PDA

View Full Version : Catalogul hainelor islamice - TAIBA



Yumna
06-04-2008, 01:13 PM
salam aleikum wa rahmatullahi wa barakatuhu!
am gasit aceasta informatie pe forumul :"islamul azi" si v-am trimis-o si voua dragele mele poate va intereseaza(asta in cazl in care nu ati aflat de ea inca)
ALLAH MAAKUM!


http://www.youtube.com/watch?v=-tNszRQkbJY&eurl=http://www.islamulazi.ro/forum/index.php?showtopic=1106&st=0&
Es-selamu aleyku we rahmetullahi we berekatuhu
Dragele intr-un final am reusit sa atasam catalogul mult asteptat
Inca de la inceput vreau sa va spun dragele mele ca ceea ce vedeti dvs in catalog sunt modele care se vor mai schimba cu timpul nu vor ramane numai acestea
Din cate se vede la coltzul fiecarui model exista un cod, pe care ni-l trimiteti impreuna cu masurile dvs in cazul in care doriti sa comandati ceva.
In ceea ce priveste materialul noi in momentul de fata detinem si cateva materiale diferite culori pe care o sa vi le afisam si ele de asemenea cu timpul se vor schimba, iar metrul materialului este de 8 Ron. Iar comandarea unui lucru se calculeaza manopera+materialul care va intra la produs+chieltuielile care s efac in plus (preturile produselor adica numai manopera le-am afisat mai sus)
Dar in cazul in care dvs doriti sa faceti comanda cu materialul dvs nu ne deranjeaza si nu veti platii decat manopera si chieltuielile care se vor face in plus(nasturi, fermoar, intarituri sau alte cerinte)


Va rugam comenzile se fac la una dintre surori (nilu, melek, yeliz) surorile din Constanta.
Va multumim{de la nilu}
In cele ce urmeaza voi incerc sa va expun lista preturilor si o lista cu marimi.
In cazul in care aceste marimi nu vi se potrivesc putem face si modificari.{attach files}

Mariyah
06-04-2008, 08:28 PM
Da multumim pt postare.



auleo unele modele sunt asa frumoase, mie imi plac bluzitele mai lungi cu pantaloni desi acum umblu numai in fusta de cand au inceput caldurile ca nu mi-e cald deloc.

maria1tamer
06-06-2008, 09:00 PM
sunt foarte frumoase. ce ne facem noi
as vrea din toate

Faizah
06-08-2008, 02:58 PM
MachALLAH, abia acum am gasit aceste subiect. Ma bucur tare mult sa vad ca fetele din Romania au acum o sansa sa gaseasca haine frumoase islamice. Felicitari initiatorilor si succes in continuare.

Mie mi-au placut f mult modelele, sunt superbe si credeti-ma ca arata mult mai islamic decat ce se poate cumpara in unele tari cu populatie majoritar musulmana.

Inca o data felicitari si sper sa mai postati si alte modele pe parcurs.

Yumna
06-08-2008, 04:19 PM
SUCCES!Numai sa iasa ceea ce comandatati asa cum doriti!:D

maya
06-21-2008, 08:50 PM
salam alekum .am vazut hainele si sunt superbe. nu ar fi mai bine sa deschideti un magazin in bucuresti cred ca ar fi mult mai bine pentru multe dintre surorile noastre care porta hijab si nu numai.

maryam
06-21-2008, 11:40 PM
salam alekum .am vazut hainele si sunt superbe. nu ar fi mai bine sa deschideti un magazin in bucuresti cred ca ar fi mult mai bine pentru multe dintre surorile noastre care porta hijab si nu numai.

Hainele sunt doar ca si modele, acelea sunt productii ale unor firme de afara, din Turcia din cate stiu eu si oricum sunt din anii trecuti.
Cat despre un magazin, cu aceste produse, sincer nu stiu cate dintre surori si-ar permite, la Tekbir de ex. un pardesiu poate ajunge pana la 300 euro...
Insa un magazin cu haine ptr musulmane este necesar, Inshaa ALLAH sa usureze Bunul ALLAH celor care vor face de dragul Lui asta!

maria1tamer
07-02-2008, 04:59 PM
Hainele sunt doar ca si modele, acelea sunt productii ale unor firme de afara, din Turcia din cate stiu eu si oricum sunt din anii trecuti.
Cat despre un magazin, cu aceste produse, sincer nu stiu cate dintre surori si-ar permite, la Tekbir de ex. un pardesiu poate ajunge pana la 300 euro...
Insa un magazin cu haine ptr musulmane este necesar, Inshaa ALLAH sa usureze Bunul ALLAH celor care vor face de dragul Lui asta!

as salamu alaikum wa rahmatu - llah wa barakatuhu
eu am spus ca ma gandesc foarte serios la chestia asta cu hainele. poate totusi cand ne mai intalnim o sa discutam mai multe. imi va trebuie ajutor si insha allah poate reusim impreuna sa deschidem un magazin numai pt noi, musulmanii.

maryam
07-02-2008, 05:21 PM
as salamu alaikum wa rahmatu - llah wa barakatuhu
eu am spus ca ma gandesc foarte serios la chestia asta cu hainele. poate totusi cand ne mai intalnim o sa discutam mai multe. imi va trebuie ajutor si insha allah poate reusim impreuna sa deschidem un magazin numai pt noi, musulmanii.

AMIIN INSHAA ALLAH!!!

Bine, daca vrei si "te bagi" :36_1_21: ma "angajez" sa-ti fac designul la toale :D, decorul la magazin si partea de advertising:D.

...ce zici, mai vrei?:smile28:

maria1tamer
07-03-2008, 03:48 PM
as salamu alaikum
cum sa nu vreau, am spus ca imi trebuie ajutor de orice fel si nu m-am referit doar la cel financiar, mai degarba la produsele pe care le vom avea in acest magazin si anume, de unde le luam, ori daca cumparam materiale si avem unde sa le facem, catalog haine, modele (ai spus ca ti le faci singura) si tot asa. avem multe de discutat. oricum insha Allah il vom face, doar ca trebuie sa ne concentram putin pe proiectul asta.:D

Yumna
08-20-2008, 10:42 PM
Deci,fetelor,cum a ramas cu proiectul vostru?A trecut ceva vreme de atunci...

memouna
08-21-2008, 12:22 AM
Dragi surori,am o intrebare.Ati cumparat vre o data online haine sau accesorii?Poate cineva sa mi recomande vre un site de incredere de unde se poate cumpara online(in europa) ?(haine islamice ,evident).Multumesc .

ummraschid
08-21-2008, 01:33 AM
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

...surioara draga, eu cumpar aproape numai online, hijaburi pentru fete, manusi, garnituri pentru rugaciune, ace de hijab, etc...imbracaminte ,pana acum nu, inshaAllah, cand vor mai creste fetele mele...
...unul dintre site-urile de la care cumpar este www.simplyislam.com, am mai cumparat de la www.oriental-style.de .... mai cunosc www.islamische-kleidungen.de si http://www.riema.de/shop/catalog/index.php, ultimul chiar are reduceri de pret momentan, insa pentru unele dintre modelele de acolo, sunt "rezervata"... daca nu ma insel, poti plati cam la toate prin PayPal...

...am mai cumparat de cateva ori si in Ebay, sunt surori care vand, mai ales din Marea Britanie...

:give_rose: :give_rose: :give_rose:

Mariyah
08-21-2008, 01:35 AM
O prietena de a mea si o pers. care activeaza pe site , poate o sa adauge ceva la ce voi zice eu, a comandat de www.suitsmeonline.com niste bluze f frumoase, lungi si ieftine.
Ea a prins o promotie.
Am comandat si eu la o sapt dupa ea , am oferit datele cardului, insa nu mai aveau in stoc si mi-au anulat comanda.
Tinand cont ca ea a platit cu cardul, a primit produsule, totul a fost ok si in cazul meu la fel nu mi s-au extras bani de pe card suspect, deci e un site de incredere.Acum insa pe site au bagat mai mult bluze fara maneci si sunt mai scumpe, insa eu tot sper sa mai reinoiasca.Oricum am vazut niste caftane dragute.

Hayat
08-21-2008, 11:56 AM
Dragi surori,am o intrebare.Ati cumparat vre o data online haine sau accesorii?Poate cineva sa mi recomande vre un site de incredere de unde se poate cumpara online(in europa) ?(haine islamice ,evident).Multumesc .

As-Salaamu Alaykum,

Eu am primit 4 comenzi pana acum de pe www.muslimbase.com si sunt multumita hamdulillah wshukran. Produsele ajung din uk in aproximativ 3 zile.

Ma As-Salaama.

Hayat
08-21-2008, 11:59 AM
O prietena de a mea si o pers. care activeaza pe site , poate o sa adauge ceva la ce voi zice eu, a comandat de www.suitsmeonline.com (http://www.suitsmeonline.com) niste bluze f frumoase, lungi si ieftine.
Ea a prins o promotie.
Am comandat si eu la o sapt dupa ea , am oferit datele cardului, insa nu mai aveau in stoc si mi-au anulat comanda.
Tinand cont ca ea a platit cu cardul, a primit produsule, totul a fost ok si in cazul meu la fel nu mi s-au extras bani de pe card suspect, deci e un site de incredere.Acum insa pe site au bagat mai mult bluze fara maneci si sunt mai scumpe, insa eu tot sper sa mai reinoiasca.Oricum am vazut niste caftane dragute.
Am primit si eu 2 comenzi de acolo cand era perioada reducerilor si am primit 4 bluze din 6 comandate pentru ca se epuizasera stocurile si aveau numai marimi extreme iar preturile au fost modice, cam 20 Ron bluza in bani romanesti. Acum au introdus colectia noua si preturile sunt ridicate dar au produse frumoase.

nyck242003
08-21-2008, 01:32 PM
As vrea si eu sa fac o comanda dar nu mi se dechide fisierul atasat cu materiale si preturi. Ma puteti ajuta cum sa procedez :o?
Imi plac mult unele modele.:p
Va multumesc. Alekom Salam

Alexyna
08-20-2009, 02:30 PM
Slam alikom ,

M-am uitat si eu pe situri si sunt haine superbe . Dar de comandata as comanda din cele care sunt in engleza pentru ca la restul nu cunosc limba . Insa mie mi-ar placea si mi-ar prinde bine un magazin ca sunt foarte greu de imbracat . Ba mai largi si mai mari ba nu ma cuprind peste piept ba mai stramte peste fund . Era un magazin in Cluj avea haine frumoase si printre ele si galabii si esarfe superbe dar s-a inchis . Mi-a parut rau mai ales ca mai cumparam de acolo si era ceva ce nu gaseai in cluj . Ar fi frumos sa se deschida un magazin de genu si in Cluj sau in zona Transilvaniei . Se poate spune ca nu gasesti . Stiu o tanara din Bistrita care si-a cumparat hijaburi si lucruri utile din Egipt cand a fost in vacanta . In Bucuresti si Constanta mai gasesti dar pe aici.......

Alexyna
08-20-2009, 02:35 PM
Slam alikom ,
o mica gresala din prea repede scris . De comandat as comanda

Amar Hasan
02-29-2012, 09:49 PM
Slam alikom ,
In Bucuresti si Constanta mai gasesti dar pe aici.......



Eu sunt din Constanta si sincer nu am auzit ca am avea asa magazine pe aici .... dar totusi daca sunt imi poate spune cineva pe unde??