mai uitam de problemele cotidiene care persista in aceasta zona, dar acum de cele mai multe ori nici aceasta nu mai exista. Alhamdulillah ca macar odata pe saptamana pot sa intru aici printre voi chiar daca totul dureaza foarte mult, adica orice schimbare de pagina poate dura minute.
Inshallah va fi mai bine!

Saira
05-27-2008, 08:09 PM
Assalamu alaykum wa rahmatullahi wa barakatuhu

:smile18: e strigator la cer ce se intamplza in Gaza si nu numai. Sora Gabi,nu ai de ce sa iti ceri scuze ca nu mai participi pe forum,de-ar fi asta problema.Aici va fi mereu usa deschisa pentru oricine vrea sa vina,deci vei fi binevenita oricand,numai sa se amelioreze cat de cat probleme acolo,la fratii nostri din Gaza. Allah maakum si inshaAllah sa te vedem cat mai des si cu vesti despre situatia de acolo.

aiscia
05-27-2008, 08:28 PM
Binecuvantarea si harul lui Allah sa se reverse asupra ta surioara, si asupra celor care sunt in dificultate, pe calea lui Allah subhana wa ta'ala...
http://www.speed-land.com/images/03698900012119019930.gif (http://www.speed-land.com/)

maryam
05-27-2008, 10:21 PM
:salam:
Vreau sa-mi cer scuze ca nu particip la lectiile foarte utile de pe yahoo, dar in ultimul timp s-a rupt si ultima legatura cu familiile noastre din Romania cat si cu aceasta a rasaritului . Nu mai intra messengerul , sau intra numai dimineata cateva minute si aici de zile ma chinui sa intru pe site. Da ni s-a confirmat ca si internetul are probleme in Fasia Gaza. Pana acum internetul era un refugiu pantru noi ca sa mai uitam de problemele cotidiene care persista in aceasta zona, dar acum de cele mai multe ori nici aceasta nu mai exista. Alhamdulillah ca macar odata pe saptamana pot sa intru aici printre voi chiar daca totul dureaza foarte mult, adica orice schimbare de pagina poate dura minute.
Inshallah va fi mai bine!

Inshaa ALLAH poate vb sa se faca un rezumat sa il primesti.

gabriela guettat
05-28-2008, 09:05 AM
:salam:


``Vreau sa-mi cer scuze ca nu particip la lectiile foarte utile de pe yahoo```

Gabriela,habibty o sa fac tot ca sa fii la curent cu tot ceea ce facem la lectzii pe yahoo,nu trebuie sa itzi ceri scuze ca nu vii.Mie imi pare foarte rau ca nu pot sa te ajut cu nimic:(

Mai dureros este ca nu vin sa afle despre religia lor,cele care au posibilitatea sa o fac,dar asta este o alta istorie.

Deci draga mea de cate ori am ceva am sa tzi trimit prin mail ,Allah subhanahu sa va apere de tot ce e rau shi sa va rasplateasca pentru tot ce induratzi voi acolo.
Ameen!!!

Alina1968
05-29-2008, 01:04 AM
Asalamu aleicom.
Subscriu la necazurile din Gaza,deoarece si eu ma aflu tot in Gaza.Te rog Gabi nu ma uita si pe mine cu ce este nou la conferinta.
Allah sa ne ajute sa trecem si peste aceste necazuri.

Gabriela Gharabli
05-29-2008, 05:42 PM
:salam:
Multumesc soro Gabriela ca vrei sa mi le trimiti pe mail lectiile dar deocamdata nu pot sa intru pe mailul meu, asa cum nu pot pe messenger. Inshallah odata o sa pot intre si acolo si atunci ma voi bucura de orice de la voi. Sper sa nu fie o povara ptr voi cele care lucrati mult la aceste conferinte foarte benefice ptr noi celelalte.
Allah -Subhanahu sa va binecuvinteze!
Iar tu sora Alina nu-ti face probleme ! Am sa-ti trimit si tie tot ce primesc eu., poate putem sa luam cumva noi legatura aici
Pentru mine e bucurie mare ca macar cateodata pot sa intru pe acest site,
Alhamdulillah!