PDA

View Full Version : Ajutor!



uapan
06-24-2008, 01:52 AM
Buna
Numele meu este Bella. Sunt din Alba Iulia si....m-am inscris pe acest forum din dorinta de a gasi pe cineva care ma poate ajuta, indruma............
Doresc sa invat limba araba. Nu stiu nimic, decat vreo doua cuvinte. Sunt pasionata si de Egiptul antic, doresc sa ma perfectionez ca si ghid de turism pe Egipt......si am si un prieten tot de acolo dar din pacate vorbim in engleza.
Din pacate in Alba Iulia nu este nimeni care sa predea cursuri de araba si ca sa ma apuc sa invat de una singura........hm! mie foarte greu.........
Ce sfaturi imi dati?
Va multumesc anticipat!

sara
06-24-2008, 02:08 AM
Buna Bella , bine ai venit printre noi .

Sfatul meu este sa vii in Egypt si sa te casatoresti :D , asa o sa inveti araba cel mai repede . Degeaba iei cursuri daca nu practici ce inveti .
Domnul sa-ti lumineze calea .

maryam
06-24-2008, 03:40 AM
Daca vrei sa inveti limba araba poti intra pe acest site la topicul dedicat acestui subiect.
Sau poti da search pe google si te asigur ca cel putin ptr un nivel de incepator vei gasi.

Sfaturi?

Inshaa ALLAH sa te indrume Bunul ALLAH pe drumul cel drept!

iman99
06-24-2008, 01:18 PM
Asalamu aleikom wa rahmatu lahi
Draga mea la fel ca si sara te sfatuiesc sa va casatoriti..insha Allah

Allah sa te ajute si s ate calauzeasca


Uite aici un site care ti-ar putea fi de mult folos: http://www.arabicinenglish.com/

Te mai asteptam cu intrebari..

wa aleikom salam

Adira
06-25-2008, 01:50 AM
Buna
Numele meu este Bella. Sunt din Alba Iulia si....m-am inscris pe acest forum din dorinta de a gasi pe cineva care ma poate ajuta, indruma............
Doresc sa invat limba araba. Nu stiu nimic, decat vreo doua cuvinte. Sunt pasionata si de Egiptul antic, doresc sa ma perfectionez ca si ghid de turism pe Egipt......si am si un prieten tot de acolo dar din pacate vorbim in engleza.
Din pacate in Alba Iulia nu este nimeni care sa predea cursuri de araba si ca sa ma apuc sa invat de una singura........hm! mie foarte greu.........
Ce sfaturi imi dati?
Va multumesc anticipat!


Curaj ca se poate si de unul singur daca exista voita! Eu tot singura invat cu materiale si mp3-uri gasite pe internet.
Ti-as recomanda niste site-uri dar nu am voie inca sa postez linkuri. :(

Nimic nu e imposibil! Mult succes!

diana mihaela38
06-27-2008, 12:19 AM
Salam aleikum.., suntem multe romance in aceasi situatie ca si tine..ne straduim sa invatam si incet incet vom ajunge sa vorbim. sa citim insallah.....daca prietenul tau e in romania te poate ajuta la inceput...mult noroc!!